Curatare Instalatie Climatizare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @amitaf- Nu ne spui cat te-a costat?
    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

    Comment


    • #17
      Eu nu stiu de ce iau antibiotice cei cu viroze respiratorii, mai bine fac inhalatii cu spray-uri dinastea . Glumesc, spray-urile astea au vreun sistem astel incat sa pulverizeze singure fara sa fiu in masina?

      Comment


      • #18
        Da don Vasile, se poate pune spray-ul in dispozitiv deala de la Glade On-and-On, si-l programezi sa dea cate un puf la fiecare 5 secunde. Nu ma baga in seama , aberez desigur .
        @ Amitaf - hai nene, ca ne-ai facut curiosi , da si tu din casa , preturi ceva.
        , sunt cu ochii pe voi !
        :thumbsup:

        Comment


        • #19
          @vasile78:
          Este vorba de un spray care odata apasat se blocheaza pe deschis.
          Procedura este urmatoarea: se da maneta pe recirculare aer interior, termostatul se da pe rece, se da drumul la ventilatie pe treapta max, se pune spray-ul intre scaune sau dai scaunul pasagerului mai in spate si pui spray-ul in fata lui, se apasa sa se blocheze pe deschis, inchizi usile si lasi asa circa 10 min sa-si faca efectul, deschizi masina, opresti motorul, aerisesti f bine.
          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

          Comment


          • #20
            Sarumana @TopCat

            Comment


            • #21
              @vasile78: bionet se poate pune intr-un recipient special folosit pt spalat geamuri (fas-fas). Se da drumul la ventilatie si se pulverizeaza in zonele de unde aeroterma isi ia aer. (locul unde se pune filtrul de polen improvizat, sub stergatoare). Se mai da si in locasul filtrului de polen.
              PS: se face dilutie.

              Comment


              • #22
                Unde se da cu spray, spuma what ever...
                am spray de la Carefour si nu stiu e unde sa dau cu el. Scrie sa dau cu el pe la admisia de aer. Unde e la logan? Help me...

                Comment


                • #23
                  Mersi @Cezar!

                  Comment


                  • #24
                    cautand spuma activa pe siteul ma fra am dat de urmatorul produs : http://www.mafra.ro/?id=157 . sper sa va fie de folos celor ce aveti nevoie.

                    ps : o fi bun si ptr aerul conditionat de acasa???
                    vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                    Comment


                    • #25
                      intrucat am deschis ''cica'' un nou topic asemanator si m-au redirectionat aici, o sa pun aceeasi intrebare si aici... cum as putea sa curat in cel mai eficient mod furtunele de la aerisiri... asfel incat sa nu mai arunce nori de praf... m-am gandit eu ca cea mai buna solutie este sa demontez bordul... dar parca mult prea complicat... exista cumva o solutie mai rapida si cat de cat eficienta? sper sa ma poata ajuta cineva...
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Vezi ca a facut crististreulea un tutorial la "How to..." despre demontarea bordului. Ce-am vazut acolo m-am ingrozit ...asa ca daca vrei sa-ti faci de lucru la greu, poti demonta bordul...altfel e destula munca
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • #27
                          ma gandeam sa cumpar din piata un ''sarpe'' d-ala de desfundat chiveta foarte subtire si sa ii atasez in varf un fel de perie, pamatuf, etc... sa il bag pe aeratoare sa le curat de praf... cred ca este cea mai simpla metoda pe care o pot pune in practica... trebuie sa rezolv si cu un zgomot de frunze in ventilator... sper sa pot ajunge la el desfacand doar consola centrala si atat...
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            @cezar- Am facut rost de nitel dezinfectant THOR (bactericid, fungicid, tuberculocid etc.) si zilele astea o sa fac o dilutie si sa-i dau cu fas-fas. Cum efectuez operatiunea, va expun rezultatele!
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment


                            • #29
                              undeva am vazut citat dintr-un manual (de service?) in care se spunea ca e interzisa folosirea spray-ului ala de il lasi in masina 5 minute si aerisesti dupa aia, ca se poate strica GMV. Asa o fi oare? de la ce sa se strice ??

                              Comment


                              • #30
                                daca ar fi dupa cei de la dacia nu ar trebui nici macar sa pui covorase in masina ca te rapesc extraterestrii
                                vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google