Livrarea Automobilului Nou

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    scuze daca nu trebuie sa postez aici dar..
    ce dealer recomandati?
    nu este mai sigur sa comand masina direct la Dacia Pitesti?
    imi cer scuze daca aberez dar nu am avut masina personala pana acum..

    Comment


    • #32
      Originally posted by URZI
      scuze daca nu trebuie sa postez aici dar..
      ce dealer recomandati?
      nu este mai sigur sa comand masina direct la Dacia Pitesti?
      imi cer scuze daca aberez dar nu am avut masina personala pana acum..
      Nu poti comanda masina direct la Dacia...
      Eu am fost foarte multumit de AutoCobalcescu, detalii aici

      Comment


      • #33
        Originally posted by Costin_ct
        Albastru mineral e culoarea masinii (am scris si la semnatura). Azi am vorbit cu femeia aia de la Dacia si mi-a spus ca o sa o am in aprox 7-10 zile. As fi avut-o mai devreme daca nu o luam prin programul "rabla". Mi-a spus ca acum trebuie sa trimita dosarul la ministerul mediului si sa le dea aia acceptul (sa le transfere banii in cont ca asta ii intereseaza). Masina o sa ajunga la ei in 2-3 zile dar o sa ma sune sa ma duc dupa ea imediat dupa cei de la minister le da "acceptul".
        Nasol moment. Esti la mana institutiilor statului, o sa ai de asteptat (sunt functionar asa ca nu vorbesc aiurea).
        O faza mai comica. Cumnata-miu si-a ridicat masina la 3 zile dupa ce l-au anuntat ca nu a avut timp sa o ridice. Si pana sa-l anunte se ducea in fiecare zi sa vada daca-s gata actele (leasing) sa poata lua masina de-l stia agentul de vanzari ca pe un cal breaz.
        @Jonivip impumut-o pe mama ta si lui Sonykel sa se mai linisteasca omul.
        Last edited by Cristi_LCD; 11 October 2007, 09:27.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • #34
          eu am luat golanasul de la autocardo timisoara am stat dupa el 2 luni si 2 saptamani, pe comanda scria tremen data exacta si mi lau adus cu 2 saptamani mai repede deci nu iti fa atatea griji o sa ajunga.....
          ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
          YO2MKL
          sigpic

          Comment


          • #35
            Sonykel stai linistit ca nu cred ca au niciun interes sa-ti dea masina mai tarziu, asta doar daca cumva ar avea cineva de la Dacia ceva cu tine. Si ei vor sa-ti dea masina mai repede ca sa scape de ea din stoc. Nu are niciun rost sa tina masina la ei daca a fost achitata si toate actele sunt ok.
            In tara momentan.

            Comment


            • #36
              Originally posted by Costin_ct
              Sonykel stai linistit ca nu cred ca au niciun interes sa-ti dea masina mai tarziu, asta doar daca cumva ar avea cineva de la Dacia ceva cu tine. Si ei vor sa-ti dea masina mai repede ca sa scape de ea din stoc. Nu are niciun rost sa tina masina la ei daca a fost achitata si toate actele sunt ok.
              ok mersi de incurajari dar sunt cam ofticat dece sa nu recunosc eu planuiam sa iau masina mai devreme de genu pe 1septembrie sa fie in fata casei si sa plec prin europa dar planurile mele s-au naruit vine iarna... dar nu-i nimic plec anu viitor oricum m-am cam impacat cu gandu ca intarzie masina si sincer noapte dorm linistit... da toata lumea ma intreaba cand vine masina cand vine masina toti prieteni vecinii rude... si simt ca inebunesc de cand mi-am luat permisu incepusem sa strang bani de masina noua...
              asa zic si eu... plus ca daca n-ar fi ceva ok sper ca m-ar anunta... oricum prin noembrie o sa ma duc la ei sa-i mai intreb de sanatate si sa mai vad ce preturi au la accesori si sa vad kitul adventure(poate pana atunci il aduc)

              sigpic

              Comment


              • #37
                S-a intamplat anul trecut la sfarsit de noimebrie.

                Eu vineri am fost la dealer. In aceeaşi zi la banca. Luni m-au anuntat de la BRD ca mi s-a acceptat creditul. Joi m-a chemat dealerul sa-mi iau masina. Era pregatita, scoasa ţipla... Am plecat cu ea acasa. Logan!

