Certificat Nou De Inmatriculare...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Certificat Nou De Inmatriculare...

    Va salut! in primul rand ma scuzati daca am gresit ca am postat aici si ar fi trebuit in alta parte, in al 2-lea rand este vorba despre "problema" mea..nu am gasit un raspuns la intrebare urmatoare : Am un logan 1.4 , preference, ph2 de 5 luni, si l-am inmatrriculat la inceputul anului 2009. Asadar, am certificat de inmatriculare conform U.E. , si am observat ca nu exista nici un fel de specificare in ceea ce priveste dimensiunile anvelopelor si a jantelor. Sa inteleg ca o pot "incalta" cu orice as dorii fara sa am probleme???
    Every story has an end, but in life...every ending is just a new begining.

  • #2
    Da...asa....poti pune cam ce vrei tu din cate se vede....Acuma depinde de nenea militian....daca scoate certificatul de la masina politie .....te-ai fript

    Comment


    • #3
      si ce daca? sa ii arate pe talonul lui ca sunt inscrise anumite dimensiuni, nu pe talonul masinii de politie. ii zici clad: pe mine nu ma intereseaza ce ai tu pe talon, eu stiu ce am eu, si vezi si tu. si sa ii zica la politai ca talonul ala nu e al masinii lui deci nu are nici o importanta, in caz ca are probleme. dar mai bine sa nu fie. la urma urmei, tu nu ai de unde sa sti ca de fapt trebuia sa ai trecute dimensiunile in talon. te faci ca ploua si ca nu sti, si aia e.

      aporpo: talonul se retine daca pui alte jenti/cauciucuri pe masina in afara de cele omologate, aflate pe talon. pe talonul masinii tale, nu al poliei sau al altei persoane!!!
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #4
        pai asa ziceam si eu...(alindrgn) dimensiunile sunt trecute in cartea de identitate intradevar, dar p-aia nu trebuie sa o ai in masina, tre sa stea in casa nu?? In masina ai certificat de inmatriculare, RCA si dc. iesi din oras mai adaugi si rovinieta corect??

        + permis si act de identitate)
        Last edited by Simon; 1 April 2009, 21:31. Reason: Automerged Doublepost
        Every story has an end, but in life...every ending is just a new begining.

        Comment


        • #5
          eu vorbeam de talon. si talonul trebuie sa il ai la tine. la mine in talon sunt trecute dimensiunile de romania si cele de ungaria. si cu rovigneta asa este, daca iesi din oras trebuie sa o ai. nu discutam aici de rovigneta, ca se discuta in alta parte si iar imi dau astia warn.
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #6
            am inteles! oricum multumesc frumos pentru cele spuse, O seara faina in continuare!
            Every story has an end, but in life...every ending is just a new begining.

            Comment


            • #7
              Daca vrea sa te **** o face.Da prin statie,si cere dimensiunile rotilor de Logan,asta daca ii atat de prost si nu se uita la el, ).Ar mai fi o treaba cum ca ar fi serii limitate cu jante mai mari si a ta e una dintre ele.Nu stiu ce sa zic,e cu 2 taisuri.Nici ei nu-s nascuti de ieri
              Last edited by soboBN; 1 April 2009, 21:51.
              Cumpar volan de Duster

              Comment


              • #8
                bai frate(nu ma refer la tine...zic in general)...pe mine nu ma intereseaza ce ii zice lui ala prin statie. mie sa imi spuna pe talon la mine care sunt dimensiunile pe care am voie sa le pun, ca sa stiu si eu..ma fac ca sunt mai prost si gata. oricum eu nu am cum sa fac asta ca am dimensiunile in talon. dar nu mi se pare corect totusi...am in talon dimensiuni? mi-am pus altele decat alea? ia-mi talonu`. nu am nici o specificatie in talon? lasa-ma nene in pace ca daca ma enervezi pun roti de bicicleta pe ea.
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #9
                  in talon nu sunt trecute.. dar pe stalpii de la usi scrie clar..
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    eu in talon am rubrica pentru asa ceva...dar nu stiam ca scrie si pe stalpi. o sa ma uit maine.
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • #11
                      Acum o sa treaca la controlat masina sa vada pe unde scrie si ce scrie. Ii dai actele e ok dai drumul mai departe. Mie unul mi se pare anormal sa comenteze de dimensiuni ele nefiind trecute in talon. Poate in viitor verifica si presiunea ca si aia e trecuta pe usa.

                      Comment


                      • #12
                        pe usa nu scrie presiunea care poti sa o bagi in roti ?
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #13
                          a zis alex in postul anterior ca scrie...pe usa din stanga fata cred, ca acolo am vazut un 'tabel' si imi aduc vag aminte ca scria ceva si de presiune...
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #14
                            scrie sarcina nu cred ca scrie preiunea nu bag mana in foc
                            drive with speed than you die fast

                            Comment


                            • #15
                              Scrie atat presiunea cat si dimensiunile

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google