Da Ulei Pe La Cureaua De Distributie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai si ce vrei sa spui Cristi_XP ca orice pinion as avea din fabrica tot pe acolo imi curge ulei?Ca eu asta inteleg de aici ca nu numai pinionul de Sinterom are problema asta ci toate..
    Si da recunosc ca m-am riscat mult cu neschimbarea curelei, inca mai am indoieli in privinta pastrarii ei dar nu avea urme de ulei pe ea...

    Comment


    • statistic vorbind, peste 95% din cei care au aceasta problema au beneficiat de pinioane siterom.
      [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

      Comment


      • Ciao am un dci din 2006 logan ...de cateva zile ...am observat urme de ulei pe portiunea din jurul telescopului - partea superioara (in compartimentul motor)..Ce poate sa fie?..ce pot sa fac?....Merci. Stima

        Comment


        • am schimbat semeringul dar tot pierde ulei undeva sub alternator ,am verificat semeringul si nu e murdar de ulei nici capacul ,capacul de la chiuloasa l-am desfacut si lipit cu silicon ,unde mai poate pierde ?

          Comment


          • Mai are un semering ,in dreptul la fulie....

            Comment


            • pai de semeringul de distributie zici?l-am schimbat desi nu era murdar de ulei

              Comment


              • salut...am un logan din 2007 1.4 mpi...am aceeasi problema cu scurgerile de ulei la nivelul curelei de distributie...de cand am sesizat aceasta problema am mers aprox 20000 km...si in ultimul timp am inceput sa fiu putin ingrijorat de acest lucru...poate sa imi spuna cineva ce se poate intampla daca mi se rupe cureaua de distributie?

                Comment


                • Un dezastru. Nu vrei să ți se rupă cureaua de distribuție; adio supape, pistoane, chiulasă etc.
                  sigpic

                  Comment


                  • singurele reparatii care se fac sunt : rectificare scaune, schimbat supapele strambe, alta garnitura chiulasa,distributie antigel daca nu se recupreaza si ulei daca se scapa antigel in gaurile de ungere cu ulei ...

                    Comment


                    • Si ti se pare putin/ieftin in comparatie cu cat costa un kit de distributie si un semering???

                      Comment


                      • Alea sunt piesele care se schimba in plus fata de chitul de distribitie tripland suma .

                        Comment


                        • La asta ma refeream si eu: nu mai bine schimbi la timp kitul si semeringul, decat sa risti o reparatie mult mai costisitoare in cazul in care se rupe cureaua?
                          Nu mai zic de neplacerea de a ramane cu masina la naiba in praznic, cine stie pe unde......

                          Comment


                          • ai grija ca trebuiesc schimbate 2 semeringuri ... semering axa cu came si semering vibrochen .... treaba asta am patit-o si eu

                            Comment


                            • habar nu am avut ca are simering si la axa cu came.a mai schimbat cineva asa ceva?se schimba greu.este nevoie de vreo presa ceva?rog a nu se ocoli intrebarea,chiar ma intereseaza foarte mult.adevarat,este o mare problema daca improasca cu ulei pe acolo.iar la o frana de motor cu o curea plina de ulei............nici nu vreau sa ma gandesc.eu folosesc loganul aproape exclusiv in afara bucurestiului si in afara tarii.si...sa te lase coaja la vreo 2-3000km de casa e....cam naspa

                              Comment


                              • Salutare,

                                De curand am observat putina umezeala in zona distributiei. Care ar fi risurile sa mai merg cu ea aprox. 5.000 km. Am de gand sa schimb distributia abia pe sfarsitul anului (motor 1.4)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google