Da Ulei Pe La Cureaua De Distributie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Acum am sunat pe un baiat la Meridian Vest, unde i-am facut toate revizile la cea de servici, inclusiv revizia de un an la a mea. Mi-a zis clar de la ce e fara sa-i zic eu nimic din ceea ce stiam de la voi. A zis ca pinionul ala se schimba, cu simering cu kit de distributie. Multumesc baieti, mi-ati fost de mare ajutor, ma-ti luminat. Toata stima. Maine ma duc si a zis ca se rezolva.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Ehh azi 29.07.2008 am programare la service....O sa insist sa schimbe pinionul....Am mai dat o tura pe aici , am recitit ce era legat de ulei la distributie..Ma duc sa vedem ce treaba fac......Va spun tot azi ce am rezolvat...Baietii par seriosi..Dar nu se stie....

      Asa ma incearca o senzatie ca nu o sa mai fie ca noua....Dupa ce ii demonteaza jumatate de motor

      Comment


      • Acum vin de la service, a constatat domnu' inginer si au zis ca ma suna cand ajung piesele.
        Am citit tot threat-ul si nu am retinut.... Ca sa schimbe pinionul ala ce se demonteaza mai exact?
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Daca ar fi baieti corecti cei de la Dacia, ar chema in service toate loturile cu probleme, pt ca e clar ca este un defect de fabricatie - atata timp cat pe forum se plang atatia posesori, imi imaginez ce este la nivel national...

          PS: Vitriol ce jante faine ai

          Comment


          • Primul lucru care m-a intrebat inainte sa deschida capota a fost de cand e masina. Deci e clar ca e o anumita perioda a celor cu probleme.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Am tot citit thread-ul asta si mereu ma uit la motor dar nu am gasit nimic suspect....Masina e din iulie 2007 si are 21.000km!
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • A mea tot din iulie 2007 este (am 11000 km cu ea) si pana acuma nici o picatura de ulei . (probabil lotul asta a scapat)

                Comment


                • Originally posted by vitriol View Post
                  Deci e clar ca e o anumita perioda a celor cu probleme.
                  Nu neaparat. La un moment dat s-au montat si alte semeringuri si nu au mai fost probleme. Omul ala a intrebat ca sa stie el, ca doar nu tine minte toate loturile.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Oricum,majoritatea care am avut probleme s-a rezolvat!!
                    Si asta e bine!!

                    Comment


                    • Mie mi se pare aproape clara treaba (a mea e din iunie cumparata, fabricata in luna MAI): cei care au avut-o cumparata pana prin perioada aia, nu au avut probleme.

                      Comment


                      • Au fost probleme si prin 2005 cu semeringul. La fel si la inceputul lui 2006.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Preponderent au fost si sunt probleme probleme in prezent.

                          Comment


                          • Salutare tuturor!
                            Am observat ca si la mine scapa putin ulei si este uns capacul de la distributie.
                            Daca nu urmaream acest forum poate nici nu observam.
                            Am sunat la dealer si vineri or sa se uite dupa care probabil va urma o progamare.
                            Am 7500 km si masina cumparata din februarie 2008.
                            Sunt ferm convins ca problema se va rezolva .
                            sigpic
                            VIATA ARE PRIORITATE

                            Comment


                            • Originally posted by cypi View Post
                              A mea tot din iulie 2007 este (am 11000 km cu ea) si pana acuma nici o picatura de ulei . (probabil lotul asta a scapat)
                              Si la a mea pana la 10000km a fost totul uscat in zona.

                              Comment


                              • Am fost pentru problema uleiului pe la capacul de distributie si mi-au strins surburile ca cica nu etansa bine. Intradevar nu mai curge ulei si urmeaza ca dupa citeva saptamini sa revada masina. Sper ca am scapat doar cu stringerea suruburilor.
                                sigpic
                                VIATA ARE PRIORITATE

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google