Rezistenta Dezaburire Luneta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rezistenta Dezaburire Luneta

    Mi-am zgariat o rezistenta de dezaburire de la luneta. Am inteles ca este o solutie electroconductoare pe baza de argit pt refacerea traseelor intrerupte. Stie cineva unde as putea gasi acesta solutie. Am cautat la popescu si la dioda, au zis ca stiu despre ce e vorba si ca exista dar nu au asa ceva, au avut cu mult timp in urma.

  • #2
    Mai era un mit cu mina de creion cu grafit...insa nu stiu daca intr-adevar functioneaza.

    Comment


    • #3
      Rog moderatorii sa mute prezentul topic la sectiunea Strict legate de masini.

      Comment


      • #4
        aia e bursa nu-i bine acolo

        sigpic

        Comment


        • #5
          exista...de la bison...la tine in oras nu am idee...dar la mine este parca 65 ron
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #6
            Stiu ca exista acea solutie dar unde in gl o pot gasi sa o cumpar?

            Originally posted by TWeetY View Post
            Mai era un mit cu mina de creion cu grafit...insa nu stiu daca intr-adevar functioneaza.
            Mina de creion se ia la prima stergere a lunetei pe interior nu cred ca e o rezolvare durabila. Cei care au folosit solutia argintata de care vorbesc au fost multumiti si a durat in timp am citit asta pe diferite forumuri.
            Last edited by Flipper; 15 June 2009, 19:17. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              Mergi pe B -dul Cosbuc la dr Parbriz,posibil sa-l rezolvi.

              Comment


              • #8
                Du-te in service Dacia ar trebui sa ti-l repare ei.

                Comment


                • #9
                  Dar asa de sensibile sunt rezistentele alea!

                  Comment


                  • #10
                    La service dacia nu cred ca fac ei asa ceva. Ei imi zic schimba luneta.

                    Comment


                    • #11
                      cauta la un magazin gen carrefoure,selgros,metro la raionul auto sau pe unde vezi tu tuburi de la bison.
                      ti-am mai zis...exista solutie de la bison
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • #12
                        cel mai simplu pune mana pe letcon si lipeste acolo unde e intrerupt... asta daca nu lipseste vreo bucata mare... eu asa as face.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          ce este letconul ?
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #14
                            letcon sau pistol de lipit, dar trebuie foarte bine decapat.

                            Comment


                            • #15
                              Am letcon dar nu am o priza la indemana si nustiu cat o sa adere cositorul pe sticla. NU e o portiune mare are maxim 1mm. Am cautat si la praktiker dar nu am gasit, nustiu unde in GL as mai putea gasi solutie deaia. O sa incerc sa caut pe net paote gasesc sa fac comanda.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google