Livrarea Automobilului Nou

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by sonykel
    pai cannaby cam asa s-ar inteleg... dar asta ar insemna sa-mi vina masina saptamana asta si cu aproape o luna mai devreme
    pai nu cred ... daca ar fi fost asa tzi-ar fi zis ca se va fabrica pe data de x... la modelele de pe lista de asteptare nu cred ca se stie data exacta de fabricatie, ea poate varia in functie de problemele avute pe benzi pana cand intra masina ta

    Comment


    • Originally posted by Cristi_Xp
      pe mine m-au anuntat cand a fost masina in curte la ei,si am stat pana la 5 dupa amiaza pana a confirmat banca plata...
      eu pe data de 2.11.2007 mi-am facut comanda de masina si pe data de 09.11.2007 mi-a venit masina .
      livrarea a durat 15 minute maxim cu tot cu semnarea actelor aferente...
      :P
      da e cam teapa ca era sa raman fara benzina pana la peco` si nu aveam nici lichid de parbriz ...
      asa ca ar fi bine sa va duce-ti cu un bidon de 5l de benzina sa va luati masina

      Comment


      • era pe stoc la alt sediu al dealerului (zic eu) ... mare noroc ai avut, se sta peste o luna dupa kiss

        LE: cati km avea cand ai luat-o?

        Comment


        • pai cand m-am dus si mi-am facut comanda a sunat dealerul si a zis ca nu este pe stoc.
          m-a intrebat cum o cumpar si i-am zis ca o iau in leasing pe 3 ani cu avans 20% si mi-a zis k pe 19 o am

          si masina a venit cu 10 zile mai repede cu 4 km la bord.

          Comment


          • Ce noroc au unii.
            Sa nu ai parte de evenimente.
            Bafta.

            Comment


            • iti multumesc pentru urare...
              nici tu sa nu ai evenimente neplacute...

              Comment


              • Yupi, tocmai am fost sunat de delaer, azi imi ajunge masina. Sper sa fie a mea cel tarziu joi pe la 5.

                Comment


                • Interesant tot ce s-a scris aici. Concluzia e aceeasi - totul e bine cand se termina cu bine. Sper sa se aplice aceeasi chestie si in cazul meu. Zic asta pt ca singura chestie legata de livrarea masinii e ca s-ar putea sa vina mai devreme de data estimata initial. Comanda a fost data pe 9 noiembrie si masina ar trebui sa vina pe 13 decembrie. Om trai si om vedea care va fi rezultatul final pana la urma. Pana atunci insa...ma gandeam... se poate face un fel de check-list cu ce trebuie verificat inainte de a lua masina, de la placuta de inmatriculare din fata si pana la spoilerul din spate si postat aici de unul din moderatori ??? sau de cineva care detine asa ceva???...e doar o idee Stiu ca emotiile sunt prezente atunci cand te duci sa ridici o masina noua si ar fi pacat sa fie unele defecte care sa scape la o prima privire...nici sa mergi cu respectiv-ul check-list in buzunar si sa te apuci sa bifezi ce si cum nu ar fi o solutie poate...dar nu stiu...daca ar exista asa ceva (am vazut la alte modele de masini si de aia zic ) poate ca ne-am duce un pic mai avizati cand am ridica o masina...si atunci toata lumea ar fi fericita
                  I don't drive fast...I fly low !!!

                  Comment


                  • Am pus eu aici o lista cu ce trebuie verificat la livrarea masinii.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • mi-e mi-a venit cu 24de zile mai devrem...

                      sigpic

                      Comment


                      • tocmai ma pregateam de zor sa intreb, ca novice, ce trebuie sa verifici la livrarea masinii. am vazut lista semnata DC. nu stiu cand le verific pe toate ... apropos de livrare: nu am bonul acasa, dar la facut pe 24 nov., vineri. apoi luni m-a sunat pentru acte ca a gasit masina. miercuri mi-a venit accesptul, pe 29. acum stiu ca masinutza iase din fabrica pe 14 si ca pot sa o ridic pe 18 dec. sper sa fie asa

                        dar, ce accesorii sunt necesare masinii in prima sa zi? se pot monta in ziua livrarii? acolo sau acasa?
                        Last edited by andrei; 3 December 2007, 14:54.

                        Comment


                        • @cc_iordachescu...observ ca ai comandat Kiss fm...masina mi se pare ca vine si cu presuri in interior,daca nu e asa le poti comanda la dealer si le vei gasi in masina cand te duci sa o ridici sau vii tu cu elel in sacosa.In general masina vine gata echipata deci in afara de presuri are de toate...poti pleca din secunda 2 la un drum lung.Daca mai vrei si alte accesorii pe care le gasesti in brosura de accesorii poti merge la dealer si sa le ceri ca atunci cand te duci si ridici masina sa le ai montate sau daca te pricepi putin le poti monta chiar tu acasa.Recomand sa nu te arunci din prima zi sa cumperi accesoriile celor de la dealer...pe forum ai sa gasesti alternative la produsele din brosura...felicitari pentru alegere...daca mai ai intrebari nu ezita sa le pui.A era sa uit iti trebuie bani de combustibil...masina vine cu 2-3 l de carburant.
                          sigpic

                          Comment


                          • multumesc de sfaturi. de aceea si sunt aici, pentru a nu arunca banii pe fereastra ... nu vine echipata cu presuri! ce, la banii astia (se presupune ca e versiune superioara, nu?) in Romania nu conteaza ... oricum, fata de la dealer a fost foarte amabila si mi-a dat toate informatiile, mai ales cele legate de plati, ca sa nu ma scobesc penibil prin buzunare la fata locului.

                            Comment


                            • da si mie miau zis ca in ziua livrari imi trebuie 155Ron si buletinul doar atat... si cu 2ore inainte m-au anuntat cami trebuie si bani de RCA) eu am crezut ca e inclus in cei 155ron

                              sigpic

                              Comment


                              • foarte interesant cu RCA-ul la livrare ... ieri mi-au confirmat ca ridic masina pe 18, dar ca RCA si altele doar la venirea facturilor si ei nu au nici o treaba cu asta. doar 82 pt nr. rosii. sper sa nu am surprize, nu de alta, dar urmeaza o carca de sarbatori ... restul de bani - RCA, CASCO - in ianuarie, cand vin facturile. impozitul si rovinieta e treaba mea, evident.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google