Oglinzi Electrice Van/Pickup?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oglinzi Electrice Van/Pickup?

    A montat cineva oglinzi electrice pe Logan Pickup?
    Este cablajul dezaburire legat la UCH?
    Are releu dezaburire?

  • #2
    oglinzile de van si pick-up nu sunt electrice. pe modelul 'chel' sunt cu reglaj manual din exterior, scoti mana pe geam si misti oglinda cum iti cade bine, iar pe al doilea model, si ultimul din versiunile de echipare, sunt oglinzi cu reglaj manual din interior. ieri am facut configuratii pe site la dacia ca mi-a zis cineva ca ar fi cu reglaj din exterior si nu am putut sa cred asta.
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      Stiu, am unul la care ii voi schimba oglinzile pe care le vei lua tu, cu unele electrice care imi vor veni.
      Am intrebat daca stie cineva despre dezaburire...(pickup-ul nu are luneta cu dezaburire, dar Loganul Van pentru export se fabrica la baza fara perete despartitor, cu bare in spatele scaunului sofer si cu geamuri pe spate...)

      Comment


      • #4
        si oglinzile alea pe care le voi lua eu au reglaj manual cu maneta da? nu alea cu reglaj din exterior......

        cu van-ul de export m-ai lasat stramb. in alta parte se poate, dar la noi nu. ai putea sa ii pui tu buton pentru dezaburire la care sa legi doar oglinzile. plus legatura la uch sau unde trebuie tras un fir si se poate. parerea mea
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #5
          Este un Logan E1 dci85 cu echipare completa ... Ai configurat ieri, deci...
          A propos de mirarea ta, si logan Ph2 "Logan" (E0) are aceleeasi optiune: "oglinzi cu reglaj manual din exterior....

          Stie cineva la topic?

          Comment


          • #6
            Help !
            Nu stie nimeni daca pe Van sau Pickup exista releul de dezaburire?
            Chiar trebuie sa dau jos bordul sa ma uit si sa vad daca este?

            Comment


            • #7
              sunt mai mult ca sigur ca nu exista. e limpede ca daca nu are nici o utilizare pe van si/sau pick-up nu l-au pus. poate daca nu era dacia mai puteai spera, dar asa nu. astia de la dacia nu stiu cum sa mai scoata bani, nu ar pune ei releul asa degeaba
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #8
                Cablajul in spatele butonului care "nu exista" exista totusi, as vrea sa stiu de la cineva daca este conectat la UCH si daca are releu.
                Asa cum au facut economie (adica exista cablajul - probabil pentru oglinzi), s-ar putea ca pentru versiuni care nu se comercializeaza la noi, sau inca nu sunt lansate, sa fie si releul montat pe cablaj...
                De exemplu asa din economie masina mea are senzor de prezenta sofer si pasager pe scaun, si centurile cablate electric. Nu stiu daca au legatura cu unitatea de control a airbag-urilor, sau daca centurile sunt pretenionate....
                Daca erai atent, am spus ca Van-ul se produce pentru export cu geamuri spate si stergator de luneta!

                Comment


                • #9
                  Pentru sceptici ca alindrgn va comunic ca varianta de echipare ce o detin E1 are releu de dezaburire, si va atasez si poza. Mi-a trecut lenea si mi-am pierdut 20 min sa dau jos bordul si sa-l pun la loc.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    Se poate monta oglinzi electrice pe Logan Van. Am un amic care are asa ceva. A cumparat oglinzile, instalatia si butonul. Legaturile le-am facut eu. Nu e complicat. Cu putina perseverenta se poate realiza aproape orice.

                    Comment


                    • #11
                      Stiu ca se pot monta, intrebarea la care mi-am raspuns singur prin demontarea bordului, era in legatura cu dezaburirea.
                      Ma intereseaza incalzirea oglinzilor in aceeasi masura ca reglajul electric, poate chiar mai mult.

                      Comment


                      • #12
                        Help

                        solicit ajutor de urgenta pentru ca sunt idiot!
                        Sunt cu laptop-ul la atelier, cu masina desfacuta, si schemele electrice le am pe desktop acasa (credeam ca le-am copiat, dar iata ca m-am inselat)
                        Vreau un link spre scheme pe care nu le-am gasit cu "search", sau informatie depre pinul de comanda dezaburire din UCH.
                        Multumiri anticipate salvatorilor.

                        Comment


                        • #13
                          am gasit asta. nu stiu cat te ajuta, dar poti sa tragi cu un ochi
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #14
                            Multumrsc tuturor, dar m-am dus acasa (fara cozoroc la bord si fara semicochiliile de la volan) unde aveam printuri cu schemele. Schemele sunt separate si au 2.5MB, nu 35 cat manualul, care nici nu stiu daca le are. A fost mai rapid decat un download.
                            Oricum intre timp s-a facut noapte, cred ca stiu acum unde este problema si maine ii dau de cap.
                            Toate piesele sunt la locurile lor, dar lipseste o legatura, din cauza careia nu merge dezghetarea la oglinzi.
                            Last edited by detail; 5 April 2009, 20:55.

                            Comment


                            • #15
                              salut
                              mai ai scheme, sfaturi cum sa montez oglinzi electrice MCV pe logan berlina cu oglinzi manuale in dotare?

                              multumesc si apreciez un raspuns pana sambata cand dezasamblam masina
                              "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google