Da Ulei Pe La Cureaua De Distributie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bafta ta ca e in garantie. asteptam poza..
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Originally posted by pipan View Post
      am un 1,4MPI si de cateva saptamani am observat ca imi da ulei pe la capac,o sa atasez si o poza.eu nu am dat importanta pana nu am citit acest post!
      va rog dati-mi si mie un sfat,precizez ca am 46800km si inca mai este in garatie!
      Din ce vad in poza nu sunt scurgeri de ulei ci urme de vapori de ulei....oricum scurgerile din zona distributiei se localizeaza in alta zona
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Originally posted by darksid3 View Post
        Cat ai avut garantie si cati km ai facut pe toata durata garantiei? La cati km ti-au aparut scurgerile de ulei?
        Garantia a fost de 24 luni iar scurgerea a aparut la 25000 km (aprox 3 luni dupa iesirea din garantie).

        Comment


        • Asta e curat ghinion...pacat.

          PS: La Sandero or exista astfel de probleme?
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Da sunt probleme, pana acum au fost doua sau trei masini, dar trebuie tinut cont ca majoritatea masinilor au sub 12000 de km iar cei care posteaza pe forum sunt mult mai putini decat pe loganclub.

            Comment


            • Am o cunostinta cu un Sandero nou nout...50 de km rulati, d-aia am intrebat. Sa-l pun in tema sa verifice eventuale scurgeri. Are motorul de 1.4
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Sa intre pe club sandero, asa vom fi mai multi, cu unul

                Comment


                • Are vre-o 60 de ani iar tainele internetului sunt de neinteles pentru el
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Originally posted by pipan View Post
                    am un 1,4MPI si de cateva saptamani am observat ca imi da ulei pe la capac,o sa atasez si o poza.eu nu am dat importanta pana nu am citit acest post!
                    va rog dati-mi si mie un sfat,precizez ca am 46800km si inca mai este in garatie!
                    Nu are nimic
                    Transpira un pic pe la capacu de culbutori, eventual (dar nu e necesar, nu e stricat nimic) rogi maimutele din service sa-ti mai stranga un pic capacul.

                    Comment


                    • Originally posted by darksid3 View Post
                      Are vre-o 60 de ani iar tainele internetului sunt de neinteles pentru el
                      In reclama pt sandero spun ca este o masina pt tineri, dar este mai apreciata de batrani, eu am 43 de ani, mai este cineva pe club sandero cu 53 de ani si daca vine si cunostinta de 60 de ani schimbam sloganul sandero )

                      Comment


                      • mss mult octavian___30...am si facut programare la dacia pt montarea centurii si pt verificare!
                        Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                        Comment


                        • Eu am un Laureate 1.4 gpl din 2007 . La aproximativ 2 sapt dupa ce am luat masina , a inceput sa curga ulei pe la capacul de plastic de la distributie , nu am dat importanta pana la revizia de 1 an ( ~ 11.000 km ), cand le-am aratat celor din service acea pata de ulei. Mi-au facut programare si au schimbat un pinion + un simering + curea distributie ; acum la 2 ani si 25.000 km e ok , nu mai curge decat lichidul de racire pe la colierele puse de acel srl care a montat instalatia de gpl in fabrica . Trebuie sa inlocuiesc acele coliere de toata jena cu altele - preferabil ar fi cu unele ca cele montate de producator , dar nu stiu de unde sa le cumpar .....

                          Comment


                          • Originally posted by pipan View Post
                            mss mult octavian___30...am si facut programare la dacia pt montarea centurii si pt verificare!
                            N-ai de ce, sa fim sanatosi si sa ne mearga masinile ca unse (acolo unde trebuie numai ).

                            Comment


                            • am citi mai sus ca cineva are urme ca si cum ar fi de praf pe capota ca niste stropi si ca nu ar fi de ulei,eu am avut la fel inainte de a schimba distributia dupa schimbare nu mi-a mai aparut stropii pe capota,acela e cauciuc de la cureaua de distributie sau cea de la alternator
                              colierele le cumperi de la o reprezentanta dacia dar trebuie sa ai si scula speciala cu care sa le poti monta strange ca nu e ca orice patent acea scula
                              Last edited by AGENTUL NYT; 17 July 2009, 09:39.
                              sigpic
                              Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                              pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                              Comment


                              • petele acelea sunt de la uleiul de la distributie? dar pata de la furtul de la CV, ce draq o fi cu el acolo? masina e din 2008 si are aprox 26000km. petele au aparut de vreo 500-1000 km incoace.
                                Attached Files
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google