Usile Din Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    eu am pus de ph2, n-am mai avut probleme de mult timp, de vreun an
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • #17
      DUpa ce am rigidizat tija de la inchidere si am imbracat- si in burete, masina tot trancanea. Simteam ca innebunesc de la pacaneli. Solutia mi-a dat-o cineva dintr-o reprezentanta Dacia si Renault. Am dat cu spray cu silicon pe cuie si pe yale si am scapat. Nici pe drumuri rele nu mai face si ma simt fff fericit. Evident trebuie pus si izolierband negru, asta e. Dar dupa asta masina este zid ))))
      Dacia Logan 1.4 mpi+GPL Tomasetto

      Comment


      • #18
        Drumurile noastre cu gropi si murdare de pietre si balega sunt vina ca masinile noastre mai au rugina si zdranganituri Si eu am,acum de cateva saptamani nu se mai aud,dar cand mergi pe drum bun nu ase aude nimic.

        Comment


        • #19
          Originally posted by mywrc View Post
          Deci...nici acolo nu am gasit raspunsuri corespunzatoare... in weekend ma apuc sa dau fetele de usi jos, sa schimb cuiele de la incuietoare, sa schimb motorasele de la geamuri, amortizoare , chedere , trebuie sa-mi aiu vre'o 5 kg de vasilina sa ung tot ... ce mai trebuie...
          poate ma ajuta careva cu ceva poze... care este cuiul de incuietoare , nuca de la centura de siguranta , tijele de la inchidere centralizata....


          cu respect..
          am desfacut si eu fata de usa si degeaba tot se aude am aceeasi problema si nu ii dau de cap...
          www.loganclub.ro/forum/member.php?u=33004

          Comment


          • #20
            Salut, nici eu nu reusesc sa scap de un greieras de pe partea dreapta a masinii. Am schimbat cuiele cu unele de PH2, an pus cheder pe tablita din stalpul centrurii, dar tot se aude. La mine tind sa cred ca e din stalp, ptr ca mereu cand umblul pe acolo - daca ii strang sau gesfac suruburile ba se aude mai des, ba pare ca a disparut. O sa dau cu niste WD 40 pe acolo poate scap asa. La usi n-am umblat, dar tind sa cred ca nu e de la ele.

            Comment


            • #21
              ia vezi pe aici Izolatie Termica Si Fonica Pentru Usi!
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • #22
                eu am un greieras in usa spate stanga de cand am masina ! ... vibreaza geamul cand mersg subturat

                si am si izolat tot interiorul ! dar aceea la aceea problema nu i-am dat de capat.
                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                Comment


                • #23
                  Dany_DNY culisa geamurilor din spate se prelungeste si in usa doar ca este prinsa cu 2 surubele pe partea unde este inchizatoarea de la usa ,de acolo ai greierasu,da fata de usa jos,ridica sus geamu,scoate cauciucu pe care culiseaza geamu si vei vedea o tablita prinsa cu 2 surubele le desfaci si scoti acea culisa metalica,atentie cum vine prinsa sus,uitete bine de tot,dupa ce ai dato afara vezi sa nu fie rupta din punctele de sudura
                  bafta la desfacut

                  Comment


                  • #24
                    multumesc frumos, maine o sa dau fata de usa jos ... ciudat este ca face decand, masina era noua !
                    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                    Comment


                    • #25
                      vezi cu tablita aceia daca se misca sus unnde intra in culisa metelica care este sudata pe usa,ca este prinsa numai jos

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google