Livrarea Automobilului Nou

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iei amenda 100%. Nu ai voie sa circuli cu masina fara RCA. Poti sa te asezi si in cap ca tot nu te iarta.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • asta stiu ca nu pot circula fara RCA, dar de ce spun ca o platesc cand vine factura de RCA de la RCI Leasing, in ianuarie? pana atunci ce am in loc de RCA?

      Comment


      • Relaxeaza-te, la livrare iti dau pilita RCA. Doar ca de platit, o platesti la factura. Ei nu au voie sa livreze masina fara RCA si CASCO. Relaxeata-te!

        Si eu am luat tot prin RCI si stiu procedura exact.

        Comment


        • Rca

          stiu ca iau masina prin leasing RCI, asigurator Omniasig, pe persoana juridica, nu? ok pana aici. pe site Omniasig la RCA avem urmatoarea situatie: asigurare pe 2008 pana la 31 decembrie (cap 1600 cmc) = 810 Ron; asigurare pe 2008 de la 1 ianuarie (cap 1600 cmc) = 684 Ron. eu pe care o platesc?

          Comment


          • Originally posted by iuli81
            Relaxeaza-te, la livrare iti dau pilita RCA. Doar ca de platit, o platesti la factura. Ei nu au voie sa livreze masina fara RCA si CASCO. Relaxeata-te!

            Si eu am luat tot prin RCI si stiu procedura exact.
            Ai dreptate. Ce timpit sunt. Nu mi-am dat seama ca este o diferenta intre polita RCA si plata la polita RCA. De altfel asiguratorul si-a luat banii de la firma de leasing. Doar firma nu si-a recuperat banii de la utilizatorul masinii.
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • ori au pus biciul pe cei de la fabrica, ori am noroc ... initial mi-au zis ca masina iese pe 14 dec. si o voi ridica pe 18-19. azi m-au sunat ca masina a iesit de ieri, e pe drum si pe 14 -15 o ridic. asta daca nu le ia vreo doua zile "s-o verifice si s-o pregateasca de livrare" cum spun ei.

              Comment


              • da, sunt incantat de ea, si fara presuri de la ei (dau, din alea de unica folosinta). surpriza a fost ca am si rovigneta 30 zile, pana la nr. de leasing. si sampania a fost buna. macar atat da si Renault. ok, va mai spun cum e pe liste dedicate.

                Comment


                • Ce sampanie? Tie ti-au dat sampanie? Vrem si noi.
                  Mult noroc.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • Ai dracu', mie nici sampanie nu mi-au dat...
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • acum o sa apara un nou tip de topice , genu : sampania mea era cam acra , sampania mea era cam rasuflata , nu uitati sa verificati la livrare termenul de expirare al sampaniei sau compozitia chimica a sampanie , sampania mea parca era cam goala si altele )

                      sigpic

                      Comment


                      • Sampania e de origine Dacia? Ca daca nu e, pierzi garantia la masina! )))))))))
                        In tara momentan.

                        Comment


                        • Si neaparat sa fie bauta in pahare Logan, altfel pierzi garantia.)
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Salut,acuma o luna am semnat un bon de comanda pentru un Logan Kiss, ieri am dat e-mail la Dacia sa intreb daca masina a fost fabricata si cand ajunge.Am primit raspuns ca a fost fabricata si este in etapa de transport. Pe actele care le-am primit de la dealer scrie ca termenul de livrare este 15.01.2008. Acuma ma intreb daca le ia o luna sa transporte masina de la Pitesti la Timisoara. Voi ce ziceti ?
                            Masini

                            Comment


                            • In cateva zile ai masina. Depinde de cat de repede ajunge masina la dealer si de cum se misca cei de la livrari. Ei dau o data maxima pana la care livreaza masina dar in general vine mai repede.

                              Comment


                              • Desi cred ca s`ar putea sa o tina acolo pana dupa anul nou, altfel nu vad de ce ar fi dat termenul acesta.Ei au luat in calcul si o eroare, dar nu de o luna
                                Masini

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google