[ZGOM] Discutii despre Scartaitul stergatoarelor si nu numai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nici eu nu mai imi iau aero,de nici un fel,nici bosch nici alta firma,nu sunt bune la logan.si daca iau bosch iau tot normale.de curand am cumparat pt cineva stergatoare carrefour,asta e firma,sunt luate din carrefour,logic,au un ambalaj portocaliu,si sunt chiar ok.sterg bine.
    Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

    Comment


    • Eu folosesc stergatoare No-name, din carrefour tip aero.
      Le am de pe data de 1 noiembrie anul curent.
      Momentan sunt ok, sterg bine, nu sar. Investitia a fost de 20 lei in ambele.
      Deci, s=a meritat.

      Comment


      • Originally posted by Pacco View Post
        Pff...Am citit majoritatea posturilor si nu sunt lamurit.Eu am stergatoare stock si scartaie rau de tot daca nu e foarte ud parbrizu,dar ieri de exemplu ploua incet si nu mai vedeam si am dat sa sterg si scartaia rau imi venea sa le rup.Vreau si eu niste stergatoare bune dar nu foarte scumpe.Ce imi recomandati pana la urma?Si cel mai important de unde sa le iau...Alea Bosch cum sunt?

        Mda.Am fost acum 10 min la OMV,ca este langa mine,si am gasit acolo Bosch TWIN de 530mm,la 71 lei.Sunt bune sau nu?Merita.Nu vreau sa dai 70 de lei ca dupa 2 saptamani sa fiu nevoit sa le schimbi pentru ca scartaie mai rau decat astea stock.Ms.

        Am laut tot de la OMV Bosh TWIN de 500 mm si se potrivesc de minune la logan.; ca dimensiuni sunt exact ca si alea stock. De sters la mine sterg foarte bine si nu lasa urme deloc; un inconvenient ar fi ca stergatorul din stinga scirtie un pic cind e parbrizul uscat. Eu sunt multumit de ele, sa vedem cit o sa tina.

        Comment


        • Mi-am luat si eu Bosch Twin de 530 ambele.Sterg foarte bine,niciun sunet nimic,nu lasa dare,sunt foarte multumit.Sa vedem cat vor rezista..
          sigpic

          Comment


          • @pacco cum se comporta sergatoarele BOSCH TWIN la tine cind e frig afara si ninge? Ca am observat azi ca scirtiiau de ma durea capu pina s-a incalzit masina mai bine, nu mai spun de ce dire lasau Dar dupa 15 min de utilizare si-au revenit si stergeau bine.

            Comment


            • Originally posted by juann View Post
              @pacco cum se comporta sergatoarele BOSCH TWIN la tine cind e frig afara si ninge? Ca am observat azi ca scirtiiau de ma durea capu pina s-a incalzit masina mai bine, nu mai spun de ce dire lasau Dar dupa 15 min de utilizare si-au revenit si stergeau bine.
              in cazul asta e clar cat de bune sunt,m-am lamurit,asa fac si ale mele stergatoare alca din carrefour,de 7 lei bucata.cat e rece masina,sunt inghetate,dupa ce se incalzeste,se dezgheata.asa ca nu merita sa cumpar niste stergatoare de 100 de lei,nu se merita
              Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

              Comment


              • Sa stii ca ai dreptate... mai bine dadeam 20 ron si-mi laum din carrefour ca tot la fel erau. Pe stergatoarele astea twin am platit mai mult pentru na sccrie borsch pe ele.

                Comment


                • Eu am fost la munte,si ieri m-am intors.Nu am avut niciun fel de probleme cu stergatoarele,sterg perfect,pff,de cand am luat masina nu a mai sters asa bine.Si le-am folosit tot drumul,ningea,mizerie pe jos,ce se facea pe parbriz in 10 sec daca nu stergea.Am consumat aproape 4L de lichid de parbriz .Foarte multumit.
                  sigpic

                  Comment


                  • Ce fel de stergatoare ai tu?

                    Comment


                    • Din ce inteleg din postul lui, stergatoarele originiale...
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Eu mi-am luat ştergătoare poloneze, la 50 de lei, de la un dealer Dacia. Sunt cele mai bune din ce am avut până acum.

                        Comment


                        • Ce marca sunt? Cumva Valeo?
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Nu.Am Bosch Twin,cu o pagina in urma am scris ca d-abia le-am cumparat .Alea originale s-au stricat scartaiau in ultimul hal.M-au tinut 1 an si 3 luni cat sa ma mai tina.
                            sigpic

                            Comment


                            • sa ne zici peste 3 luni dupa un drum la munte in aceleasi conditii cat de bune mai sunt.si eu am avut bune,stergeau bine la inceput...dupa 2 luni.......
                              Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                              Comment


                              • Originally posted by Pacco View Post
                                Nu.Am Bosch Twin,cu o pagina in urma am scris ca d-abia le-am cumparat .Alea originale s-au stricat scartaiau in ultimul hal.M-au tinut 1 an si 3 luni cat sa ma mai tina.
                                Vroiam sa stiu daca sunt aero.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google