Bara De Protectie Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bara De Protectie Spate

    Am reusit sa lovesc in parcare masina fisurandu-i bara de protectie din plastic spate. Imi poate spune cineva cam cat ar costa sa o inlocuiesc?
    am ph2 gri metalizat.
    Last edited by VonRundstedt; 9 May 2009, 12:27.

  • #2
    vreo 80 lei bucata aici + curier. daca ai noroc sa gasesti pe stoc. noua e mai mult.
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      am eu o bara ph2. a fost pe masina mea
      vezi ca ti-am lasat un pm

      Comment


      • #4
        eu am lovit-o azi in spate putin, s-a zgaraiat(o rezolv cu spray vopsea) dar in partea dreapta unde s-a lovit sta un pic mai jos fata de linia caroseriei(cam 0,7cm mai jos de linia caroseriei). M-am uitat mai atent si am vazut ca este un holsurub dintre bara parasoc si caroserie,pe lateral, care cred ca e un pic smuls). Are cineva idee cum pot s-o rezolv repede?

        Comment


        • #5
          bara spate de ph2 este aproape 600 de lei la dealer.580 si ceva mai exact.fara vopsit si montat
          Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

          Comment


          • #6
            ieri la un semafor m-a lovit unul din spate, nu am mare dauna , doar mi-a iesit putin in afara pe stg. spate o curbura de 4-5 mm. , am incercat sa o imping cu mina inapoi dar nu merge. are cineva vreun desen sau o schema cu sistemul de prindere al barei din spate ? va multumesc.

            Comment


            • #7
              antonicamrs: nu prea ai ce sa ii faci ca sa isi revina.acolo unde se imbina cu caroseria ( pe partea stanga unde zici tu), sunt niste cleme din plastic care intra in aripa, doar la capat fiind un holsurub.poti sa o demontezi de tot si atunci poti sa vezi daca se mai poate indrepta ceva. bara e prinsa cu 3 suruburi la portbagaj, vreo 5 parca sub ( pe langa roata de rezerva), si cate 1 in fiecare parte a rotii spate.

              Comment


              • #8
                Clemele alea sunt mai departe prinse de caroserie cu BRADUTI.
                Acei braduti au iesit de la locul lor si nu mai poti sa ii impingi la loc.
                Am si eu un luft de vreo 0,5 mm sub stopul spate stanga si o sa inlocuiesc acei braduti cu niste suruburi de 13 cu seibi mai late ca sa sustina mai bine plasticul de caroserie.
                Alta solutie nu vad pt ca am analizat foarte bine situatia,adica am stat vreo 30 de minute pe sub masina ca sa vad sistemul de prindere si am mai desfacut si capitonajul din portbagaj de pe langa cric si am vazut acei braduti de plastic.

                Comment


                • #9
                  Salut! se gaseste separat capacul din bara spate care acopera carligul de tractare la ph2?daca da cat costa

                  Comment


                  • #10
                    salut. vezi ca are cineva de vanzare pe forum, cauta putin si gasesti
                    numai bine

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google