Scrisoare Dacia:Chemare In Service Pt Montare Gratuita Centura Spate In 3 Puncte

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2007 februarie... deci nu inteleg...

    Comment


    • Salut.Mai incearca si la alt service sau suna la vocea clientului si vezi sa nu fie vre-o greseala.(sa nu fie anul de fabricatie 2006?)si tu sa fi luat masina in februarie.
      Numai bine.
      Un Logan----YNG-----
      Numai bine.

      Comment


      • are semnalizare alba, data livrarii a fost 23.02.2007
        mai este un service in cluj, o sa incerc si acolo... aici domnul nu era prea simpatic, tot zicea sa astept scrisoarea, pana la urma l-am convins sa verifice si mi-a zis ca masina nu face parte din program

        Comment


        • am montat-o saptamana trecuta si nu am fost cu scrisoarea.a durat 30 min.masina e din iunie 2007.
          CT-97-VIPsigpic

          Comment


          • Originally posted by Bassboy View Post
            are semnalizare alba, data livrarii a fost 23.02.2007
            mai este un service in cluj, o sa incerc si acolo... aici domnul nu era prea simpatic, tot zicea sa astept scrisoarea, pana la urma l-am convins sa verifice si mi-a zis ca masina nu face parte din program
            Data livrari nu conteaza.Ci DATA fabricatiei.Daca are anul de fabricatie 2006 iese din program.
            Numai bine.
            ps:Mai incearca si la lat service.
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • am trimis nr VIN la vocea clientului si mi-au zis ca nu face parte din program, deci nu cred ca mai are rost sa incerc la alt service

              Comment


              • Salut.Deci a fost fabricata in 2006,daca nu face parte din program.
                Numai bine.
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • Am primit si eu scrisoarea sa imi montez aceasta centura in 3 puncte si am preference

                  Comment


                  • Am trimis scrisoare la vocea clientului sa intreb de data de fabricatie si mi-au raspuns:
                    "Referitor la solicitarea dumneavoastra, va comunicam faptul ca autoturismul DACIA LOGAN L90 PREFERENCE 1.4 cu numar de identificare ... are data de fabricatie 19.02.2007."

                    Deci tot nu inteleg de ce nu este inclusa in program...

                    Comment


                    • A fost careva sa isi monteze aceasta centura la ei? sunt curios daca demonteaza pasla aia din spate de la difuzoare?

                      Comment


                      • cand zici pasla, te referi la mocheta aceea? daca da, normal ca se inlocuieste pentru ca este prevazuta cu spatiu pentru a treia centura de pe mijloc
                        sigpic

                        Comment


                        • Exact la mocheta aia ma refer,ca ma gandesc ca daca umbla acolo trebuie sa imi demontez de acasa difuzoarele spate,etc

                          Comment


                          • nu trebuie demontat nimic,pt ca si eu am fost cu a mea si au zis ca tot ce dau jos pun la loc!
                            Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                            Comment


                            • Am sunat marti la dealer-ul din Arad, Verbita si a raspuns o binevoitoare don'soara si i-am spus ca masina e Preferance si e din 2005. Da, se poate, pe cand va programez, pe luni e bine? si pe luni a ramas. Nu trece un ceas ca ma suna un stimat domn ca nu se poate face operatiunea la masini din 2005. Da cum? noi astia mai prosti care le avem fabricate inainte de 2007 nu suntem aliniati la normele UE? Nu stiu sa va spun de ce producatorul vrea sa schimbam centura doar la cele care au fost fabricate incepand cu 2007. I-am dat si VIN-ul sa verifice daca masina e inclusa in program si nu era, dar a insistat sa imi spuna un pret pentru modificare daca vreau. Deci in concluzie doar masinile dupa 2007 beneficiaza de aceasta chemare.

                              Comment


                              • Da, pt ca in 2005 nu era reglementata treaba asta , deci a fost produsa cf cu reglementarile de atunci.
                                Problema a aparut dupa ce s-a bagat in vigoare obligativitatea centurii in 3 pc si la locurile spate (in UE) ca astia au scos masini in continuare cu centuri in 2 pc si d-aia le cheama acum, ca daca se uita vamesu/politaiu si vede anu de productie si n-ai cemtura in 3 pc poa' sa comenteze.
                                Deci pe tine daca te opreste Garcea sau afara, nu ar trebui sa ai probleme.
                                Asa cred eu.

                                Oricum, mai bine sa NU trebuiasca sa schimbi centura, dureaza cam 45-60 min, timp pierdut aiurea si daca ai si difuri puse de tine, nu ti le mai pun inapoi asa cum trebe (mai ales daca sunt ovale). Tre sa-ti dea jos mocheta de la luneta (ca pune alta), banchetele, suruburi desfacute bla bla....
                                Las-o asa ca e buna!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google