Livrarea Automobilului Nou

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comanda am facut-o la Marcus Grup Pantelimon. Pe nenea degeaba il sun acum ca cica e la un curs la Mioveni. O sa incerc dimineata! Mi-ai dat emotii, ar fi foarte tare sa vina pana vineri! Tu ce ai comandat, MCV?

    Comment


    • Da, MCV 1.5 DCI cel mai chel. Oricum cred ca transporturile sunt pe dealeri ... ca la dacia ies cateva sute de masini pe zi... iar o masina dureaza cam 23 de ore. ... Acu tre sa vad cum naiba ajung tocmai in otopeni cand ma vor suna.

      P.S. daca ti-a zis 26 la inceput cred ca 26 va fi sigur. La mine tipu avea pe foaia lui trecut 29 oct.

      LE: da tu n-ai deja o masina?
      Last edited by CAnnabYS; 23 October 2007, 15:03.

      Comment


      • O sa-i scriu si eu un mail consilierului sa vad ce imi spune. Stau cam prost cu rabdarea de obicei iar acum nu prea am chef de nimic pana nu o iau.

        Comment


        • Deja toti prietenii imi reproseaza ca numai de masina/masini vorbesc ... cam asa sunt si eu cu rabdarea... merg pe strada: "uite un mcv", "uite inca unu" "si-nca unu" ... btw in ultimele 2 zile am vazut invazie de MCV 1.5 DCI toate cu nr rosii. vreo 5 bucati doar pe brancoveanu in ~30 minute.

          Comment


          • mai oameni buni, daca sambata mi-a zis dealeru ca a primit foaia si masina a iesit din fabricatie cam cand sa ma astept sa o primesc?
            offtopic: as fi si eu interesat de cotiera si covorase, dar la dealer pretul cel putin la cotiera mi se pare obscen de mare

            Comment


            • 3-4 zile? (dau cu parerea) ... La cotiera si covorase ai 2 optiuni:
              1: dai un ban dar stii ca "face" ... adica le iei de la dealer
              2: dai un ban dar stii ca iei de 2 ori mai multe accesorii (cauta pe la bursa ca sunt baieti care vand produse originale cu preturi bune) si eu o sa fiu intresat de cotiera, paravanturi, protectii aripi, d-alea anti-namol sarit de pe roti pe masina mea noua ...

              Comment


              • Originally posted by Costin_ct
                Credit. Probabil sa fi ramas si al meu pe la banca...

                Banca nu are nici o treaba cu bonul de comanda. Trebuia sa nici nu`l arati acolo.
                Chrysler PT Cruiser 2.0, 141cp - 2002, gri platine
                Logan Prestige 1.5 dcI, 85 cp - noiembrie 2007, gri comete

                Descarca Manual de Service Logan
                http://rapidshare.com/files/68154108...de_service.pdf

                Comment


                • Tocmai am vorbit la dealer ... concluzia:

                  (Joi)

                  Comment


                  • si eu vreauuuuu

                    Comment


                    • Pai nu stiai ca intai se livreaza msinile low-end si abia apoi cele high end... nu de alta dar sa aibe si aia mici cu ce sa se laude, daca nu au dotari macar au termen de livrare ceva mai bun. )

                      Comment


                      • ... ... ... maine ... ... ...

                        p.s. am vb cu dealeru ... pot sa ma duc sa o ridic cu mana in fund ) (doar sa am bani de benzina) ... respect ptr cei de la IPSO: nu platesti deloc numerele rosii ... (vezi 150 RON la meridian )

                        Comment


                        • Pai asta e cadou probabil, la alti dealeri (vezi Meridian, Dacoserv, AMG si cam orice dealer) daca stii sa sa discuti cu reprezentantul de vanzari iti dau cadou ori covorase, ori manopera la prima revizie, ori alt cadou pana in 100 ron.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • daca nu e un peco foarte aproape nu mai lua bani de benzina ia o sticla de 2 litri
                            ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                            YO2MKL
                            sigpic

                            Comment


                            • e are 3litri cat poa sa fie pan la peco maxim 20km nu???

                              sigpic

                              Comment


                              • o avea si aia 3l? si mie mi-e teama maine ca in zona aia traficu...adica...cum sa spun...mergi pe loc
                                mie mi-au dat 3 ani garantie moka
                                app, astia 3 ani sunt in limita a 100k km sau...?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google