Livrarea Automobilului Nou

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mai voi cu masinile de luna asta , cand ati facut bonul de comanda vi s-a trecut garantie extinsa(airbag lateral unde e cazul) sau daca a primit careva sa ia cuvantul
    http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

    Comment


    • Aparea garantia extinsa dar nu si airbaguri laterale. Baiatul de acolo m-a asigurat insa ca va avea sigur airbaguri.

      Comment


      • nush ce sa zic referitor la vanzatori eu am incasat-o
        Dacia Logan Romania > Forum Dacia Logan > Intrebari frecvente
        D.C.sa te feresti ca sa nu fii dus cu presul
        Last edited by mdi_pro; 29 October 2007, 23:42.
        http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

        Comment


        • Trebuie sa apara doar garantia extinsa pe bon, airbagurile laterale se pun pe toate masinile fabricate de la inceputul lui octombrie.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • mie nu mi-au pus airbaguri laterale....
            In tara momentan.

            Comment


            • Pai cand ai comandat masina?

              Comment


              • Pai conteaza cand am dat comanda sau cand a fost fabricata masina? Comanda am dat-o de prin septembrie dar a fost fabricata in octombrie...
                In tara momentan.

                Comment


                • Cred ca data comenzii conteaza. PE site-urile dealerilor parca asa e specificat "pentru masinile comandate in octombrie". Mai conteaza si modelul pentru ca din cate stiu eu doar pe ultimele 2 versiuni de echipare au pus airbag lateral.

                  Comment


                  • Eu am luat AbsPlus si am avut ca optiune airbagurile laterale, deci putea sa mi le puna daca vroiau...
                    In tara momentan.

                    Comment


                    • Exact textul clar de la dealer: "Airbaguri laterale oferite gratuit pentru orice comanda Logan berlina versiunile Ambition si Prestige"
                      Last edited by iuli81; 30 October 2007, 17:21.

                      Comment


                      • A venit in sfarsit si golanul meu dar asa cum ne sta noua bine, la romani, il pot lua numai joi dimineata. Cica asa a programat-o seful de la livrari. El stie de ce si nici nu ma mai intereseaza pentru ca mi-am facut destui nervi din cauza neseriozitatii lor.

                        Comment


                        • Sa fii pregatit si sa ai nervii tari ca s-ar putea sa te enervezi si la livrare. Cel putin la mine nu s-a respectat ora de livrare si mi-a livrat-o cu vreo 45min mai tarziu. Nerabdator cum eram m-am dus si cu vreo juma de ora mai devreme decat ora stabilita. Am plecat de acolo cu masinutza cam dupa 2 ore cu o durere super mare de cap.
                          In tara momentan.

                          Comment


                          • Merci fain. Ma astept la orice, asta este!

                            Comment


                            • vezi daca esti nerabdator, eu i-am pus sa mai astepte ei 3 zile dupa ce au adus masina si m-au instiintat si daca nu asteptam sa-mi monteze rcd-ul si boxele (am abs plus) plecam intr-o ora de la ei.
                              oricum ai mei au fost faini (dacoserv) au respectat toate termenele.

                              Comment


                              • sa va spun cum am luat eu masina.
                                firma la care lucrez dorea sa achizitioneze un logan van in leasing,si m-au intrebat daca nu vreau si eu o masinutza, mai exact un loganel,ca tot fac actele pt. o masina, dar sa dau avansul 15 %. Am fost de acord s.au apucat de acte, am vb cu un dealer, (nu mai tin minte cu care), au trimis devizele de plata la firma de leasing, si au zis ca masinile sunt pe stoc. A mai durat o zii doua pana s-a rezolvat cu actele si sun din nou la dealer, SURPRIZA, nici o masina nu mai era pe stoc, si tebuia sa astept cam 21 de zile, am pus mana pe telefon si am cautat masinile la totii dealerii din bucuresti, leam gasit in aceeasi zii, le-am zis sa trimita devizele de plata la firma de leasing, a doua zii am primt facturile proforme de avans de la firma de leasing, in aceeasi zi s-a efectuat plata, prin banca iar a treia zii m-au sunat de la dacoserv ca au intrat banii in cont sa pot sa ma duc sa ridic masinutele.

                                simplu si usor, fara batai de cap,

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google