Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar cei care au CASCO au incercat ceva cu ajutorul asigurarii?

    Comment


    • Daca iti lovesti masina in zona unde ai rugina se rezolva pe casco!

      Comment


      • am si eu pe usa din dreapta spate o "linie" de rugina de vreo 10 cm si grosimie 0,5 cm

        Comment


        • Daca nu este zgariata din exterior cu ceva dur mergi la garantie si se rezolva daca ai timp pune o poza sa vedem cum sta treaba!

          Comment


          • o sa pun maine poza...nu este zgariata cu nimic...inca mai este caroseria in garantie:P

            Comment


            • Am gasit si eu doua scurgeri de rugina in portbagaj, pe oala roti dreapta. Merg maine la garantie sa vad ce ii face.
              Pe mine nu m-a chemat la ceruire sau ce le face la masinile pana in 2006. Au zis ca a mea nu are problema asta...Se pare ca o are
              Last edited by snaky_2004; 13 August 2009, 14:50. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • am poze..dar nu pot sa le incarc

                am reusit si cu pozele

                Last edited by andr3w; 14 August 2009, 01:29. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Am fost si eu cu masina pentru tratamentul anticoroziune ...
                  ala care il fac ei gratuit.
                  Cu ocazia asta le-am aratat o pata de rugina aparuta pe stalpul dintre portiera si parbriz. Aparuta din interior nu a fost lovita.

                  Aia de la service au zis ca ar trebui curatata zona si revopsit si ca nu se merita.
                  Adik m-au trimis la plimbare.
                  am lasat masina la ei pentru a-i face ce trebuie, si imediat am scris la vocea clientului sa cer explicatii pentru raspunsul evaziv.
                  Astept de la ei un raspuns si sper sa remedieze problema.
                  Va tin la curent cu ce am rezolvat.

                  Comment


                  • Dc nu te-ai luat de ei si sa le zici la masina voastra nu se merita eu facem scandal si sa vezi cum se rezolva!!

                    Comment


                    • daca nu ai reviziile facute la timp nici nu se uita la zona afectata,am facut eu ceruirea si le am aratat rugina la portbagaj pe interior si mi au zis ca daca aveam reviziile facute la timp 'o faceau' dar asa nu fac decat ceruirea,dar intrebarea mea e de ce a aparut rugina dupa 4 ani cand ea are garantie la tabla 6 ani e ceva normal la o masina aprope noua?

                      Comment


                      • nu mi se pare normal, e diferita garantia, una e la motor si alta e la caroserie

                        Comment


                        • Buna,am si eu un logan prefrence din mai 2007,iar in luna aprilie anul asta,cand m-am uitat sub chederele de la usi, partea dreapta fata si spate era plin de rugina la ambele usi.Masina este in garantie pana in mai 2010.M-am dus la service cu ea si mi-au zis baietii de acolo ca mai nou fabrica nu mai face asemenea lucrari pe garantie,dar dupa o scurta cearta cu baietii de acolo mi-au zis ca trebuie sa merg cu masina sa faca poze la zona cu probleme si sa trimita la pitesti ,iar daca imi aproba fabrica imi vor face lucrarea pe garantie.Dupa o saptamana m-au sunat ca mi s-a aprobat lucrarea si sa merg cu masina in service.Am dus masina in service si am lasat-o la ei 5 zile pentru o asemenea lucrare.Partea proasta este ca acum cateva zile cand m-am uitat in aceleasi locuri era mai multa rugina aparuta.Imi puteti da si mie ceva sfaturi,cam ce as mai putea face,voua vi se pare normal asa ceva??????Va multumesc!!!!!

                          Comment


                          • Mergi frumusel cu masina la service, faci scandal si in cel mai rau caz o sa faca iar poze .... vezi ca la caroserie garantia e 6 ani.

                            Comment


                            • Care mai aveti probleme cu rugina, spuneti si ce vopsea si culoare aveti, sa ne facem o idee despre eventuali factori.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • nu cred ca influenteaza culoarea in vreun fel, marea majoritate au pb cu rugina
                                rugina nu aparea de la vopsea ci apare pe tabla care nu e corect tratata

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google