Modificare/ridicare Arcuri Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Modificare/ridicare Arcuri Spate

    Am tot citi pe forum, cum se poate lasa masina mai jos, dar eu vreau sa o ridic mai sus. Stiu, suna cam aiurea pentru unii, dar eu am o mica problema cu spoilerul tuning spate.
    Din cauza gropilor din asa zisele strazi, la care tot platim atatea taxe, mai sunt momente in care mai ating usor , involuntar spoilerul spate de asfalt.
    Am constatat zilele acestea, ca arcurile mele stock, s-au cam tasat. Poate ca si din cauza ca, am carat ceva cu ea. Nu va ganditi la saci cu ciment sau alte chestii. Cam majoritatea drumurilor, am avut masina incarcata cu persoane, si uneori cu scule.
    In fine, ideea e ca vreau sa o ridic de "fund" mai sus, fara deocamdata sa-i schimb arcurile.Poate un tampon de cauciuc,sau altceva mai bun.

    Va rog sa imi oferiti sugestii utile,practice, si detalii de diferenta.
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

  • #2
    Mai bine scoti fibra de pe ea...masina va fi un cangur daca o inalti.

    Comment


    • #3
      Ma gandeam si la varianta asta, sa imi pun inapoi bara stock pe spate, dar daca se poate face ceva, cat sa o mai pot pastra bara din fibra, ca in cazul in care voi fi nevoit sa revin la vechea bara stock, sa nu am probleme cu inaltimea la spate.
      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

      Comment


      • #4
        Vorba lui Cezar, cred ca va deveni destul de instabila pe strada , chestie care nu da bine . Stiu ca inainte la batrana dacie , se gaseau niste inaltatoare din cauciuc care se montau pe arcuri . Nu stiu daca si la Logan se poate face miscarea asta.
        , sunt cu ochii pe voi !
        :thumbsup:

        Comment


        • #5
          Sa nu faci asa ceva ..... va fi foarte instabila si greu de controlat.... si plus va avea un aspect urat cocotata asa. Mai bine pune-ti inapoi bara stock si gata ...
          sigpic

          Comment


          • #6
            Lumea nu stie cum sa o lase mai jos si tu incerci s-o mai ridici ?? :|
            sigpic

            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

            Comment


            • #7
              cauta niste arcuri de mercedes cobra si ajusteaza-le la lungime cu alea de pe spate si te-ai scos, scapi ieftin si sunt beton .....am folosit pe alte masini si sunt incredibile, nu stiu cum dar nu scuturau dar nici nu se lasa masina, incearca....

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google