Livrarea Automobilului Nou

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Livrarea Automobilului Nou

    Pe spatele BONULUI DE COMANDA exista conditiile generale de vanzare-cuparare a automobilului nou...
    La punctul 4.Livrarea lit. b)DACIA va comunica Clientului Data finalizari, cu cel putin 10zile lucratoare inainte de aceasta, prin orice mijloc de comunicare care asigura confirmarea receptionarii mesajului (fax, email, scrisoare cu confirmare de primire). Comunicarea este valabila si prin telefon, daca Clientul o confirma prin prezenta sa, sau a reprezentantului sau, in vederea luarii in posesie a Automobilului contractat la Data finalizarii sau, daca pretul nu a fost platit integral, in vederea primirii Avizului de plata pentru diferenta de pret, cu cel putin 5zile lucratoareinainte de Data Fializarii .

    Acum intrebarea mea ar fi daca Delar-ul Dacia sau Uzina Dacia chiar te anuntza cu 10 zile inainte ..sau nu anuntza deloc ...?

  • #2
    oau mai facut curios sa fac cineva topicul asta stiky ca e interesant... mie dealerul mi-a zis ca ma suna cand pleaca din fabrica masina...

    sigpic

    Comment


    • #3
      dap..eu ma gandesc ca s-ar putea ca Uzina Dacia sa transmita catre Delar...ca in 10 zile masina le apare in curte...dar nu cred ca catre Proprietarul de drept...

      Comment


      • #4
        azi eu am achitat prima rata... ar fi prea bine daca near suna cu 10zile inainte pai pe mine daca ma suna cu 10zile inainte incep si mi iau de toate aeratoare prestige maciulie prestige etc toate accesorile care le am pe lista cand ma duc la ei ma duc cu sacosile pline ) si incep sa mi-le montez

        sigpic

        Comment


        • #5
          pe mine m-au anuntat cand a fost masina in curte la ei,si am stat pana la 5 dupa amiaza pana a confirmat banca plata...
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            ehe coane la mine e usor e platita tot... teoretic ar trebui sa pot so iau imediat... da nu mai sa vina mai repede ca am inebunit

            sigpic

            Comment


            • #7
              Deobice dealerul suna cand ajunge masina. A doua zi poti sa o iei, dupa pregatirea de vanzare.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                Crsiti_XP cat ai asteptat de la semnarea Bonului de Comanda pana la Livrarea propriuzisa a masini ???

                Comment


                • #9
                  Originally posted by andrei
                  Deobice dealerul suna cand ajunge masina. A doua zi poti sa o iei, dupa pregatirea de vanzare.
                  am auzit de cazuri in care cica trailerul venea descarca masinile si le parcau in curte si fiecare deler intreba asta a cui e? se uita pe acte a a lu popescu aia a lu ionescu pastia ii chemam maine... si cica au fost masini care nu au fost verificate cui apartin si au stat in curte si cate 2saptamani pana si-au dat seama ca au uitat sal cheme pe propietar...
                  e adevarat sau sunt legende?

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    sony ai bon de comanda ??? uitate la litera f) de la acelasi punct 4livrarea si vezi ce se intampla acolo daca nu o ridici in termen de 15zile ...asta daca te anuntza ei in caz la ce zici u cred ca se poate .....dar daca ii bati la cap e cam imposibil...zic eu )

                    Comment


                    • #11
                      eu nam domne bon de comanda nus unde draq e ) eu am doar factura stiu radeti acum dar ce sa fac daca ai mei sunt batuti in cap le-am zis sa o sun paia sai cer bonu... maicamea ca cica sar putea sa fi ramas la banca...
                      deci zimi ce scrie la punctul f

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Eu astept sa-mi vina masina si chiar m-a anuntat femeia aia de la Dacia cu vreo 6 zile (dar nu cu 10) inainte sa fie finalizata masina. Data finalizarii este 11 octombrie, adica maine va fi gata . Partea naspa e ca mai dureaza vreo 10 zile pana o sa o am.
                        In tara momentan.

                        Comment


                        • #13
                          eu am dat comanda pe 21 aprilie si a spus dealerul ca o sa iasa din fabrica pe 18 mai,cu vreo doua zile inainte de 18 mai am trecut pe la dealer sa intreb daca imi monteaza pe loc rcd-ul si boxele si a mai facut o verificare in legatura cu data iesirii din fabricatie si a spus ca din cauza culorii o sa iasa pe 24 mai,dar pe data de 22 mai am fost sunat de dealer ca pot veni sa ridic masina ca a sosit cu transportul de noapte deci a iesit din fabrica pe 21 mai fix la o luna de la semnarea contractului.
                          concluzia este ca te suna dealerul cind are masina in curte.
                          sonykel si eu am platit prima rata inainte sa vina masina.
                          de ridicat am ridicat-o pe 25 mai ca eram prins cu serviciul si ajungeam la dealer cam tirziu si nu am vrut sa se faca treaba pe fuga cu montatul liniei audio si restul de plati care mai erau pe acolo,asa am fost la iei pe la 10AM si am facut toata treaba binisor fara graba.

                          Comment


                          • #14
                            si totusi e vreo problema daca nu am bonul de comanda???

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by sonykel
                              si totusi e vreo problema daca nu am bonul de comanda???
                              nu cred...pt ca nici eu nu-l am.
                              In tara momentan.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google