Livrarea Automobilului Nou

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ba da. Chiar si o luna se ia marja de eroare in perioada asta, cu sarbatorile. Deci masina o sa vina in 3-4 zile, depinde de cum se misca cei cu trailerul.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • da, fata care mi-a dat actele, a scos dintr-o sacosa Logan o sampanie frantuzeasca de la mama ei. apoi agenta care mi-a facut vanzarea, cand sa plec, mi-a mai pus o sacosa identica (cu sampanie, fara alte acte) in masina si un brat (eee, 5-6 buc) de cd-uri personalizate Dacia, muzica buna de drum. e fara misto. am voie sa spun dealer-ul?

      si mie mi-au zis initial 28 dec, apoi, cand au gasit-o pe banda, 18 dec, a venit pe 13 si am ridicat-o pe 15. iti tin pumnii, poate o ai pana in Anul Nou!
      Last edited by andrei; 20 December 2007, 19:15.

      Comment


      • Si inseamna ca ai primit 2 sampanii? De unde ai luat masina? De la Nalba?

        PS: Ai voie sa spui numele dealerului.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • iar incep sa ma oftic mie mi-au dat niste porcarii nimic util...

          sigpic

          Comment


          • eu sunt mai ghinionist...
            dupa ce am sunat la VC de n'spe mii de ori....mi s-a spus ca imi vine masina la vreo 3 luni dupa ce am dat comanda si la vreo 4 amanari ale termenului de livrare, adica pe la sfarsitul lunii ianuarie 2008...asta mi-a pus capac si m-am hotarat sa imi recuperez banii si sa iau altceva,cu toate ca o sa mai strang din fund pentru niste bani in plus...
            maine o sa iau decizia finala, este ultima zi de productie a celor de la dacia si mai ies cateva masini din fabricatie, existand posibilitatea sa fie si a mea printre ele....
            cu parere de rau va spun ca pt mine "dacia" este o dezamagire, desi inca nu am apucat sa beneficiez de serviciile lor...
            "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !!"

            Comment


            • Eu am fost sunat de dealer care la randul lui a fost sunat de cei de la VC pentru ca le-am dat e-mail. Din cate am inteles eu, ca am fost adormit, cei de la VC ar fi intrebat unde este masina. Ciudat
              Masini

              Comment


              • Am fost sunat azi de dealer si mi-a zis sa merg sa vad masina in 27, dar nu o pot lua ca nu mai sunt numere la politie )) Ce aiurea ....
                Masini

                Comment


                • Da aiurea. La munca am acelasi necaz cu numerele. Masina(nu e Logan) e in curte la dealer dar nu au numere rosii.
                  Apropo vreau si eu sampanie si CD-uri ce daca am luat masina in mai.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • Brunetule ai luat masina de la auto europa ? spune-mi si mie dupa ce ai luato cati bani ti-au trebuit cand te-ai dus sa o iei ... nu de alta dar is cam pe blat acuma dupa sarbatori mi-au zis ca spre sfarsitul lunii ianuarie o am dar termenul limita ai X februarie parca.Oare in cat timp vad masina.BTW oare ami dau ceva asa de smen un breloc sau ceva

                    Comment


                    • Sa ai minim 500 lei la tine. Vreo 250 lei o sa fie RCA-ul, 100-150 lei numerele rosii si nu cred ca iti mai cer altceva. Masina poate sa vina si cu 2-3 spatamani inainte de termenul oficial de livrare.
                      Cadou, daca le zici, s-ar putea sa-ti dea un set de presuri. Bate si tu un apropo ca n-ai presuri...
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Nalba era dealer-ul. nu stiu de unde scoateti ca trebuie sa ai o caruta de bani la tine cand o ridici?
                        eu am platit nr rosii (89 ron) si ce mi-am mai pus in ea. factura de RCA a venit prin plic abia acum 2 zile. nu le dau nici un ban fara factura.

                        Comment


                        • Pai daca ai luat masina in rate e normal. Dar eu (si multa lume) am facut RCA-ul la dealer, cu factura si polita primite pe loc.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Salut! Sunt nou pe acest forum asa ca nu prea ma descurc in folosirea lui. Am comandat un kisss fm 1.6MPI 90CP rosu passion la un dealer in Calarasi pe 6 decembrie , mi-au spus ca pe 8 ianuarie e gata masina , insa surpriza... am sunat la VC si au zis ca nu se poate asa ceva si ca pana pe 5 februarie o am.Pana aici totul bine , pot astepta, insa am o intrebare, masina fiind luata in leasing, mai trebuie ceva platit, cand ma duc sa iau masina, in afara de avansul pe care l-am dat la comanda masinii? si ce altceva mai trebuie facut? Daca este deja un raspuns pe forum la intrebarile mele va rog sa im spuneti unde.

                            Comment


                            • Trebuie sa platesti numerele rosii. Ca de RCA se ocupa firma de leasing, nu?
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Multumesc pentru raspuns. Nu eram sigur, deoarece dealerul mi-a zis ca doar o iau si plec si dupa aceea o sa imi vina factura acasa care include taxa de prima inmatriculare, cv. dosarului de inmatriculare (atat inmatricularea provizorie cat si cea permanenta) si prima rata de casco, ca eu am oferta aceea cu primele 3 luni de leasing gratuit, dar nu mai am incredere in ei datorita faptului ca m-au dus cu ''presul'' 1 luna de zile , prima data de livrare fiind 8 ianuarie si acum suntem in 25.01 si inca nu a venit.Imi tot spuneau ca e la finisaj cand eu intre timp am sunat la VC si au spus ca masina nici nu e fabricata! Asta e Romania, deh! Am observat ca multi au intampinat ceva greutati pana la livrare, dar totul e bine daca se termina cu bine, nu?Asta sa fie paguba. Sper sa vina mai repede, sa fac si eu cateva poze sa le pun pe forum si sa ma laud putin cu ea!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google