Discuri Frana Ventilate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Discuri Frana Ventilate

    Poate sa-mi spuna si mie cineva ce dimensiuni(grasime) au discurile de frana ventilate pentru Logan 1.4 ?
    Multumesc anticipat!

  • #2
    Poate diametrul te interesează: 259 mm.

    Dacă e vorba de grosime, n-o ştiu...

    Comment


    • #3
      Multumesc !
      Inseamna ca nu sunt de Logan!

      Comment


      • #4
        1.4 nu are discuri pline?
        diametrul ar trebui sa fie 238 mm daca nu ma insel eu iar grosimea este de 10,5 mm (nou)
        sigpic
        Ambition 1.5 dc

        Comment


        • #5
          10.5 cred ca e deja uzat. 12mm parca e discul nou. mai bine pui discuri de dizal sau 16v, cu etrieri cu tot si ai frane calumea...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #6
            O super optiune sunt discurile de la EBC.
            "Turbo Groove: Din otel, cu striatii si gauri care curata placuta si micsoreaza distanta de franare la temperaturi ridicate sau in conditii de ploaie sau praf. Canalele interioare de ventilatie(valabil doar pt discurile ventilate) sunt oblice si rasucite pt a mari viteza aerului si a accelera racirea. Datoricat acestor canale de ventilatie discurile nu sunt recomandate pt masinile silentioase deoarece produc un suierat caracteristic discurilor sport.
            Discuri Turbo Groove: 66 epuroi/buc" - suna o oferta pe care am primit-o.
            Evident mai ai nevoie si de placute. Daca vrei sa iti dau numarul omului care le vinde sa imi dai un prv.
            sigpic

            Comment


            • #7
              22 mm au discurile ventilate in grosime , eu mi-a schimbat discurile pline cu unele ventilate cu tot cu etrieri si am pus discuri Turbo groove , franeaza beton masina.
              sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

              Comment


              • #8
                dar discuri brembo a pus careva sunt bune de ceva?

                Comment


                • #9
                  Salut Mario. Da am eu discuri brembo 260 mm. Pot sa zic ca este super ok franarea acum brembo + etrieri ate + placute ebc greenstuff. Le-am enumerat asa deoarece o franare buna nu inseamna numai discuri schimbate si gata super franare. Pana sa le pun pe astea ziceam ca am franare buna dar acum stiu intreadevar ce sunt alea frane calumea
                  Uita-te pe DaciaShop ca o sa gasesti acolo orice.
                  Last edited by Christnacht; 19 March 2011, 16:15.
                  Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                  Comment


                  • #10
                    ce tip de discuri ai pus brembo max si mai era unul dar nu mai stiu

                    Comment


                    • #11
                      brembo de van ( aka fiat brava 1.8) 260 mm/22,3 mm cu continut ridicat de carbon
                      sigpicMy ride

                      Comment


                      • #12
                        Da scuze am uitat sa specific de care sunt
                        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                        Comment


                        • #13
                          dar pe spate are cineva montat discuri
                          se pot monta si de care daca stie careva .multumesc.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google