Livrarea Automobilului Nou

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nu am VIN. Am fost cu dosarul, s-a aprobat, am semnat contractul si mai mult de atat nu stiu. Mi-a aratat comanda pe calculator si mi-a zis doar cand vine masina. Fuck, cred ca ar trebui sa-l intreb si de codul asta pt ca mie nu mi-a dat nimic.

    Comment


    • pai ai dat vreun mail la dacia pana acum sau doar telefonic? nu ai nici o serie nimic?

      sigpic

      Comment


      • Nu, nu am dat inca nici un telefon la VC si nu, nu am nicio serie la mine! Puii mei, incep sa ma enervez rau de tot. E cam aiurit baiatul ala de de dealer. Eu habar n-aveam ca tre sa-mi dea o serie dar vad ca nici el nu mi-a dat nimic.

        Comment


        • lasa ma iuliane ca te descurci u... stii ce ar fi culmea nefericirii la mine dupa ce-mi termina masina sa mai patesc si ca u

          sigpic

          Comment


          • Hai maaaa, da-ti peste gura ) ... prea de tot ar fii.

            Comment


            • nici eu n-am avut serie... sau VIN ... (seria e sigur e trecuta pe avizul de plata) asa a fost la mine, la leasing... mi-a dat un aviz de plata ptr acont (5000ron) ... pe care l-am bagat la dosaru de leasing ... si in fuga am vazut seria dar n-am notat-o, si n-am stiut-o...

              Comment


              • da avizu ala avizu de plata eu l-am acasa
                iam facut mai multe copi xerox am una in masina mea una in masina lu tata una in masina lu unchimiu una in mapa si una la munca in caz ca ma suna aia sa am repede la indemana hartia oriunde as fi

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by iulian_vis
                  Da, s-a depasit. Data limita era vineri 26 oct.
                  Ia-l si tu mai tare pe reprezentantul de vanzari, daca nu ti-o da ii zici ca suni la VC. Daca s-a depasit data livrarii trecuta in contract, ai voie sa ceri si avansul inapoi (daca l-ai dat) sau poti incheia comanda.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Originally posted by iulian_vis
                    Nu, nu am dat inca nici un telefon la VC si nu, nu am nicio serie la mine! Puii mei, incep sa ma enervez rau de tot. E cam aiurit baiatul ala de de dealer. Eu habar n-aveam ca tre sa-mi dea o serie dar vad ca nici el nu mi-a dat nimic.
                    Nici eu nu aveam vreo serie, dar m-am uitat pe contractul de asigurare casco si acolo era scris deja. ;) Eu am dat mail la VC si a 2-a zi m-a chemat sa-mi iau masina. Stiam ca masina iesise din fabricatie de vreo 5 zile, deci ajunsese sigur in Cta, si am dat un mail la VC in care am intrebat in ce stadiu e (de parca eu nu stiam deja...). Am dat mailul pe la 1 noaptea iar a 2-a zi cand m-am intors de la fac deja sunase de la reprezentanta sa-mi spuna sa ma duc sa iau masina.
                    In tara momentan.

                    Comment


                    • bai ia gata nu mai vorbiti de livrari de masini si cum v-ati ridicat voi masina ca mi-se face pofta :d:d:d

                      sigpic

                      Comment


                      • O sa vina si vremea ta....) si o sa vezi atunci bucurie mare pe tine.
                        Solutia ar fi sa nu mai citesti o vreme topicul asta.:P
                        In tara momentan.

                        Comment


                        • nu pot sa ma abtin mai ales ca ma zgarii pe ochi cand vad la my ride cate o masina noua ca apare... si cand mam urcat in a ta si mirsea a nou D


                          PS ptr cel de sub mine ca am postat in acelasi timp : adica 38de zile si 2ore:d
                          Last edited by SoNyKeL; 29 October 2007, 22:45.

                          sigpic

                          Comment


                          • Chiar asa Sonykel, fa-te ca nu mai vezi topicul asta vreo 40 de zile

                            Comment


                            • Daca vrei te mai las sa-mi mirosi masina ...acum cat mai miroase a "nou". :P In seara asta cand am bagat-o in garaj m-am uitat la bord si am vazut ca avem la kilometraj 888...:P
                              Daca ai citit si postul asta inseamna ca iti place sa te chinui singur si nu accepti sfaturile celorlalti )
                              In tara momentan.

                              Comment


                              • lam citit si pe asta... D sunt sado masochist ce sa mai)

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google