Folie geamuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • uite ca la asta nu m-am gandit...(la faza cu iesitul) dar in ungaria austria nu ai prb.
    cu cit ??? eu zic ca depinde de tine...trebuie sa negociezi.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Va intreb si eu o chestie legata de folie sau de ionizarea geamurilor:
      De ce mama dracu nu ne lasa astia sa ne facem si geamurile de pe fata la fel ca cele de pe spate???
      Care este explicatia?
      Care sunt motivele lor de ne inpune treaba asta?
      Si cumnatul meu le are pe toate ionizate la break-ul lui(asa la cumparat) si de cate ori il opreste da si el din umeri pana o gasi pe unul care-l pune sa schimbe geamurile.
      Deci ,explicatia???

      Comment


      • parerea mea personala este sa : daca ai geamul din fata 'negru' si e semi intuneric afara...tu nu mai vezi nimik decat ce e luminat de o sursa de lumina..
        Sincer de cand am folii pe spate si luneta...m-am dezobisnuit sa ma uit in retrovizoare la parcari...oare de ce ?

        Radule...tu pierdeai pariul..eu si inca multi altii top sa itidemonstreze ca nu e necesar sa demontezi luneta si nu se pune pe exterior....(ca daca e un bou care face asta...nu sunt eu de vina.... tu sustineai mare si tare ca se pune pe exterior ....deci ? )
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Eu la vechiul break (cel care se vede in avatar pe fundal),aveam toate geamurile ionizate si vreau sa zic ca noaptea nu aveam genul asta de problema(adica sa nu mai vad pe unde merg).
          Erau geamurile ionizate in asa fel(tip oglinda) din fabrica(break-ul fiind facut la comanda in 1996) ca vedeai atat ziua cat si noaptea fara probleme.
          Eu zic ca alta ar fii problema politistilor de nu ne lasa ei cu asa ceva si pe fata.
          Care ar fii problema sa o spuna acum(daca este vreun membru POLITIST),pe acest forum.Sa se arate daca are curaj,sa isi dezvaluie indentitatea si sa nu mai stea in umbra!!!!

          Comment


          • mai poate sa fie si motivul urmator: nu se vede soferul..implicit ce face el la volan(din lateral)
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Asta am specificat ca am gresit ca am zis ca se monteaza pe exterior dar cu luneta o sustin sus si tare ca numai uni meseriasi slabi o dau jos!

              Comment


              • nu iti poate da amenda pentru centura
                "cati santeti?!?"

                Comment


                • Originally posted by mumus View Post
                  parerea mea personala este sa : daca ai geamul din fata 'negru' si e semi intuneric afara...tu nu mai vezi nimik decat ce e luminat de o sursa de lumina..
                  Aici as putea sa te contrazic... eu am avut 95% pe fata timp de 2 ani si vedeam destul de bine seara... sau in semi-intuneric asa cum zici tu... Este adevarat ca nu mai vezi atat de bine insa nici ingrijorator de ''orb'' nu esti.

                  Originally posted by Ivan Marian View Post
                  Eu la vechiul break (cel care se vede in avatar pe fundal),aveam toate geamurile ionizate si vreau sa zic ca noaptea nu aveam genul asta de problema(adica sa nu mai vad pe unde merg).
                  Erau geamurile ionizate in asa fel(tip oglinda) din fabrica(break-ul fiind facut la comanda in 1996) ca vedeai atat ziua cat si noaptea fara probleme.
                  Eu zic ca alta ar fii problema politistilor de nu ne lasa ei cu asa ceva si pe fata.
                  Care ar fii problema sa o spuna acum(daca este vreun membru POLITIST),pe acest forum.Sa se arate daca are curaj,sa isi dezvaluie indentitatea si sa nu mai stea in umbra!!!!
                  Problema lor nu este ca nu vezi tu bine ci ca nu te vad ei pe tine din exterior... lucru aflat chiar de la un politist cand ma chinuiam sa ii explic ca folia de pe fata e inofensiva si se vede perfect afara...

                  Originally posted by radu2008 View Post
                  Asta am specificat ca am gresit ca am zis ca se monteaza pe exterior dar cu luneta o sustin sus si tare ca numai uni meseriasi slabi o dau jos!
                  Pai daca e meserias slab si nu poate sa puna folia pe luneta ma indoiesc ca o sa fie in stare sa dea luneta jos si sa o lipeasca la loc calumea... Daca este vorba despre luneta cu cheder, atunci e alta poveste... insa la Logan adio cheder...
                  Last edited by sinx; 8 July 2009, 23:48. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpic

                  Comment


                  • Pai daca e meserias slab si nu poate sa puna folia pe luneta ma indoiesc ca o sa fie in stare sa dea luneta jos si sa o lipeasca la loc calumea... Daca este vorba despre luneta cu cheder, atunci e alta poveste... insa la Logan adio cheder...[/QUOTE]

                    Asta am vrut sa o aud ca nu se da jos luneta cum sustin uni ,una si buna ca nu se poate!

                    Comment


                    • Si pana sa fie centura obligatorie si in orase ,de ce tot nu aveam voie sa avem geamuri fumurii???
                      Si asa cu geamul clar nu vad mare lucru din lateral.
                      Tot din fata te vad cel mai bine.
                      Si pt. un rahat de centutra fac ei atata tamtam?
                      Si asa treaba asta cu centura este o porcarie(parerea mea),mai ales sa purtam centura in orasele noastre aglomerate total aiurea.
                      Sunt de acord sa se poarte in afara localitatii,dar nici acolo daca nu consider eu necesar.
                      De cand ii intereseaza pe ei soarta noastra daca purtam centura sau nu???
                      Le e frica ca zbor prin parbriz si lovesc un alt participant la trafic sau pieton ceva??
                      Jegosii dr....u!

                      Comment


                      • iti dai seama ca daca sunt pieton...si tu te izbesti de un copac cu masina si zbori prin parbriz si ma murdaresti cu sange ....ma voi supara pe tine.
                        Daca ai centura la impact de pana la 60 km/h sar putea sa supravietuiesti
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • AAAAAA Gata stiu de ce nu ne lasa astia sa avem geamurile ""colorate"".
                          Ca sa nu mai dam in gropile de pe soselele patriei si sa ne zboare rotile si alte cele planetare,bucsi,pivoti,etc....
                          Tin totusi la siguranta noastra si trebuie sa fim ""mandri""!!
                          Cred ca eu o sa iau niste perdele si pe fata si pe spate si daca vreunul(gabor) zice ceva ca de ce le am ,i le fac cadou pe loc ca sa si le puna nevastasa acasa la ei in geamurile lor.

                          Comment


                          • si mie tot nu-mi zice nimeni pe cineva din cluj si-un pret? Sau am gresit threadul, este altul pentru asa ceva? scuze atunci, n-am gasit...
                            Si e voie in strainataturi cu folie? ca vreau sa plec in concediu si vreau sa stiu cati euroi sa-mi iau cu mine... pentru amenzi )
                            Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

                            Comment


                            • Ai voie doar pe luneta si cele din spate pe cele din fata nu este legal in alte tari ,informatia o am de la cineva care tot merge in germania si are folie pe luneta si cele din spate dar pe fata nu are!

                              Comment


                              • daca te prinde de exemplu in germania cu folie, iti iei si o amenda de nu poti sa o duci si pe deasupra ti le da jos pe loc... ai mare grija mai ales ca avand numere de RO o sa fie toti cu ochii pe tine...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google