Indepartare Lipici

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Indepartare Lipici

    sal...stie cineva ce solutie as putea folosi pt, indepartarea lipiciului ramas pe capota...am avut o "antena" care simuleaza antena de gps si cand am scos-o mi-au ramas urme de la lipici.....asa ca...stie cineva o solutie buna de scos...si dc da de unde o iau?

  • #2
    http://www.mafra.ro/?id=55 intra aici si vezi daca te ajuta

    Comment


    • #3
      carpa , benzina , rabdare

      Comment


      • #4
        sau spirt,,,,,,

        Comment


        • #5
          cea mai buna cred ca e benzina. pe mine m-a atins cineva si mi-a lasat o urma de vopsea. cel mai repede s-a luat cu benzina

          Comment


          • #6
            "Benzina" e cea mai buna solutie.

            Comment


            • #7
              Daca nu iei solutia de la Ma-fra, incearca cu spirt. Benzina sau diluantul, daca se insista pe zona respectiva, decoloreaza vopseaua sau strica stratul de lac.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                dero de vase si multa rabdare
                sigpic #

                Comment


                • #9
                  Daca ne spui ce lipici ai folosit, poate iti dam un sfat util, nu sa ne dam toti cu parerea cu ce ar iesi.Nu cred ca ai folosit Pelicanol...
                  Daca ai avut silicon iese cu ceva, daca ai dat cu Superglue iese cu altceva.

                  Comment


                  • #10
                    Nu stiu daca este vreo solutie care sa nu lase urme.Incearca cu benzina,dar ia-o usor...nu te grabi!
                    Asa am scos niste clei de brad.Au ramas ceva urme,dar le vedeam numai eu si numai intr-un anumit unghi.
                    Daca-i dai cu ceva polish(la culoare,in special)eu zic ca se rezolva.
                    Last edited by D-FENS; 24 April 2009, 21:54.
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by detail View Post
                      Daca ne spui ce lipici ai folosit, poate iti dam un sfat util, nu sa ne dam toti cu parerea cu ce ar iesi.Nu cred ca ai folosit Pelicanol...
                      Daca ai avut silicon iese cu ceva, daca ai dat cu Superglue iese cu altceva.
                      cozile de rechin(antelene false de gps, ca asa am inteles ca a avut pe masina) sunt autoadezive. deci e banda autoadeziva, nu e un lipici pus de el
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by andrei View Post
                        Benzina sau diluantul, daca se insista pe zona respectiva, decoloreaza vopseaua sau strica stratul de lac.
                        Insistasem pe a mea cand am dat jos colantele de taxi de dracii a luat-o si e ca noua, nu are nici-o urma, iar vopseaua straluceste uniform. Concluzie: misha foloseste benzina, lasi putin sa actioneze si apoi iei la racait cu o cartela, card ce vrei si o sa se curete. Si daca persista stratul de lipici dai progresiv benzina, apoi mai iei din lipici, apoi iar benzina si tot asa pana se ia.

                        edit: nu am incercat si nu voi incerca sa dau cu diluant pe vopsea, ala chiar o strica iar cu benzina fara frica.
                        Last edited by aleXpeed; 25 April 2009, 01:27.
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • #13
                          SC Parcon SRL din Tg Mures http://www.parcon.ro , printre altele comercializeaza niste spray-uri industriale marca WEICON. Este un spray pentru indepartat etichete cu care am dat eu jos niste autocolante si nu ataca vopseaua. Foloseste-l cu incredere. Mai exista prin comert si spray-uri (sau pasta) pentru indepartat bitumul de pe masini.
                          Last edited by Moonshadow; 25 April 2009, 16:57.
                          "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

                          Comment


                          • #14
                            deci benzina sa fie...o sa incerc si va zic ce o sa iasa...ms mult pt sfaturi

                            Comment


                            • #15
                              multa bafta ..
                              sigpic #

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google