Scrisoare Dacia:Chemare In Service Pt Montare Gratuita Centura Spate In 3 Puncte

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    S-a mai spus probabil.
    Daca aveti difuri ovale pe spate, vai de capu vostru (si al meu).
    Am fost ieri sa pune alte centuri, cu chiu cu vai a putut sa puna difu stanga inapoi, pus oblic, ca nu mai intra drept.
    A trebuit sa dau ciubuc la mester ca sa se chinuie sa il puna cumva.

    Comment


    • #92
      Pai Octavian...eu sa fi fost mecanic nu le-as fi montat inapoi...ai adus modificari masini...ce e corect e corect...atentia e pe bune...
      Eu pe spate am jaluzea si am sa le spun sa nu monteze definitiv(adica cu braduti) pasla din spate ca si asa o voi da jos sa montez inapoi jaluzeaua de la luneta.
      sigpic

      Comment


      • #93
        unu nu am fost inca la montarea a 3a centura in spate. La ce imi trebuie? ca si asa nu se folosesc centurile in spate.
        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

        Comment


        • #94
          Unul dintre motive:
          -siguranta(daca spun ca nu sunt"OK'trebuiesc schimbate.
          -design(arata mai bine.)
          Si eu astept sa ma programeze....sau sa ma duc peste ei fara programare?
          Numai bine.
          Un Logan----YNG-----
          Numai bine.

          Comment


          • #95
            Originally posted by valeriuciprian View Post
            Pai Octavian...eu sa fi fost mecanic nu le-as fi montat inapoi...ai adus modificari masini...ce e corect e corect...atentia e pe bune...
            ..............
            Ai perfecta dreptate. Chiar nu pot comenta nimic, s-a chinuit Gica/Ghita/Gicu sau cum l-o chema sa puna difurile inapoi, taie, gaureste, injura, alea alea
            Ingineru destul de pedant, a venit la bar dupa mine si mi-a spus ca sunt probleme la montarea centurii stanga ''du-te tu la mester ca vin si eu mai tarziu...'', pai clar ca trebuia sa dau si eu de-o bere acolo decat sa raman fara difuzoare (adica sa ma chinui eu acasa sa le pun).
            Plus de asta am primit cadou de la mester un tub d-ala mic de solutie de dat pe suruburi ''Frein de Vis haute resistance'' habar n-am ce inseamna. ))

            PS: cristi3775 nu cred ca foloseste nimeni centurile din spate, dar poti sa ai probleme cu Garcea (desi niciodata n-am fost intrebat de centurile din spate) sau pe dincolo prin Europa, acolo poti avea probleme mari daca nu sunt centuri cu prindere in 3 pc, ca defapt asta au facut ei. (chiar nu m-am uitat sa vad daca sunt montate 3 sau 2 centuri).
            Last edited by Octavian; 28 June 2009, 14:03.

            Comment


            • #96
              Octavian___30...suntem off topic...e spray de curatat franele ...denumirea e in franceza.
              sigpic

              Comment


              • #97
                Nu e spray, e un tub mic din care iese o chestie vascoasa de culoare verde si dau aia pe toate suruburile inainte de infiletare.

                Comment


                • #98
                  se cheama omnifid.se da pe suruburile care nu ar trebui sa se desfaca singure.
                  Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                  Comment


                  • #99
                    Salut azi am montat si eu centura in 3 puncte.
                    Numai bine.
                    A trebuit sa montez eu iar boxele,taiat mocheta si montat difuzoarele.
                    Asta-i o poza cind am ajuns acasa,dupa aceea am montat boxele.
                    Attached Files
                    Un Logan----YNG-----
                    Numai bine.

                    Comment


                    • si eu am primit azi scrisoare le la Dacia.Am Ambiance din oct.2007
                      Am vorbit cu cei de la service si la toate modele dupa 2007 trebuie sa mai monteze o centura in 3 puncte.

                      Comment


                      • am un preferance din 2007feb, in spate am tot centura prinsa in 2 locuri
                        am sunat azi la dealer (cluj) si mi-au zis sa astept scrisoarea... voi toti v-ati dus cu scrisoarea?
                        Last edited by Bassboy; 28 July 2009, 09:02. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Salut.Eu am sunat la service-ul unde am fost cu ea sa schimb uleiul in garantie.S-au uitat pe o lista si au spus ca sunt prins in program si m-au chemat cind au avut piesele pe stoc.
                          NU am fost cu aceea scrisoare.
                          Numai bine.
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • deci pana la urma toate loganurile cu semnalizare alba sunt incluse in acest program. am vazut in brasov si ambiance-uri care au deja montata a teria centura pe spate, dar si preferance-uri!
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • am fost acum la dealer si mi-a spus ca masina mea nu este inclusa in program... :|

                              Comment


                              • Salut.Pai din ce an este fabricata?Stiu ca din 2007 incoace,au fost rechemate pt. montajul centurii in 3 puncte.
                                Numai bine.
                                Un Logan----YNG-----
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google