Scrisoare Dacia:Chemare In Service Pt Montare Gratuita Centura Spate In 3 Puncte

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am citit pe forum despre montarea acestei centuri.Am scris la vocea clientului daca trebuie sa astept scrisoarea de la ei.Acestia mi-au recomandat ca in cel mai scurt timp sa contactez un dealer pt. montarea acesteia.M-am dus (fara scrisoare) in urmei unei programari in prealabil.Nu mi-am demontat boxele ci ei au facut-o, si da intr-adevar se schimba si acea parte de carton din spate.
    P.S. Am Logan ABS Plus din mai 2007.
    Numai bine!

    Comment


    • m-au sunat si pe mine azi am abs+, 2007

      am o oroare cand stiu ca vor umbla in spate la luneta; sigur vor zgaria folia
      "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

      Comment


      • Daca nu vrei sa iti umble ei la masina te duci frumos cu capitonajul demontat si le spui sa iti monteze doar centura si de restul te ocupi tu...la centura nu are de strand decat un surub in partea de sus.
        sigpic

        Comment


        • Am fost in dec. anul trecut la revizia de 2 ani (Logan Laureate cumparat in dec. 2007) si nu m-au chemat pentru inlocuirea centurii..

          [offtopic] Oricum, mai interesant de aflat ar fi cata lume la noi foloseste centurile din spate.. (sunt tari, precum Olanda sau Belgia, unde lumea considera de mult timp ceva absolut normal sa foloseasca tot timpul centura si la locurile din spate, dar pe aici inca n-am vazut pe cineva sa o foloseasca..)

          Comment


          • Stie cineva daca chestia asta se aplica si unui Logan Preferance din 2005?

            La Laureate nu este cazul. Este prevazut din constructie ci trei centuri cu prindere in trei puncte
            Last edited by niros; 10 March 2010, 00:03. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Am fost si eu pt operatia asta! Nu au zgariat folia de pe luneta,au demontat ei boxele,au dat gauri pt boxe in noul carton,super multumit.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google