Dimensiuni Boxe(fata Spate)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    eu am zis in general, sa stii ca ma bucur sa vad oameni pretentiosi care vor sa iasa arta din mana lor, in exemplul de mai sus poti avea si portbagaj si un bass suparat ....

    Originally posted by alindrgn View Post
    taiati fratilor din tabla daca nu aveti ce face.
    cati-va mm aia ajuta enorm sa respire corect un difuzor, crede-ma ca un sunet dus spre perfectiune sta in mici detalii(trucuri) studiate atent...
    Last edited by LAE; 16 March 2009, 18:54. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #32
      Nu tăiati cu flexul pentru că se incinge tabla, mai târziu acolo va apărea rugina. ...

      Comment


      • #33
        domnilor eu zic sa nu ne mai contrazicem mai bine ne-am da un sfat bun cu sa iasa lucrarea cel mai bine parera mea
        Powered by LSS
        http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

        Comment


        • #34
          daca nu ai pretentii exagerate ca distinsul de mai sus, poti opta pentru difuri de 16.5 pe spate + inele mdf, iar pe fata la niste boxe de 13 sau 16.5 dar tot cu inele mdf. daca ai pretentii ca sus numitul, te uiti in portofel si la pretul de la raft la ce a enumerat mai sus omul.

          mai bine pui difuri de 16.5 pe spate si de 13 pe fata, decat invers. cele de 13 de pe spate nu sunt asa stralucite in modul de redare al sunetului, si se aude nasol.
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #35
            alindrgn asa m-am gindit si eu 16,5cm pe spate si 13cm pe fata mersi mult pentru sfat
            Powered by LSS
            http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

            Comment


            • #36
              bafta baieti, eu ma retrag dar daca aveti ocazia vreodata si vi se permite sa ascultati un sistem audio car perfectionist si are chef omul sa va si explice cam cum functioneaza sunetul(ca sigur o sa ramane-ti cu gura cascata) puneti-i intrebari cat mai multe si atunci o sa vedeti ca; difuzoare in spate nu are, subwoofer in spate(in caz extrem in fata) maxim o pereche de twetere, in mod obligatoriu amplificatoare pe toate componentele sistemului(niciodata dif. pe player), bafta multa la cumparaturi....

              Comment


              • #37
                cred ca discutia s-a cam departat......eu am cerut o parere despre ceea ce vreau sa imi montez.....nu am vrut nicio clipa sa ajungeti sa va contraziceti......acum ca am intervenit chiar vreau sa spun ca alindrgn are dreptate.......bineinteles nu il contrazic nici pe lae, dar, daca spui ca stii atat de multe nu ar trebui totusi sa vorbesti (desi o sa spui ca nu e asa) cu un aer superior.......cred ca asta l-a si deranjat pe alindrgn.....nu cred ca in necunostinta de cauza e bine sa se vorbeasca si nu cred ca e atat de mandru incat sa nu accepte sfaturi de la tine lae. Cel mai bine e ca fiecare sa isi satisfaca ceea ce vrea si la ce a visat si daca e sa greseasca o sa se indrepte, da macar a incercat si ce a vrut el. Sper ca nu v-ati suparat pe mine?....eu doar mi-am spus parerea....multa bafta tuturor[...]
                "Only God can judge me"

                Comment


                • #38
                  daca cititi pe 4 tuning, dar tot scoarta vedeti care-i treaba, bafta...

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google