Pozitii OSRAM Vs Philips

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozitii OSRAM Vs Philips

    Salut!
    Vreau sa-mi pun unul din astea doua modele pe pozitii.
    Precizez ca am incercat diferite leduri SMD, dar se incalzesc prea tare si se topesc.

    Magazin online de piese auto si accesorii. Furnizam piese si accesorii auto pentru autoturisme si autocamioane. FORD, DACIA, SKODA, VW, OPEL, RENAULT, AUDI, BMW, MERCEDES, SEAT, TOYOTA, FIAT, NISSAN, HONDA. KYA




    Astept parerile dvs.
    Multumesc!

  • #2
    ledurile SMD se incalzesc si se topesc ? eu unul n-am mai auzit asa ceva :-?

    Alea ce le-ai pus sunt degeaba, Blue Vision am un set, dar nu lumineaza nici pe jumatate ca un SMD normal la 7lei bucata, iar sa dai 33 de lei pe 2 becuri de pozitie osram, mi se pare prea exagerat
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • #3
      Daca vrei sa faci o treaba buna pentru pozitii iti recomand cree de 10wati
      Eu momentan am philips led 4300k de 5wati oricum foarte puternice si ma pregatesc sa trec la si mai puternicele samsung cree de 10wati, vinde un coleg de forum, adi sau le gasesti pe xenonled.ro
      Ceva mai ieftin nu merita, parerea mea
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #4
        @kubala. El are pozitia in far langa bec, este normal.
        Eu as merge pe osram cool blue.
        MY CLA

        Comment


        • #5
          [QUOTE=kubala7;1529273]ledurile SMD se incalzesc si se topesc ? eu unul n-am mai auzit asa ceva :-?

          Am pe logan SMD care sunt Ok, cu exceptia ca isi mai pierd din intensitate cu timpul, dar acum am nevoie pentru alta masina care are senzor de bec ars. Niciun SMD cu canbus nu a rezistat pana acum, si am incercat vreo 4 perechi.
          Deci alea cu rezistenta anti-eroare nu prea duc.

          [QUOTE=827sam;1529280]Daca vrei sa faci o treaba buna pentru pozitii iti recomand cree de 10wati
          Cred ca ar fi o varianta mai fiabila, dar nu incap unde am eu nevoie.
          Last edited by vladmarcu86; 5 November 2013, 20:16. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            la ce masina vrei sa le folosesti ? alea cu led cree de calitate sigur rezista.

            Comment


            • #7
              Trebuie sa aiba undeva la 2.5 cm lungime

              Comment


              • #8

                au 3,2 cm. s-ar putea sa fie bune

                Comment


                • #9
                  E legal macar sa pui leduri la pozitii ? Nu de alta dar eu mi le-am dat jos ca am inteles ca imi ia talonu'

                  Comment


                  • #10
                    Daca sunt albe sau galbene, e legal, daca ai albastre, rosii sau mai stiu eu ce nebunii de culori, e normal sa iti ia talonu.
                    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                    Comment


                    • #11
                      Sa stii ca in momentul in care am fost la RAR pentru omologare GPL , baiatu de acolo a zis sa imi scot led-urile ( lumina alba )

                      Comment


                      • #12
                        sunt leduri CANBUS care nu dau nici eroare si nu se incalzesc
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          si cum anume o sa consume el 2...5W fara sa disipe caldura?

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by dezeubby View Post
                            Sa stii ca in momentul in care am fost la RAR pentru omologare GPL , baiatu de acolo a zis sa imi scot led-urile ( lumina alba )
                            Inseamna ca cei cu audi si mai nou ultimele modele de masini, au cam pus-o cu luminile de zi la RAR...
                            Sezi bland ca-s din Maramu' ❗️❗️❗️

                            Comment


                            • #15
                              Nu, drlurile sunt omologate.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google