Problema Oglinda Exterioara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Loganu
    replied
    Salut...Mashina e in garantzie ... Ar trb sa te duci la service cu ea...Ca s-ar putea sa pierzi garantia ..

    Leave a comment:


  • alexd
    started a topic Problema Oglinda Exterioara

    Problema Oglinda Exterioara

    Salut !

    Sunt posesor de Logan Van si zilele trecute am constatat ca cineva mi-a fortat oglinda din dreapta astfel incat sa se strice mecanismul de reglare din interior si sa nu mai poata fi reglata de nici un fel. Oglinzile sunt cu reglare manuala.
    Inainte de Logan am avut un Cielo, cu care am avut (la un moment dat) aceeasi problema, numai ca acolo , a fost simplu de scos oglinda si de inlocuit cablurile si mecanismul de reglare.
    Intrebarea mea este, daca si in cazul Loganului se poate schimba doar mecanismul din interior, fara sa cumpar o oglinda noua cu totul, si sa imi spuneti si mie va rog cum sa desfac oglinda de-acolo? Din cate am vazut trebuie sa desfac toata partea de interior a usiica sa o pot scoate. Sper insa ca exista o metoda mai simpla de a o scoate de-acolo si de a inlocui cablurile alea.
    Nu am fost inca in service, si nu am intrebat inca pe nimeni avizat. As vrea sa imi rezolv singur problema (cum am facut si la Cielo) si sa cumpar eu mecanismul ala de reglare si sa il inlocuiesc singur.

    Astept va rog, cine se pricepe sau a mai facut asa ceva, sa ma lamureasca si pe mine inainte sa imi bag eu nasu sa desfac tata usa . Multam
Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google