Da Ulei Pe La Cureaua De Distributie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Octavian___30 View Post
    Ceva nu am retinut Kojak (scuze ca nu prea citesc WWW......... Unde esti membru de mult timp) cum mergi cu masina?
    Fii te rog mai explicit daca vrei sa ma intrebi ceva.

    In ce sens, "cum merg cu masina"?

    Comment


    • Pai foarte simplu: mai sportiv, ''pensionar'' si alte cele.
      Sa nu ma intelegi gresit.

      Oricum NU are voie sa dea ulei, era doar o intrebare.

      Comment


      • Ok, no problem

        Merg normal, daca se poate zice asa, nu o menajez excesiv dar nici nu o rup.

        Adica nici (prea)sportiv si nici ca pensionarii...Atat cat poti cere unei masini cu 75cp.

        Unde drumul si conditiile de trafic sunt ok, merg uneori mai tare, in general pe cele 2 autostrazi.

        Ideea e ca nu conteaza cat de mult o forjezi, ca o duci in limitare sau ca schimbi sub 2500rpm (ma refer la benzinare), NU e normal sa dea ulei sub nici o forma.

        Drept dovada in sustinerea celor scrise mai sus, dupa ultima interventie, intentionat am mers constant pe intreaga A2 Bucuresti - Cernavoda cu 160km/h, cap-coada (nu merg asa de obicei) ca sa constat daca s-a rezolvat sau nu problema.
        Si DA, se pare ca s-a rezolvat, cel putin de cca. 15k, e totul ok in zona.

        Comment


        • ????

          Bun bun dar cit de grav e daca fluiera un pic cureaua ????

          Comment


          • Multam Kojak de raspuns. Stiu cat ai patimit mult cu treaba asta.
            Te-am intrebat pt ca eu (esti prea cu capu' pe umeri) ii mai dau cand ma ''apuca'' desi in mod normal merg cum poate (cum spui tu) motorasu asta de ~75 cp.

            PS: de cateva ori m-am uitat prin zona aia foarte amanuntit si cel putin pana acum (22000 km) n-am ''descoperit'' nimic.

            Comment


            • Daca pana la 22k n-ai urme de ulei, n-o sa-ti dea nici de-acum incolo...Ai prins un "lot norocos"

              Comment


              • Mda.. Azi am scos si eu Kiss Fm-ul de la reprezentanta.. Si aflu ca de fapt a fost fabrica in februarie.. Deocamdata nu am numai 100 de Km cu ea.. Sper sa nu am probleme asemanatoare... :| oricum si daca descopar ceva de genul a doua zi sunt la ei sus. Ceva nu am mai descoperit... Care nu ma incantat deloc. V-ul acela cromat a fost indoit. putin.
                LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                Enter the Matrix

                Comment


                • Astazi am descoperit si eu ulei in zona de care se vorbeste in thread-ul acesta!!
                  Problema e ca pe moment nu am realizat si am luat o carpa si am sters!!
                  Acuma daca ma duc la astia nu o sa ma mai creada,desi inca se ai vede!!!

                  Comment


                  • gata am terminat

                    Fluieratul era de la pompa de apa azi a fost schimbata
                    sper sa nu mai apara si altceva ca mam saturat
                    24 25 26 27 28 am stat pe service ba o duceam dimineata ba o luam seara si tot asa .Naspa moment

                    Comment


                    • Originally posted by Red_Alin View Post
                      Astazi am descoperit si eu ulei in zona de care se vorbeste in thread-ul acesta!!
                      Problema e ca pe moment nu am realizat si am luat o carpa si am sters!!
                      Acuma daca ma duc la astia nu o sa ma mai creada,desi inca se ai vede!!!
                      Dute linistit ca se va vedea ulei in zona distributiei,zona in care tu nu ai acces sa stergi si oricum ei sunt invatati cu aceste cazuri.
                      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                      Comment


                      • La 4500 km. Am fost cu Laureat Plus-ul meu la Nalba Galati; aveam capacul distributiei umed de ulei iar baietii mi-au facut o programare si mi-au schimbat cureaua de distributie, simeringul si pinionul pompei de ulei. Cam devreme s-a intimplat asta si sper sa nu mai apara si altceva!

                        Comment


                        • Culmea e ca si eu cam tot atatia km am cu ea si tot aceeasi problema.

                          Comment


                          • Nu va faceti griji! Repede in service si totul se rezolva bine si repede! La mine la 2800km au aparut scurgerile de ulei si s-au remediat. Am 6500 si totul e ok!
                            Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                            Andreea Trifu

                            Comment


                            • Astazi am fost in service cu masina!!!
                              S-a rezolvat intr-o ora,cam asa!!!
                              Cel putin sper sa se fi rezolvat,oricum sunt tot cu ochii in zona aia sa vad dac mai gasesc ceva in neregula!!

                              Comment


                              • Sper sa nu am dreptate dar daca s-a rezolvat intr-o ora, mai mult ca sigur ca in scurt timp o sa fi iarasi in service cu aceasi problema. Intr-o ora e imposibil sa schimbi pinionul (asta dureaza 3-4 ore). Probabil si la tine au etansat clasicele suruburi fara nici un efect.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google