inchidere automata usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Nu cred ca ne intelegem, eu spun ca pot deschide cu cheia in yala doar portiera in care am introdus cheia, la modelele fara butoane pe cheie se inchide/deschide toata masina cu cheia in yala.

    Comment


    • #92
      si la mine e la fel am preferance...din buton toate...din cheie doar aia in care am bagat cheia...dar ...cred ca e normal...banuiesc ca daca la ambiance e asa....si noi putem imprumuta piesa respectiva..si o sa ai si din cheie inchidere deschidere la toate usile...
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #93
        Si la mine tot la fel e .. cu cheia se deschide doar usa in care e bagata cheia , din cate am inteles doar la ambiance este inchiderea pe cheie.

        P.S. Am Laureate din 2009

        Comment


        • #94
          Eu am un ambition din 2005 si la mine e la fel cum zice peruzzi.. se inchide numai usa in care bag cheia.. iar in ceea ce priveste deblocarea usilor cand sar airbagurile, nu vad rostul, pentru ca oricum usile se deblocheaza/deschid din interior, iar in spate nevand airbag nu prea mai ai cum sa mai ieshi din masina imediat dupa un accident.. sau o fi ca sa te scoata aia afara din masina?
          REMUS, DimSPORT, Eibach, Zexstar, SPARCO, Pioneersigpic

          Comment


          • #95
            @Vip3rutzu doar usile din fata se deschid din interior daca sunt incuiate .. cel putin la mine asa e

            Comment


            • #96
              salut lamuritima si pe mine cu inchiderea automata a usilor dupa ce se pleaca dupa loc am un DCI din 2006 noiemrie trebuie sa trag un fir de la calculator mufa maro pin6 la mufa neagra din bord si unde trebuielegat sau bgat in ce pin sau fir legat daca aveti o poza cu mufa de bord aratatimi unde trebuie legat

              Comment


              • #97
                i se face cuiva mila de noi astia fara prea multe cunostinte de partea electrica si fara bani ca sa platim pe altii cu manopera, sa puna o schita mai detaliata, eventual poze cu mufele si ce legaturi se fac?
                Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                sigpic

                Comment


                • #98
                  Totusi, nu mai intereseaza pe nimeni subiectul asta!?
                  Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    Si pe mine m-ar interesa asta

                    Comment


                    • Am activat functia de blocare a usilor in timpul mersului.
                      1. Am tras fir de la ceasuri (pin 22)
                      2. Legat firul la UCH - pin A6
                      3. Activata functia din soft (acum se poate activa sau dezactiva si din butonul de inchidere/deschidere de pe consola)

                      Avantajele se stiu deja ......
                      Dezavantaj
                      -la oprire nu se deschid usile singure (oprire contact motor)
                      -usile din spate nu se pot deschide din interior de la maner

                      Comment


                      • Originally posted by sebi4fc View Post
                        I usor ca buna ziua daca ai functia activata din fabrica cum a fost in cazul meu ) am tras firul de viteaza din tablou de bord MUFA neagra pin 22 fir verde la UCH pinul EHI A6.REZULTAT se bloceaza usile la viteza de 8 km/h. La oprire usile din spate raman blocate deblocanduse numai de la buton in schimb ce usile fatza se deschid normal cand tagi de maner se deschide usa. Daca doriti mai multe informati va astept cu intrebari .
                        sal. nu mi dai si niste poza cu mufa de sub bord , e cea la care poti lega si stergatorul ? ms

                        Comment


                        • chiar zilele astea mam gandit la treaba asta nu ca mi-ar trebui dar vroiam sa o fac si nu imi vine sa cred ca nu sa bagat cineva care stie sa faca niste poze sau chiar un tutorial...am unde sa activez functia dar vreau sa stiu unde sa leg cablu..multumesc

                          Comment


                          • Inchidere usi la atingerea unui anumit prag de viteza
                            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                            Comment


                            • Salut! Aceasta functie de inchidere a usilor la un anumit prag de viteza am inteles-o, am si pus-o in practica pe masina mea, dar dezavantajul enorm care mi se pare mie este ca nu se si deschid (ori la deschiderea usii soferului ori la oprirea motorului). Eu nu cred ca nu se poate face si chestia asta??!! sunt destui baieti care au facut lucruri mult mai complicate pe aici, asa ca astept cateva idei. Cine este din Dr.Tr.Severin si doreste activarea functiei din uch-ul masinii va pot ajuta eu. Va multumesc

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google