Oglinzi.. Help!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oglinzi.. Help!

    de 2 spatamani am probleme cu oglinzile exterioare nu stiu ce s-a intamplat . nu mai merg actionate din interior..precizez ca sunt oglinzi de logan ph2 manuale.. le-am gasit cu fata oglinzii in jos si nu se mai ridica .. se mai pot repara?? cum? pot face asta singur?? sau sa caut sa cumpar altele ?? un pic de ajutor va rog??

  • #2
    Fii mai exact.Cum adica cu fata oglinzii in jos???
    Daca erau electrice mai ziceam(puteau sa fie mai multe defectiuni),dar daca sunt manuale inseamna ca sa stricat vreo parghie de actionare.
    Inca ceva:s-au stricat amandoua in acelasi timp??
    Nu de alta dar pare ceva dubios ca sa se strice din senin 2 oglinzi cu actionare manuala.

    Comment


    • #3
      poate lea dat cineva peste cap,si asa sau defectat ai parcat undeva pe locu cuiva?
      sigpic

      Comment


      • #4
        masina a stat in garaj ... nu mai circul de 2 saptamani am permisul suspendat .. s-a intamplat sa le gasesc la diferenta de circa 1-2 saptamani pe amandoua stricate .. adica nu mai merg reglate din interior .. nu mai merg ridicate in sus din parghia din interior fata oglinzii e in jos si deaia intreb daca ii s-a mai intamplat cuiva si daca stie daca se mai poate face ceva.. sau trebuie sa cumpar altele!

        Comment


        • #5
          Salut.Daca e asa,atunci mergi la garantie cu ea.
          Numai bine.
          Un Logan----YNG-----
          Numai bine.

          Comment


          • #6
            daca ai garantie du-te la ei... daca nu eu zic sa le desfaci. Nu ai nimic de pierdut intrucat oricum o sa le schimbi daca nu merg reparate... Din pacate nu stiu daca difera prea mult metoda de demontare fata de cele electrice... ca iti explicam cum sa le dai jos ( asta daca nu stii deja)
            sigpic

            Comment


            • #7
              garantie am .. cred ca o sa ma duc la ei ca si asa trebuie sa ajung la 1 revizie de an si atunci o sa le spun si despre aceasta problema..

              Comment


              • #8
                Sa ne tii la curent. Nu de alta, dar am patit si eu aceeasi chestie, masina stand in curte. Mi-am banuit juniorul, dar sustine ca e nevinovat.

                Comment


                • #9
                  Mai mult ca sigur au fost date peste cap si s-au rupt arcurile alea din interior. Am vazut un caz din asta si s-a schimbat oglinda cu totu'...
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • #10
                    arcurile nu cred ca sau rupt .. am scos doar fata oglinzii si se vad arcurile ..dar chiar nu pot sa imi dau seama de unde e hiba... de dat peste cap nu cred ... e alta buba .. sa vedem ..!!!

                    Comment


                    • #11
                      Maine am programare la service pentru revizie si oglinzi. Va voi tine la curent cu mersul lucrurilor.

                      Comment


                      • #12
                        ok te asteptam .. eu deabia sapatmana viitoare sper sa ajung la revizie la ei ... te rog sa ne anunti si pe noi faza cu oglinzile in special te rog.. bafta!!

                        Comment


                        • #13
                          Daca afirmi ca ai scos sticla si ai pus-o la loc si a intrat bine in locasul ei, inseamna ca problema e undeva intre tija si mecanismul din oglinda. Tija se misca sau e blocata?
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            cel mai probabil sunt rupte cablurile care transmit miscarea de la maneta din interior la rozeta ce sustine sticla ,daca s-au rupt mecanismul s-a detensionat si sticla a luat pozitia zero sa spun asa. bafta la garantii !!!
                            Pain brings out the truth in us all...
                            ...how much truth can you stand?

                            Comment


                            • #15
                              tija se misca ..nu e blocata dar cand incerci de ex sa ridici oglinda din parghia din interior .. o ridic din parghie dar revine la loc parghia.. nu ramane pe aceeea pozitie..

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google