Livrarea Automobilului Nou

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    costii tu cum ai luat masina? cash credit leasing?

    sigpic

    Comment


    • #17
      Originally posted by sonykel
      si totusi e vreo problema daca nu am bonul de comanda???
      Teoretic nu, dar practic ei pot sa aduca masina si cu o luna intraziere, ca nu ai ce sa le faci, atata timp cat nu scrie undeva cand trebuie sa vina masina.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #18
        Originally posted by sonykel
        costii tu cum ai luat masina? cash credit leasing?
        Credit. Probabil sa fi ramas si al meu pe la banca...
        In tara momentan.

        Comment


        • #19
          Originally posted by Jonivip
          la mine e cash ..e platita integral 100%..
          COSTIN_ct ce culoare e masina ? nu cred sa mai faca 10 zile cat zici u poate maxim 2-3 zile
          PS:acum ma duc la delar ) le fac o vizita si asa nu am stare acasa )
          Albastru mineral e culoarea masinii (am scris si la semnatura). Azi am vorbit cu femeia aia de la Dacia si mi-a spus ca o sa o am in aprox 7-10 zile. As fi avut-o mai devreme daca nu o luam prin programul "rabla". Mi-a spus ca acum trebuie sa trimita dosarul la ministerul mediului si sa le dea aia acceptul (sa le transfere banii in cont ca asta ii intereseaza). Masina o sa ajunga la ei in 2-3 zile dar o sa ma sune sa ma duc dupa ea imediat dupa cei de la minister le da "acceptul".
          In tara momentan.

          Comment


          • #20
            Originally posted by Jonivip
            la mine e cash ..e platita integral 100%..
            COSTIN_ct ce culoare e masina ? nu cred sa mai faca 10 zile cat zici u poate maxim 2-3 zile
            PS:acum ma duc la delar ) le fac o vizita si asa nu am stare acasa )

            @andrei partial te contrazic scrie tot pe bonul de comanda ca pe avizul de plata ar trebui sa scrie data maxima de livrare in caz contrar ca nu vine pana la aceea data contractul devine nul....si probabil trebuie sa-i dai si i judecata ca sa obtii niste daune ....pentru ca tu pierzi bani in tot acest timp
            Asta a scris Jonivip cu doua posturi in urma, dar am facut eu o prostie si aparuse nickul altui user. Sorry.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #21
              La mine erau atat de praf aia de la dealer, incat imi dadeau un 1.5 dCi...dupa aia le-am zis ca au incurcat-o, si s-au certat intre ei... Oricum, a mai trebuit sa astept vreo ora ca sa o spele pe cea care era de fapt a mea...
              :inlove:

              Comment


              • #22
                am fost la delar ...aia de acolo la care am facut eu comanda dupa ce i-ma prezentat ce scria pe acte a zis ca alea sunt invechite si ca acum e altfel ...si atat ia trebuit ca spre ginionul ei am luat-o si pe mama ) care face cat inca vre-o 3 ca ea ) nu degeaba lucreaza la Tribunal si toata ziua da de astfel de oameni ...
                daca pana acum o dadea de card acum am aflat si cad iese masina dupa bancul de productie si cate zile mai dureaza dupa cert e ca a bagat-o pe aia in priza ..si cum ajunge masina sa anuntze si sa o livreze rapid

                PS:aia amutise se uita la mama de parca era dupa alta planeta si eu nu stiam cum sa o fac pe mama sa taca ...o loase pe aia cu legi si articole .. )

                Comment


                • #23
                  Originally posted by andrei
                  Teoretic nu, dar practic ei pot sa aduca masina si cu o luna intraziere, ca nu ai ce sa le faci, atata timp cat nu scrie undeva cand trebuie sa vina masina.
                  aoleo pot sami faca asta???
                  chiar asa eu tre sa primesc exact masina cu acelasi vin ca si ce am pe factura nu?

                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Rasfoieste si tu actele alea si uita-te daca scrie undeva cand trebuie sa vina. Daca scrie e de bine, daca nu, ai cam incurcat-o...
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #25
                      nope nu scrie?

                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Mamaaaa! ce de probleme ati avut sau aveti!
                        Se pare ca eu am fost norocos. Am fost tratat cu respect, promptitudine si ce mi s-a spus aia s-a-ntamplat. Ce m-a uimit e faptul ca mi-au adus masina cu 9 zile mai devreme (dar eu am facut nazuri la chestionarul la care am fost solicitat in privinta asta.. vezi doamne termenul de livrare prea mare), mi-au spus sa fiu la ei la ora 17:30 pentru a ridica masina (eu am fost cu o ora mai devreme si a trebuit sa astept) si la ora 17:30 punct am fost luat pe sus sa-mi ridic masina.... in 25 de minute am plecat din service (dupa ce mi-a fost prezentata masina in cele mai mici amanunte (ceas elvetian, fara gluma)!!! imi venea sa-i spun celui care mi-a prezentat-o s-o lase mai moale... dar am fost un pic obraznic ;), l-am lasat sa-si faca treaba). Nu-mi venea sa cred ca am cumparat o masina romaneasca, de la un dealer roman!!! Am crezut ca visez!!! Ramane de vazut in continuare... reviziile le voi face tot la ei (cred ca au cele mai mici tarife). AutoCobalcescu tine-o tot asa si peste cativa ani deveniti cel mai mare dealer auto din Romania!!!.

                        Comment


                        • #27
                          Stai bine cu nervii presupun, o sa ai nevoie de ei pe la dealer daca nu ajunge masina la timp, nu poti sa le faci reclamatie, nu poti sa-i dai in judecata, dar poti sa astepti.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #28
                            andrei ce sa zic sper sa nu mise intample tocmai mie eu am fos tremes la o domnisoara de acolo de catre directoarea brd care directoare e pretena cu vecina etc... deci sper sa nu am parte de surprize

                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by sonykel
                              andrei ce sa zic sper sa nu mise intample tocmai mie eu am fos tremes la o domnisoara de acolo de catre directoarea brd care directoare e pretena cu vecina etc... deci sper sa nu am parte de surprize
                              Ai sa mori de inima rea omule!!!... Nu-ti mai face ganduri negre! fii mai optimist. O sa apara si golanasul tau! Si poate da ala cu coarne sa nu pui poze pe forum chiar in prima zi ca vin pe capul tau la Constanta si nu plec pana nu ii faci rodajul cu mine in dreapta ta!!!.. ai grija! masinile noastre sunt surori!

                              Comment


                              • #30
                                dap... chiar zicea si supercar macar daca nu mai intru pe forum sai dau pozele prin MMS ca le pune el

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google