Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Flipper View Post
    Eu am masina din 2006 am facut ceruirea acum 1,5ani dar nu mi-au montat protectii ca au zis ca nu e nevoie ca nu are pic de rugina. Nici acum nu am rugina. Oare pot sa imi montez protectii gratis si daca nu cam cat costa?
    un set de protectii la dacia ii 200 ron, iar pana prin ianuarie-februarie 2006 se monteaza protectii de aripii...

    PS: Vezi ca este un tip p forum Silviu_79 si are el protectii de aripi undeva la 85-100 ron...
    2004 Dacia Logan 1.4MPi
    2006 Dacia Logan 1.5dCi
    2007 Opel Astra H 1.7CDTI

    Comment


    • deci...nu mia stie numele..ca a terminat si aruncat cutia...
      Zice ca era sampon auto care scotea si petele acelea (si el are masina alba) numai ca trebuia sa frece mult cu o perie sau ceva...
      Spune ca scria pe ambalaj ca e bun si la pete
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • si oare nu o sa mai apara?

        Comment


        • normal ca o sa mai apara...ca pica din aer..
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • bine ca numai pe loganuri pica, cred ca le alege de la inaltime

            Comment


            • daca-s mai multe, mi se pare normal, firesc si logic
              sigpic

              Comment


              • tipi are ford focus alb
                deci nu numa pe logan pica...doar pe masinile albe se vede ...
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • La mine masina e albastru marin si "a picat" se pare numai lateral pe partea de jos a portierelor.
                  De ce daca se sterge o minge in viteza de masina mea se zgarie vopseaua pana se vede stratul alb de dedesupt, in timp ce la o masina straina nu o sa vezi asa ceva??? Mai terminati cu motivelea astea de factori externi scoase de cei de la uzina!!!
                  Mai bine am recunoaste toti ca toata caroseria e de ..... cacauo

                  Comment


                  • pt ca nuanta bleu marine este mai pretentioasa. si eu am lovitura de minigie tangenta la caroserie si nu se vede grundul sau tabla. baga polish.
                    sigpic

                    Comment


                    • Trebuie sa recunoastem ca unul din punctele slabe e tabla.E proasta.Oricum,dupa 2000 nu s-au mai facut masini ca lumea.Uita-te la un Audi 80 ce tabla are in el,unele galvanizate altele nu sau Cobra(w123) din 79,tot tabla ca lumea are si ala.
                      Cumpar volan de Duster

                      Comment


                      • lasa-ma cu cobrele..majoritatea sunt la a 2-a caroserie..vorbesc in cunostiinta de cauza.
                        la logan..trebuia tratata tabla mai bine anticoroziv...grunduita bine si o vopsea buna..dar toate acestea costa...
                        vezi toyota..pana si Yarisul are o tabla fff subtire..dar nu vezi nici vopsea sarita nici rugina..da nici pret de 6000 euro
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • daca tablaraia ar fi fost ok pe cuvantul meu daca as fi avut ce sa-i reprosez acestei masini...nu am avut probleme cu rugina pana acum,si sper sa nu am...

                          PS: sunt f multimit de masina.in 30000 am schimbat doar consumabile si bateria...se pare ca si garajul si-a spus cuvantul
                          Last edited by GMR; 1 July 2009, 15:09. Reason: Automerged Doublepost
                          Slow & Safe

                          Comment


                          • Daca tablaria ar fi fost ok,daca nu ar fi dat ulei pe la distributie,daca nu ar fi avut probleme cu ambreiajul la 20 de mii de km,cam asa suna in cazul meu.

                            Comment


                            • la toate masinile apar probleme, dar mai putin la tabla. Sunt curios tabla la aveo cum se comporta, are garantie 5 ani fata de a loganului cu 6 ani, dar tare am impresia ca nu au probleme cu rugina.

                              Comment


                              • Probleme si la case mai mari...
                                Attached Files
                                Cumpar volan de Duster

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google