O Intrebare...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O Intrebare...

    scuzati-ma va rog dc. nu am postat bine sunt suparat..am avut un mic eveniment rutier neplacut...din cauza oboselii am facut o tamponare cu unul...ma rog..am fost la politie am facut tot ce trebuie facut...am de platit o amenda de 240 de lei adica 120 de lei in 48 de ore...3 puncte de penalizare...asta e asa-mi trebuie...vreau sa va intreb cum se procedeaza caci eu am facut o copie dupa asigurarea obligatorie...rca ca sa-si repare masina cel pe care l-am lovit...Imi spune-ti va rog...cum ma afecteaza asta?? mai platesc ceva in plus la asigurare...mai este valabila asigurarea dupa care am facut copie? oricum ea expira luna asta si trebuie refacuta...cand ma duc sa o refac ma iau aia la intrebari...te sa platesc ceva?? ajutati-ma cu un raspuns...lamuriti-ma ( scuze daca sunt cam neclar) masina mea o fac prin casco...Va multumesc!
    Every story has an end, but in life...every ending is just a new begining.

  • #2
    pai nu ai ce sa platesti in plus acum, si nici nu iti expira. dar nu inteleg cum de ai ramas tu doar cu copia(ca asa am inteles). in principiu, noua asigurare pe care o vei face, o sa te coste ca cea de anul trecut datorita acestui accident. altfel ar fi scazut putin. acum mai nou se pune la plata si dupa zona in care stai si cati ani ai, cate accidente ai avut in ultimii 3 ani. nu te speria, cum am spus nu te afecteaza cu nimic. cel mai mult te afecteaza amenda
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      El are 19 ani si carnetu de 1 an si poate cum poti sa il intrebi cate accidente a avut in ultimi 3 ani!

      Comment


      • #4
        masina poate sa fie pe numele tatalui lui si atunci se poate.
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #5
          masina o am de 6 luni ..este pe numele tatalui dar nu a mai avut accidente...sau evenimente de genul asta...si nu ..nu am ramas eu cu copia...copia este la ala...eu am ramas cu originalul..asta e..sunt vinovat platesc..dar eram doar curios la ce sa ma mai astept acum amenda o platesc maine , punctele raman acolo ca mai e pana la 15 iar asigurarea obligatorie o voi face peste cateva zile ca expira ...imi puteti spune un pret, pe 6 luni sau pe un an cum se face??

          aa...deci sa inteleg ca nu ma mai afecteaza cu nimic asta nu?
          Last edited by Simon; 6 May 2009, 20:28. Reason: Automerged Doublepost
          Every story has an end, but in life...every ending is just a new begining.

          Comment


          • #6
            e vorba de accidente in ultimii 3 ani in care a fost vinovata persoana care solicita RCA, nu doar la masina asta. oricum nu ai de suferit.
            pentru rca vezi aici. nu recomand Carpatica si Unita, pentru ca au probleme mari financiare
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #7
              aa...am inteles...pe numele tatalui meu va fi rca-ul si el nu a avut nimic in ultimii 3 ani ca nu a condus nimic. Multumesc pentru raspunsuri! O seara faina in continuare!

              azi am fost la asigurator ca sa faca o copie dupa certificatul de inmatriculare caci rca-ul era facut pe numerele rosii...ca sa ii poata face masina aluia pe care l-am atins...si mi-a spus ca la anul voi platii mai mult pt. asigurare. ceea ce vreau sa stiu este daca nu exista nici o problema acum...si de fapt ceea ce vreau sa stiu este daca tata are cum sa afle..imi puteti spune
              Last edited by Simon; 7 May 2009, 11:59. Reason: Automerged Doublepost
              Every story has an end, but in life...every ending is just a new begining.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google