Indepartare Lipici

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    succes si rabdare

    Comment


    • #17
      feon apa si cirpa bumbac
      de asta ai nevoie
      adezivul [banda dublu adeziva] are un adeziv de presiune pe baza de apa incalzesti zona putin si dai cu cirpa umeda [ceva detergent nu face rau]
      si asta e tot.
      baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

      Comment


      • #18
        Salut, revin pe topicul asta, de curind am achizitionat un PH1 Prestige care avea pleoape pe faruri de o "frumusete" de neimaginat. Am actionat prompt si le-am indepartat negresit insa a ramas un fel de lipici pe partea superioara a farurilor, unde au fost lipite draciile alea. Recomandari, ceva...cu ce le pot indeparta cel mai eficient ? Va multumesc.

        Comment


        • #19
          Daca a fost silicon, numai iese decat cu spaclu. Oricum incearca cu un diluant nu prea tare si mult timp de frecat.
          Cel putin eu asa am scapat de siliconul ramas si la mine pe faruri(plus spaclu si ceva zgarieturi mici pe far care au iesit din fericire la polish). Acum daca mai pun pleoape, prima data lipesc un autocolant pe far si peste el silicon si pleoape.

          Bafta!

          Comment


          • #20
            Am si eu o astfel de problema...am avut stikere renautl f1 team....si m-am plictisit repede de ele...., leam dat jos si mi-au ramas urmele de lipici ...
            sa incerc benzina/acetona?
            My turbo lag, give your MPI, a chance

            Comment


            • #21
              La tine e simplu. Cu 2 picaturi de benzina s-a luat.

              Comment


              • #22
                Totusi nimeni nu-si da seama cit de penibile sint pleoapele alea pe logan cu grosime de vreo 3 centimetri ? De ce dracu sa pui pleoape ? Oi fi eu prea batrin pentru asta pe semne pentru ca gasesc ca e o idiotenie data dracu' si in plus e f urita masina cu ele....

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google