probleme inchidere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • probleme inchidere

    Nu se inchide usa cu cheie nici de la alarma, in schimb mi se deschide cu cheia toate 4 usile.

  • #2
    interesant topic. despre ce era vorba?
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      Originally posted by Julya View Post
      Nu se inchide usa cu cheie nici de la alarma, in schimb mi se deschide cu cheia toate 4 usile.
      Si cum le inchizi ca sa le deschizi cu cheia,apesi sigurantele fiecarei usi?

      Comment


      • #4
        simplu... cand incuie usa soferului sau cea a pasagerului se incuie toate. la fel si la descuiere.
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #5
          a zis clar : NU se inchide nici cu cheie nici cu alarma....dar de deschis se deschide...
          mai mult ca sigur e de la vreun contact imperfect...sau de ce nu o buba la electronica pe undeva
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #6
            Este posibil sa fie stricat contactul din interiorul actuatorului de pe usa soferului. (actuatorul cu 5 fire, care le comanda si pe celelalte). Trebuie defacut si verificat.
            GL-22-TOF

            Comment


            • #7
              Am si eu o intrebare. La noul logan, vs Ambiance, ce inseamna..."inchidere centralizata pe cheie"? Vad ca la Logan Basic nu exista deloc aceasta specificatie. Ce inseamna? Ca nu are telecomanda pentru inchiderea usilor, si inchiderea se face la fel ca la 1310? Care ar fi totusi diferenta dintre cele 2 modele, in ceea ce priveste acest aspect?

              Comment


              • #8
                Pentru ambiance inchizi/deschizi actuartoarele cu cheia de la portiera sofer iar din interior de la butonul inchiderii centralizata. Pentru inchiderea centralizata din telecomanda montezi o alarma, la armare/dezarmare din telecomanda alarmei se inchide/deschide si usile plus cand pui sau iei contactul se intampla acelasi lucru. Pentru cel fara inchidere centralizata pe cheie presupun ca inchizi ca la vechea dacie.

                Comment


                • #9
                  Iti multumesc,
                  Vreau sa te mai intreb ceva: in cazul montarii unei alarme...este necesara modificarea instalatiei electrice a masinii...se taie fire...se inadesc? Nu de alta dar imi este frica de scurtcircuite de numa-numa si nu pot sa am incredere in "meseriasii" din service-uri.
                  Ideea e ca vreau sa imi iau o masina noua...si vreau sa fiu bine pus in tema.

                  Comment


                  • #10
                    Cand am facut comanda la masina am optat si pentru alarma montata la service-ul dealerului, iar in momentul cand m-au anuntat telefonic ca a venit masina le-am reamintit si de alarma, pana am ajuns la ei era deja montata. De taiat nu taie niciun fir si oricum daca se intampla ceva fiind alarma si service agreate dacia sunt direct raspunzatori de ceea ce se intampla. Parte proasta este pretul cam piperat, in jur de 350-400 de lei, dar pentru linistea ta eu cred ca se merita. Daca mai vrei informatii legat de altele decat probleme inchidere, te rog scrie-mi pe privat si iti raspund cu cea mai mare placere, suntem offtopic.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google