Livrarea Automobilului Nou

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca ei ti-au zis ca iti trimit acasa factura asa e, nu stiam sigur.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Ieri am ridicat si eu kiss-ul!!! o frumusete, nu alta . a fost asa cum au spus ieri in privinta facturii nu am platit nimic o sa imi vina factura in maxim 3 saptamani acasa si atunci o sa ma distrez curand o sa pun si ceva poze dar acum nu am ce ca nu am avut timp sa ii fac poze ca am luat-o si am si plecat la drum am facut 340 de km.

      Comment


      • Sa o stapanesti sanatos!
        Atunci cand o sa-ti vina factura sa te tii bine.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Salut,
          Eu am comandat masina pe 28.02.2008 si am platit-o cach,toti banii.Domnisoara de acolo(IPSO) a pus mina pe telefon .....si dupa aceea mi-a spus ca am noroc,ca "astazi o suie pe trailer" ca ma suna cind soseste.Pe 4.03.08 m-a sunat si m-a programat ca pe 6.03. o pot ridica.Oare am avut eu noroc ,sau voi avea surprize la ridicare..?Mi-a spus ca imi trebuie bani la mine doar pentru RCA si eventual combustibil....sa pot ajunge acasa.
          Va spun dupa ce o voi ridica.....
          passion 1.5 DCi

          Comment


          • Ai avut noroc, masina nu cred sa aiba probleme, poate in cel mai rau caz sa fie refuzata la export, dar nu cred.
            Mai mult ca sigur a fost pe stoc la fabrica sau la IPSO Bucuresti si ti-o aduc.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Nu sunt probleme la livrarea masinii.
              Eu am ridicat-o in 4 zile lucratoare.
              S-o stapanesti sanatos si fara evenimente.

              Comment


              • Am luat-o .
                E rosie ..e ABS Plus..e diesel..70CP..
                Incomparabil cu versiunea veche de Dacie...
                Nici o problema la livrarea masinii...Am controlat-o la "singe"...e OK.
                Trebuie sa-mi readaptez stilul de conducere....am condus pina acum numai benzinare...acum am trecut si la diesel..E ALTCEVA...am cam depasit uneori 3000 rot/min...obisnuinta de la benzinare..
                La statia PECO era cit pe aci sa pun benzina in loc de motorina in rezervor..!!
                E coool...
                passion 1.5 DCi

                Comment


                • Eu am luato in2 zile ca era in stoc
                  sigpic Alexandria

                  Comment


                  • Care este diferenta intre loganul de export si cel destinat pietei interne cum il recunoastem?

                    Comment


                    • In principiu nu exista deosebiri intre o masina de export sau livrata la intern, cu exceptia loturilor livrate in anumite tari cu anumite configuratii cerute acolo special de dealer-ii locali sau oferite de Dacia doar pe anumite piete. De exemplu pe anumite piete s-au livrat Loganuri cu roti de 14, sau in Rusia exista optiunea de incalzire in scaune. Dar in general masinile se fabrica cu o destinatie precisa a pietei, asa ca nu o sa vezi in Romania masini cu roti de 14 livrate la intern.
                      Calitativ nu exista diferente, ele se fabrica pe loturi de caroserii si de culoare, de pe banda putand pleca in aceeasi zi masini in diferite tari, inclusiv Romania.

                      Comment


                      • Eu ma gandeam ca exista diferenta la materialele folosite!

                        Comment


                        • Nimeni dintre cei care monteaza masinile nu stie unde va merge masina, iar furnizorii sunt aceiasi pentru toate masinile, deci teoretic sunt identice calitativ, indiferent in ce tara se livreaza.

                          Comment


                          • Originally posted by Jonivip View Post
                            Pe spatele BONULUI DE COMANDA exista conditiile generale de vanzare-cuparare a automobilului nou...
                            La punctul 4.Livrarea lit. b)DACIA va comunica Clientului Data finalizari, cu cel putin 10zile lucratoare inainte de aceasta, prin orice mijloc de comunicare care asigura confirmarea receptionarii mesajului (fax, email, scrisoare cu confirmare de primire). Comunicarea este valabila si prin telefon, daca Clientul o confirma prin prezenta sa, sau a reprezentantului sau, in vederea luarii in posesie a Automobilului contractat la Data finalizarii sau, daca pretul nu a fost platit integral, in vederea primirii Avizului de plata pentru diferenta de pret, cu cel putin 5zile lucratoareinainte de Data Fializarii .

                            Acum intrebarea mea ar fi daca Delar-ul Dacia sau Uzina Dacia chiar te anuntza cu 10 zile inainte ..sau nu anuntza deloc ...?
                            Eu nu am BON DE COMANDA am doar "Avizare plata banca"este aia ca ma platit 2000ron,chitanta de la banca de 2000ron si"Aviz de plata in care scrie data valabilitate aviz:29-05-2009(asta o fi data limita la care trebuie sa primesc masina?asa i-au spus lu tata de la dealer ca pana la sfarsitul lunii trebuie sa primesc masina,comanda am facut-o pe 8-5-2009).Dar mai e o problema eu o cumpar prin programul rabla si voiam sa va intreb daca este sigur termenul asta ca mi se pare cam mic 3 saptamani de la comanda pana la data limita de livrare,sau o sa trebuiasca sa mai astept ceva timp.

                            Comment


                            • Ma lamureste si pe mine cineva in legatura cu postul anterior?Respect

                              Comment


                              • Este posibil ca masina ceruta de tine sa fie deja pe stoc la pitesti si din cauza aia ai termenul asa de mic .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google