Aparatori noroi..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Acum depinde. Poate ai noroc si ai luat aparatori pentru Ph2, si se potrivesc bine.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Un sfat! De unde sa iau in Constanta niste aparatori de noroi bune? Din ce citesc aici, cele de cauciuc (mai elastice) par a se preta mai bine la o lovire de bordura sau ceva asemanator. Poate si niste aparatori aripi...? Multumesc!
      Last edited by koldun; 13 September 2008, 19:06.
      sigpicLaureate 2007 GPL

      Comment


      • Mergi la dealer si vezi daca iti plac aparatorile de noroi de acolo, iar protectii aripi doar la dealer gasesti.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Se vede ca nu stii dealerul din C-ta! Oricum merci de raspuns. Altcineva despre vre-un magazin in Constanta unde pot vedea aparatorile mai elastice (din cauciuc)?
          sigpicLaureate 2007 GPL

          Comment


          • e vreo diferenta de pret intre aparatorile de la ph1 si cele de la ph2? M-am uitat pe site la dacia, la accesorii si zice ca nu trebuie sa dai nici o gaura pentru montat aparatorile de noroi, nici pentru alea pe fata nici pentru spate(ma refer la cele originale). Asa e?

            Comment


            • nu trebuie date gauri. eu mi-am luat de la piese auto aparatori de noroi facute special pentru logan si se potrivesc foarte bine. am primit si inele argintii moca. doar ca eu am ph1. cand a aparut ph2, a scris cineva pe forum ca si-a luat aparatori de la dealer pentru noul lui logan ph2, dar nu a intrebat de care sunt (pt ph1 sau ph2) si a luat aparatori si cand sa le monteze surprize surprize. cele din spate nu prea se potriveau, deoarece spoilerul spate este putin diferit fata de ph1. asa ca ai mare grija daca vrei sa iti iei aparatori, ca sa nu dai banii degeaba. mai ales ca la dealer sunt destul de piperate preturile
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • pai am vazut ca multi colegi de pe forum zic ca au demontat roata pe spate ca sa poata sa monteze aparatorile. Si in afara de diferenta de forma este si una de pret?

                Comment


                • Vinde cineva aparatori noroi ptr. MCV? Daca da, sa-mi lase un mesaj, as vrea un set. Multumesc

                  Comment


                  • Originally posted by raducu26 View Post
                    pai am vazut ca multi colegi de pe forum zic ca au demontat roata pe spate ca sa poata sa monteze aparatorile. Si in afara de diferenta de forma este si una de pret?
                    nu stiu daca e diferenta de pret. nu am vazut/cautat aparatori noroi pentru ph2. ale mele sunt universale, deci unele universale s-ar putea potrivi si la tine, si scumpe nu sunt...ca practic sunt no name. nici la mine nu sta chiar bine, dar sunt multumit de treaba pe care o fac stand acolo.

                    legat de roata data jos, asa este. rotile din spate trebuie sa le dai jos pentru ca nu poti baga surubelnita sa prinzi aparatorile. la rotile din fata strambi volanul si gata. eu pentru rotile din spate am fost intr-un poligon auto pe loc drept dupa ce am iesit de la spalatorie si le-am montat. in curte e cam inclinat si mi-era frica sa nu imi cada de pe cric.

                    bine ar fi daca atunci cand te duci la un magazin si ceri aparatori, sa intrebi daca te lasa sa le 'probezi' la masina, si ii spui ca ii lasi banii ca sa nu creada ca fugi cu aparatorile. daca nu sunt bune, le duci inapoi si iti iei banii. te uiti sa vezi daca se potrivesc gaurile de pe aparatori cu cele de la masca de plastic de sub aripa.
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • Buna baieti!
                      Am Ph2, am fost la un magazin si le-am cerut aparatori de Logan si i-am rugat sa ma lase sa le probez in fata magazinului. Oamenii au fost de treaba si au venit si ei ca erau curiosi sa vada Loganul facelift.
                      Aparatorile erau noname si erau in set cu inelele argintii de la gurile de ventilatie pentru PH1.
                      Am dat pe ele 30 lei si se potrivesc foarte bine pe caroserie si spoilerul spate.
                      a trebuit sa cumpar niste holzsuruburi autofiletante de 4 cu cap lat si a trebuit sa dau niste gauri in aparatoarea de plastic de sub aripa. Pe spate Da, este nevoie sa se dea jos rotile si la fel se infileteaza holzsuruburile in aparatoarea de plastic de sub aripa.
                      Nota: aparatorile vin cu niste agrafe de plastic dar nu sunt utilizabile(plastic de 2 lei).

                      Comment


                      • Pune niste poze te rog daca poti,ca si eu sunt curios cum arata.

                        Comment


                        • exact adi. si eu am luat la fel...aparatori si in cutie inele argintii. cutie galbena. deci se potrivesc si pe ph2. si cu agrafele alea de plastic, asa e. nu ai ce face cu ele pe logan. si eu am pus ca tine holzsuruburi care le-am infiletat doar cu surubelnita ca nu intra greu. si sunt foarte utile.

                          poze la my ride
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • eu la ph2 am luat din vitan si la fel am facut cu proba si sau potrivit bine maine daca nu uit fac si niste poze

                            Comment


                            • Imi pare rau dar nu am cu ce sa fac poze!
                              Poate reusesc altii sa puna!

                              Comment


                              • Aparatori noroi puse de dealer

                                Originally posted by adi-GVA View Post
                                Imi pare rau dar nu am cu ce sa fac poze!
                                Poate reusesc altii sa puna!
                                .............Aceste aparatori sunt puse de dealer cele originale de la ei....si tot ei le-au montat si sunt mutumit de ele la capitolul noroi pe masina
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google