Dimensiuni Boxe(fata Spate)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    eu m-am gindit la modelul asta fata 13cm si spate 16,5cm ce zi LAE
    /sistem de difuzoare cu 2 componente /diametru woofer: 16.5cm /putere RMS: 100w /putere Max: 150W /impedanta: 4 ohmi /raspuns in frecventa: 60Hz - 20KHz /SPL: 91dB /tweeter din matase 19mm /crossover:

    /difuzoare coaxiale cu 2 cai /diametru woofer: 13cm /putere RMS: 70w /putere Max: 110W /raspuns in frecventa: 70Hz - 20KHz /con din aluminiu/ body { background: #FFF; } // body { background: #
    Powered by LSS
    http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

    Comment


    • #17
      sunt bune, ia-le dar ar fii mai bine invers 16,5 pe fata si 13 pe spate(cred ca tu conduci nu stai in spate) ...oricum merge si 13'' pe fata si 16,5 spate si scapi de inele de cumparat si nu-s tocmai ieftine! in felu' asta ai linie gz, parca suna altfel decat ciorba de firme....bine ca nu e pe placul multora si poate au dreptate iese si din componente diferite clar dar sa-i vad eu ca dau peste 500eur numai pe cd player sau 300eur pe o pereche de difuzoare si pe urma pot da sfaturi...

      Comment


      • #18
        multam mult cred ca la astea o sa ma opresc eu nu stiu prea multe despre ground zero dar imi place cum suna si m-am gindit ca dac pun si in interior tot ground zero o sa fie altceva eu le doresc la toti bafta dar mai bine sa studieze bine inainte de a da un ban
        Powered by LSS
        http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

        Comment


        • #19
          Originally posted by LAE View Post
          vorbeam de spate unde intra fix de16'' si cu putin ajutor 16,5...
          micul ala ajutor este de fapt inelul mdf. si cu putin noroc nici nu iti trebuie, pentru ca unele difuri pe 16,5 au membrana mai stransa si nu bate in tabla si nu mai ai nevoie de inel. insa la altele fara inel mdf nu poti sa montezi. dar daca prinzi boxa direct de tabla o sa iti bazaie tabla la bas, de aceea este recomandat sa pui cu inel mdf. de preferat ar fi sa nu tai din tabla.
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #20
            si unde gasesc acel inel mdf ca eu nu stiu unde sau poate sa imi arate cineva o poza cu el acum sunt derutat si nu pot sa imi imaginez cum arata
            Powered by LSS
            http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

            Comment


            • #21
              da ar merge inel si pe spate dar se ridica cartonul mai sus si se vede urat...

              Comment


              • #22
                inele mdf aici, dar eu am gasit doar fara suruburi. alea mi le-am pus eu de acasa.

                @LAE: la tine se vede urat. daca te uiti la mine la masina nici nu observi ca am inel mdf acolo
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #23
                  mersi mult alindrgn pentru idee
                  Powered by LSS
                  http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by alindrgn View Post
                    inele mdf aici, dar eu am gasit doar fara suruburi. alea mi le-am pus eu de acasa.

                    @LAE: la tine se vede urat. daca te uiti la mine la masina nici nu observi ca am inel mdf acolo
                    mai nea, eu nici macar n-am pus medii pe spate la masina asta, la luneta se odihneste un JBL W12GTI care costa mult peste tot ce ai tu cu totul ce tine de muzica, montat in incinta mdf prins de o polita cat tot portbagajul tot de mdf, perfect neteda, fanta si subwooferul da in cabina nu lada aruncata in portbagaj....

                    Comment


                    • #25
                      te-am intrebat ce ai tu in masina? lauda de sine, nu miroase a bine. ti-am zis doar ca vorbesti in necunostinta de cauza. nu se vede nici un inel in spate daca il pui cu cap. daca il pui fara cap, normal ca se vede. si daca ai vrut sa ma ataci cu cutia, sa sti ca nu ai reusit. eu nu imi umplu portbagajul cu sisteme audio, pentru ca daca nu aveam nevoie de portbagaj imi luam matiz.
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #26
                        hai sa-ti zic ceva; treaba cu inele o face oricine(incepator) dar gandeste-te la doua pioneer ts-w 12'' vccs free air de 30cm bucata montate la luneta, parca te trec fiorii cand te gandesti cum ar intra acolo aaaaaaa....si asta finisat la mare arta de zici ca au crescut acolo! nu ma cunosti dar sa stii ca stai de vorba cu cineva care le vede la modul ''high''....sunt extrem de pretentios si am si resurse sa fiu la capitolul sunet, bafta si nu fii suparat ca n-ai de ce!!!

                        Comment


                        • #27
                          Pentru cei interesati.

                          Acestea sunt cotele pentru boxele fata.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #28
                            intra orice boxe de 13, prinse prin carapacea neagra care o are orice versiune de echipare pe usile din fata.

                            @LAE: bun. atunci nu trebuia sa spui ca se vede nasol cand habar nu ai cum se vede. si cu asta terminam discutia aici.
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by ady62 View Post
                              Acestea sunt cotele pentru boxele fata.
                              bine ca le-ai pus ca a zis cineva ca nu trebuie taiata tabla ptr difuzoare de 16,5, dar inelele pentru ele au diametrul interior de 140mm, si cum se vede din poze gaura portierei e mai mica(in jur de 128-130mm) de unde ar ramane o buza care incurca aerul sa circule bine....se monteaza pe pozitie , se traseaza interiorul, se da jos inelul, si se taie cu pendularul surplusul de material...

                              Comment


                              • #30
                                taiati fratilor din tabla daca nu aveti ce face.
                                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google