Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu prea mai stiu marca de masina care in 2,3 ani sa aiba pb cu rugina. nici eu nu o sa imi mai iau dacie vreodata

    Comment


    • o sa fac o programare pt rezolvarea ruginei..mie nu-mi place sa las masina in service fara sa fiu si eu prezent dar asta e.ultima data m-au zgariat capota fata cretinii naibii..si cand le-am zis au zis ca nu au facut ei.m-au mintit in fata.
      Losers in the mirrors are closer than they appear!

      Comment


      • si eu subscriu la cele scrise mai sus...am prezentat si eu cazurile pe forum..masina de 4 ani plina de rugina si aia de la service dau din cap....ceva de genul cine te a pus frate sa o cumperi...

        O zi buna!

        Comment


        • DACIA-Daca Ai CAp I-ati Alta,cam asta se zice,nu?

          Comment


          • Cam asta trebuie sa faca toti posesorii de dacie iar viiotri posesori sa se reorineteze.

            Comment


            • Ia vezi...si astia tot la fel tre' sa faca ?
              http://www.***********/noutati-auto-...icatie-2707092

              Sau astia??
              http://www.***********/noutati-auto-...yundai-2599545
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Originally posted by gigiman View Post
                nu prea mai stiu marca de masina care in 2,3 ani sa aiba pb cu rugina. nici eu nu o sa imi mai iau dacie vreodata
                iti spun eu: Kia Ceed, puncte de rugina pe hayon dupa sase luni. Revopsit hayonul in garantie. Nu e din auzite, omul e un foarte bun prieten, am fost cu el la service.

                Comment


                • Originally posted by gigiman View Post
                  nu prea mai stiu marca de masina care in 2,3 ani sa aiba pb cu rugina. nici eu nu o sa imi mai iau dacie vreodata
                  Ia uitete la mercedes masina de 20.000 -30.000 de euro si rugineste dupa 2-3 ani.

                  Maşinile afectate sunt construite între iunie 2004 şi iunie 2006, cu 205.000 exemplare vândute doar în Germania şi peste 445.000 în toată lumea. Problemele apar din cauza unor erori pe linia de producţie la nivelul masticului de etanşare, care permite creşterea umidităţii şi instalarea unui grad mare de rugină.

                  Afectate sunt uşile şi plafonul maşinilor, coroziunea fiind vizibilă chiar din primii 2-3 ani. ÃŽn cazul în care există o rugină foarte severă, uşile sunt schimbate complet, Mercedes fiind nevoit să efectueze toate reparaţiile în cadrul garanţiei, astfel că sunt aşteptate cheltuieli semnificative.
                  SURSA: PROMOTOR
                  2004 Dacia Logan 1.4MPi
                  2006 Dacia Logan 1.5dCi
                  2007 Opel Astra H 1.7CDTI

                  Comment


                  • Interesati-va si de Opel Astra Clasic ( busonul de la rezervor cu rugina si aripa spate ) si Ford Fiesta...care sunteti din Buc, mergeti la Tiriac Rulate sa vedeti rugina la praguri la Fiesta...e pe ales nu una-doua.
                    Mai da-le dracu de fiare...ca nu-si fac unii treaba la Dacia aia e altceva...asta ne e poporul...pacat ca in loc sa avem uscaturi prin padure, avem padure de uscaturi cu ceva verdeata
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Lasati mai ca astea sunt cazuri izolate, iar dupa cum se vede mercedes isi recunoaste vina si le cheama in servis pe cand la dacia cu tot scadalul pe care il faci si tot o tin pe a lor ca sunt factori externi. Oricum la celelalte marci de masini sunt cazuri izolate pe cand la dacia mai bine de 50% din masini daca nu chiar 90% dunt afectate de rugina in 2-3ani. Asa ca degeaba cautati scuze daciei ca nu sunt justificate.

                      Comment


                      • mi-ai adus aminte, ford Ka e vestit pentru probleme de rugina la buson si podea

                        Comment


                        • Originally posted by Flipper View Post
                          Lasati mai ca astea sunt cazuri izolate, iar dupa cum se vede mercedes isi recunoaste vina si le cheama in servis pe cand la dacia cu tot scadalul pe care il faci si tot o tin pe a lor ca sunt factori externi. Oricum la celelalte marci de masini sunt cazuri izolate pe cand la dacia mai bine de 50% din masini daca nu chiar 90% dunt afectate de rugina in 2-3ani. Asa ca degeaba cautati scuze daciei ca nu sunt justificate.
                          Ale dracu cazuri izolate...juma de milion
                          Nu cauta nimeni scuze...dar e mai bine sa vii cu acuze?...care 50%?...care 90%? Ai facut sondaj? E ceva oficial? Da-mi cifre oficiale ca de subiectivisme sunt satul pana in maduva tablelor...ruginite
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Flipper de unde scoti datele alea? sunt chiar curios. intra pe forum nemtesc la mercedes si alte marci de masini cu probleme si te minunezi cate vezi acolo. eu te inteleg ca este suparat ca ai probleme cu ea, dar nu trebuie sa generalizezi. chiar daca spui la prieteni sau alte rude sa nu cumpere dacia, or sa fie altii care o sa o cumpere. poate suntem mai masochisti, poate nu, dar dacia este foarte potrivita pentru romani
                            sigpic

                            Comment


                            • Eu am vazut multe loganuri cu runina pe strada mai ales la pasajele rotilor spate, dar am vazut si la portbagaj la usi si plafon, pe cand alte marci cu greu pot sa imi aduc aminte daca am vazut vreo masina cu rugina. A da am vazut si la alte marci dar masini fabricate acum mai bine de 10 ani. Nu zic ca nu sunt si alte marci cu probleme de rugina dar acolo constructorul isi recunoaste greseala sau unde nu e viciu de fabricatie cazurile care apar sunt izolate 1 la 50-100 de masini vandute, ei le rezolva nu cauta scuze ca cei de la dacia. Maine poimaine astia de la dacia ar fi in stare sa zica ca masina a ruginit pentru ca a stat in ploaie.

                              Care se pricepe si are drepturi sa deschida un sondaj de opinie pe tema asta pe forum. sa fie intrebarea: Ati avut sau nu probleme cu rugina la Logan? si ca raspuns: DA si NU si sa vedem cum sta treaba
                              Last edited by Flipper; 25 June 2009, 13:58.

                              Comment


                              • Eu iti zic ca am vazut doar 2 Loganuri cu rugina la aripi si porbagaj...adica probleme serioase. ;) La cate Loganuri vad zilnic e insesizabil
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google