Sistem Monitorizare Pe Masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sistem Monitorizare Pe Masina

    am tot cautat pe forum ceva legat de monitorizarea masinii dar n am gasit.daca are cineva asa ceva poate explica in ce consta sistemul de monitorizare.eu personal prefer un sistem de monitorizare decat o alarma pe masina.m am gandit la acest lucru in momentul in care am vazut un reportaj zilele trecute cu unii care furau masinile si le dezmembrau.proprietarul unei dacii papauc avea sistem de monitorizare montat pe masina si asa a fost gasita masina si prinsi hotii.multumesc si astept parerile voastre.

  • #2
    Sunt firme care sunt specializate in asa ceva...dupa montajul modulului GPS, vei plati un abonament lunar. Daca alegi cuvintele corect, foloseste Google si vei gasi detalii mai complete
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      am citit despre firmele care se ocupa cu asa ceva.pe mine ma interesa daca pot cumpara dispozitivul si sa l folosesc fara a mai plati un abonament la o firma .cumparat,montat si monitorizat de catre mine.

      Comment


      • #4
        Nu se poate asa ceva.respectivul dispozitiv este urmarit de sateliti asa ca trebuie platit un abonament catre firma care ti-l monteaza.pe langa asta trebuie montat intr-un loc greu accesibil, de catre personal calificat.Noi avem asa ceva la firma de la Rompetrol.Abonamentul nu e exagerat de scump daca te tine (undeva la 15-20 euro / luna).Dupa ce l-ai montat primesti o parola ,intrii pe un site si vezi la orice ora unde e masina,daca functioneaza ,cate opriri a avut in ziua respectiva,ce traseu, adica aproape tot.
        GILL 3*

        Comment


        • #5
          Sunt si asemenea dispozitive fara plata unui abonament.La acest dispozitiv GPS se pune o cartela sim,care musai trebuie sa aiba credit si PINul dezactvat.La orice ora poti sti unde se afla masina,coordonate,daca aceasta este bruscata sau chiar ce se discuta in interiorul masinii,aceasta facandu-se printrun simplu apel la acel numar de SIM sau pentru localizare printr-un simplu SMS.Costa intre 800 si 1200 roni.Acest dispozitiv are si o alarma atasata si in loc de pager primesti semnale pe telefonul mobil.Mai toti vanzatorii de alarme au asemenea dispozitive.
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • #6
            intra pe www.alarma.ro.asa scrie pe masinile care au montat asa ceva
            Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google