Cu Ce Lipesc Pragurile?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Orice, numai pocnituri....NU!
    La mine tine de vreo 2 ani cu chit special! Nu stiu cum ii zice!...o chestie verde, care se superincinge pana se intareste....cred ca e ceva cu fibra in el!
    aham......Restul e LOGAN


    http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

    Comment


    • #17
      am si eu acelas model de praguri originale de la dacia...din doua bucati...le am d 2 ani dar nu leam monta pentru ca nu stiu cum...au un sistem de prindere mai "complicat"pe lateral se pate lipi foarte bine cu silicon sanitar,in partea din fata se pate prinde in suruburile aparatorului de noroi ...pana aici nu este nici o problema...partea de jos are 3 puncte de prindere la fiecare bucata de 3x3 cm...acolo trebuiesc prinse cu surub autofiletant...ceea c nu cred ca face nimeni pentru ca rugina apare in secunda 2....aici sa gaseasca cineca o solutie...am sa revin cu poze sa se inteleaga perfect despre c vorbesc...

      Comment


      • #18
        Am apelat la o firma ce monteaza parbrize si au folosit 'salam' din acela negru,cu care se fixeaza parbrizele. Au iesit super bine,asa ca recomand

        Comment


        • #19
          Adica SIKA. Nu ataca vopseaua (siliconul sanitar are acid acetic in el - antibacterian si antimucegai - si in timp imbranzeste vopseaua).
          The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google