Aparatori noroi..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Nu intentionat dar din greseala. Si poti lovi cu ele si daca mergi pe drumuri denivelate, de pamant.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #77
      Nu-i nimeni nebun Cataline, dar uite la ale mele chiar ma asteptam sa le gasesc sparte la cat de mult am dat cu ele in sloiurile de gheata care sunt pe unele strazi din C-ta. Dar culmea au rezistat , eroic in opinia mea. Asa ca.... pt. 30 ron, chiar se merita.
      , sunt cu ochii pe voi !
      :thumbsup:

      Comment


      • #78
        Originally posted by Catalyn View Post
        dar care e ala atat de cretin sa dea cu ea in bolduri sa vada daca se rup sau sparg..
        Is universale sau is doar pentru logan? ceva asemanator am si eu da sunt universale
        LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
        Enter the Matrix

        Comment


        • #79
          Acum cateva zile , mergand pe un drum denivelat am spart aparatoarea de noroi pe partea stanga fata . Duminica , am observat ca cea de pe dreapta spate este si ea rupta si se mai tinea intr-un sg surub . Am rupt-o . Erau luate din vitan , erau din cauciuc dar cred ca datorita frigului au devenit casante . Ieri , am fost la Auto Marcu"s pt prima revizie si am vrut sa-mi cumpar altele originale pt ca vin altfel pe masina decat cele universale . Nu aveau decat pt fata , asa ca am ramas cu ele in diagonala pe masina pt ca este prea frig ca sa le dau jos . Setul complet fata - spate era aproape 130 ron .
          B -X X - DDF x 2

          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

          Comment


          • #80
            Se gasesc si la alti dealeri si sunt pe stoc.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #81
              Protectiile de aripi au banda dublu adeziva sau mastic?
              Kiss Fm Gris Platine DC

              Comment


              • #82
                Nici una nici alta. Se prind in gaurile deja existente in caroserie.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #83
                  andrei...alx1978 intreba de protectii aripi nu de presurile de noroi...protectiile au banda dublu adeziva.
                  sigpic

                  Comment


                  • #84
                    tin sa te contrazic
                    eu am fost in aceasta seara sa cumpar de la un delear si aveau banda dublu adeziva + acele surubele insa are si tatal meu montate dar in acest moment nu am posibilitatea sa ma uit la ele si nici el nu se prea pricepe dar am avut impresia ca au mastic intre protectie si aripa ca sa nu intre apa .
                    Nu am cumparat pentru ca am avut aceasta dilema?
                    Kiss Fm Gris Platine DC

                    Comment


                    • #85
                      Am montat si eu in sfarsit aparatorile de noroi. Sunt Fast R (distribuite de Conex)
                      32 ron.(4 bucati). Se potrivesc fara probleme si sunt flexibile. Daca vreti revin cu poze.

                      Comment


                      • #86
                        Revino cu poze si de la cutie. Am gasit in Carefour dar nu stiu daca se potrivesc la MCV.

                        Comment


                        • #87
                          Mi-am pus si eu aparatori sunt universale din cora da potrivesc la fix;) adica asa le-am pus si imi place ca sunt flexibile
                          LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                          Enter the Matrix

                          Comment


                          • #88
                            Uite cutia si aparatorile. Au fost 32ron. Suplimentar am dat cu un silicon negru pe la imbinari.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #89
                              Am pus si eu aparatori pe fata. S-au potrivit perfect si am pus si ceva silicon auto.
                              Problema este ca pe spate, ca sa le montez ar trebuii sa mai dau o gaura in marginea aripii...in partea superioara !Cum se monteaza aparatorile de noroi pe spate ?
                              passion 1.5 DCi

                              Comment


                              • #90
                                Pentru montarea produsului pe masina executati urmatorii pasi:1)scoateti roata, desfiletati surubul care tine bara de contraaripa 2)puneti aparatoarea de noroi cu o usoara apasare de jos in sus introduceti surubul care l-ati desfiletat si il infiletati la loc prin gaura din mijloc 3)dupa ce a-ti centrat aparatoarea de noroi folositi cele trei suruburi autofiletante anexate pentru fixare.ATENTIE- Nu trebuie sa folosesti masina de gaurit, suruburile sunt cu autofiletare .Succes

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google