                Comment


                • #38
                  Originally posted by sonykel
                  ok mersi de incurajari dar sunt cam ofticat dece sa nu recunosc eu planuiam sa iau masina mai devreme de genu pe 1septembrie sa fie in fata casei si sa plec prin europa dar planurile mele s-au naruit vine iarna... dar nu-i nimic plec anu viitor oricum m-am cam impacat cu gandu ca intarzie masina si sincer noapte dorm linistit... da toata lumea ma intreaba cand vine masina cand vine masina toti prieteni vecinii rude... si simt ca inebunesc de cand mi-am luat permisu incepusem sa strang bani de masina noua...
                  asa zic si eu... plus ca daca n-ar fi ceva ok sper ca m-ar anunta... oricum prin noembrie o sa ma duc la ei sa-i mai intreb de sanatate si sa mai vad ce preturi au la accesori si sa vad kitul adventure(poate pana atunci il aduc)
                  Stai linistit ca nu esti singurul care spera sa aiba masina mai devreme. Si eu speram sa o am pana in septembrie, dupa care m-am impacat cu ideea ca o sa o am pana in 5-10 oct, iar acum mi-au spus ca in jur de 20 oct o sa o am si sper sa si fie asa. Nu vad ce ar mai putea sa intervina, masina e achitata, azi 11 octombrie a iesit din fabricatie si toate actele sunt ok. Am chiar si asigurarea casco deja facuta...:down:
                  In tara momentan.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by URZI
                    scuze daca nu trebuie sa postez aici dar..
                    ce dealer recomandati?
                    nu este mai sigur sa comand masina direct la Dacia Pitesti?
                    imi cer scuze daca aberez dar nu am avut masina personala pana acum..
                    eu am luat-o de la DacoServ si am fost multumit de modul cum au decurs lucrurile de cind am dat comanda si pina la ridicarea masinii

                    Comment


                    • #40
                      costin_Ct mai dureaza 3-4 zile maxim pana vine masina dar oricum sa ne ti la legatura cu ce se intapla ca sunt tare curios )

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Jonivip
                        costin_Ct mai dureaza 3-4 zile maxim pana vine masina dar oricum sa ne ti la legatura cu ce se intapla ca sunt tare curios )
                        Mai dureaza 3-4 zile pana vine masina le Dealer dar o sa o am in aprox 7-10 zile...
                        Citeste te rog ce am scris mai sus la postul #19: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...2&postcount=19
                        Imediat cum vine masina va anunt ;)
                        In tara momentan.

                        Comment


                        • #42
                          eu iti spun ca daca te ti de ei o ai in 3-4 zile ....pentru ce sa-ti tina masina inca 6 zile la delar ??? astia fac misto de tine ....???
                          mi-e mia zis ca in ziua in care vine sau cel mult o zi dureaza la ei ...nu inteleg ce ii face la a ta ...o mai fabrica odata ..nu i-ai intrebat pentru ce mai dureaza atat ???

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Jonivip
                            eu iti spun ca daca te ti de ei o ai in 3-4 zile ....pentru ce sa-ti tina masina inca 6 zile la delar ??? astia fac misto de tine ....???
                            mi-e mia zis ca in ziua in care vine sau cel mult o zi dureaza la ei ...nu inteleg ce ii face la a ta ...o mai fabrica odata ..nu i-ai intrebat pentru ce mai dureaza atat ???
                            Pai fiindca am luat-o prin programul "rabla" trebuie sa primeasca acceptul de la ministerul mediului, asa au spus. Eu cred ca asteapta sa le bage aia de la minister banii in cont. Sper sa fie cum spui tu si sa o primesc cat mai rpd. Asta ar insemna ca pe luni-marti sa ma cheme sa mi-o livreze. Ce bine ar fi...
                            In tara momentan.

                            Comment


                            • #44
                              mi-au trimis aia de la fabrica mail ..ca vine cu bara de MCV si ca pana pe 25oct cel tarziu o am acasa ) ..abia astept )..tu ce ai mai facut costin_ct ?...

                              Comment


                              • #45
                                joni leai dat u mail sai intrebi? sau tiau dat ei din proprie initiativa?

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google