Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu i-am facut doua operatii de ceruire si tot a aparut rugina si asa cum am mai spus, il am din 2008.Pot sa-i fac n ceruiri, ca tot rugineste.

    Comment


    • Si a mea e din 2008,iar sub chederele de la fiecare portiera am gasit cate un punct de rugina,asa ca la Logan rugine e in floare.

      Comment


      • a mea e din oct 2004 si e belea tabla, curata fara pic de rugina....a curs din ea vreun an carmaz din praguri si usi...mai tine vreo 10 ani ca popa!!! ghinionistilor...!

        Comment


        • @bearsone;din 2008!!!ruginita!!!dumnezeule!!! e grav....da astea parca nu intrau in programul de ceruire....oricum e bn ca ai facuto....ce naiba 1 an d zile pana sa apara rugina!...sucks'!
          Slow & Safe

          Comment


          • Elementele de exterior sunt facute din tabla galvanizata, deci nu vad cum pot rugini...

            Comment


            • fii serios cu tabla galvanizata...poate asta mai npu...oricum e galvanizata doar partial...un mecanic de la dacia mi-a zis ca aste mai noi au tabla mai bn decapata...
              Slow & Safe

              Comment


              • Ai vazut o caroserie nevopsita ca sa afirmi asta?
                Un mecanic de la Dacia sau de la un service Dacia?
                Vezi ca sunt diferente mari intre astia...

                Comment


                • Originally posted by GMR View Post
                  @bearsone;din 2008!!!ruginita!!!dumnezeule!!! e grav....da astea parca nu intrau in programul de ceruire....oricum e bn ca ai facuto....ce naiba 1 an d zile pana sa apara rugina!...sucks'!
                  Asa am spus si eu dupa ce am vazut-o pe a mea,fabricata in martie 2008.

                  Comment


                  • un mecanic de la service....si la vocea clientului mi s-a confirmat asta....mai nou s-a introdus asta....eu nu am rugina si sper sa nu am chiar daca am masina din 2005...cum i-ti explici atunci rugina daca zica ca ai vazut tu si ca sunt galvanizate? a ruginit vopseaua????
                    Slow & Safe

                    Comment


                    • Rugina apare ca urmare a agresarii tablei...nu o sa vezi niciodata ca va rugini galva...
                      Am mai scris pe un alt topic cate straturi vin peste tabla, in procesul de vopsire...

                      Comment


                      • sper sa fie asa...i-mi rau sa citesc atatea de rugina,chiar m-am ingrozit de pozele care au fost postate p-aici...apropo sub stratul alb(grundul de sub vopsea) am vazut ca tabla e asa gri,ca si cum ar fi data cu bronz....sa fie aia galvanizarea partiala?sau mai e ceva anticoroziv?
                        Slow & Safe

                        Comment


                        • Caroseria intra in baia de cataforeza, apoi se aplica un strat de grund, apoi vopseaua de baza si apoi lac...pe langa toate astea se mai realizeaza si masticarea...ce ai vazut tu pe tabla cred ca este cata...

                          Comment


                          • Si atunci la mine cum iti explici aparitia punctelor de rugina?

                            Comment


                            • Graba romanului de a da buleala si impins de la spate de francez sa mareasca productia.

                              Comment


                              • Fac ce fac dar sunt pe primul loc la vanzari in Germania dc oare?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google