Problema Usa Dreapta Fata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Usa Dreapta Fata

    salutare tuturor. astazi am patit ceva foarte " rusinos" cu usa dreapta fata.
    de dimineata a mers foarte bine, apoi, nu se mai deschidea , nici din interior nici din exterior ( chiar cand avem nevoie de masina, persoana din dreapta mea trebuia sa se urce prin usa mea), am fortat-o putin, am mai "tras" de ea......... nimic
    intr-un final dupa ceva timp , dupa mult chin, s-a deschis.....
    stie cineva ce ar fi putut sa aiba? mai trebuie cumva unse balamalele?

  • #2
    si eu patesc cam des cu usa dreapta fata dar dau vina pe tata ca o tranteste, incearca sa o tragi putin spre interior si dupa aia sa incerci sa o deschizi la mine asa trebe sa fac cand se blocheaza bafta si numai bine
    HD-87-DLR

    Comment


    • #3
      Trebuie vazut si la butuc poate plasticul ala e rupt si stranse suruburile de la articulatie/usa.
      sigpic #

      Comment


      • #4
        de atunci nu a mai facut nicio problema. pe la butuc am verificat nu e nimic.
        raul_87: da, probabil daca o trantesti mai tare se blocheaza acolo ceva

        Comment


        • #5
          si eu am probleme cu usa aia... nu se inchide bine... nu are sunetul "complet" la inchidere...

          Comment


          • #6
            Mergeti la service - parerea mea daca inca mai e in garantie se face MOCA (e inacceptabil) Eu nu am patit la nici unul din Logan-e din 2006 pana acum . sper sa nu fie cazul
            1.6 MPi Icy White

            Comment


            • #7
              am patit si eu ceva asemanator dar cu portiera dreapta spate si nu era de la siguranta pt copii, nu se inchidea, se lovea in ceva, dupa ce am pipait-o putin pe la incuietoare, s-a inchis. nici acum nu stiu ce a avut, cert e ca nu am mai avut probleme cu ea.
              sigpic

              Comment


              • #8
                sa vezi eu ce sperietura am tras cand am patit ce ai patit tu, dar cu usa de la sofer...si stiu ce facusem, dar nu mai puteam sa readuc usa cum era...m-am chinuit cu un vecin vreo 20 min pana sa ne dam seama ca suntem 2..... de fapt el era cel curios care a umblat acolo:P
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #9
                  de atunci nu mi s-a mai intamplat. dar problema e daca se poate intampla si la portierele din spate

                  Comment


                  • #10
                    am si eu o problema cu usa din drepata spate ! Cand deschid usa, se aude ca ar freca pe ceva si se inchide greu si daca este deschisa de tot usa (se inchide fff greu ). A mai intampinat cineva problema asta ?

                    Opritoarele au fost schimbate asta vara ! dar in zadar ... (zgomotul ala tot il face si tot greu se inchide ) ... ceva parerei ?
                    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                    Comment


                    • #11
                      incearca se te mai uiti la cuiele din usi, poate e ceva in neregula, pune si putina vaselina.
                      sau cine stie e posibil sa se fi lasat si usa..... bafta

                      Comment


                      • #12
                        pai daca merge greu in timpul cursei inchis-deschis tind sa cred ca balamalele sunt problema. Spray degripant pe bolturile balamalelor alternat cu cateva zeci de inchideri-deschideri si apoi vaselina inclusiv pe opritor (sigur e bun asta din urma? ) . A fost masina lovita si reparata , sau usa demontata vreodata de pe masina?
                        Pain brings out the truth in us all...
                        ...how much truth can you stand?

                        Comment


                        • #13
                          da, portiera a fost lovita ...dar nu a fost rau, a fost demontata de pe masina ! c-am de atunci a inceput sa faca figuri ...

                          am dat si cu WD40 dupa 1 sapt e la fel ...
                          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Dany_DNY View Post
                            am si eu o problema cu usa din drepata spate ! Cand deschid usa, se aude ca ar freca pe ceva si se inchide greu si daca este deschisa de tot usa (se inchide fff greu ). A mai intampinat cineva problema asta ?

                            Opritoarele au fost schimbate asta vara ! dar in zadar ... (zgomotul ala tot il face si tot greu se inchide ) ... ceva parerei ?
                            unge tija din poza si verifica piulita daca e astransa
                            Attached Files
                            sigpic #

                            Comment


                            • #15
                              le-am schimbat ! in vara trecuta ...
                              Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google