Prindere Placute Inmatriculare Cu Banda Dublu Adeziva

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prindere Placute Inmatriculare Cu Banda Dublu Adeziva

    Ce parere aveti ? Rezista banda aia dublu adeziva si pe frig si pe caldura ? Am vazut la mai multi stilul asta de prindere a numerelor si arata bine...si este si practic...nu mai zdrangane numarul :| Aveti idee care este cea mai buna banda si pe unde o gasesc prin Bucuresti ?
    http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
    Sony/Magnat/Alpine/Focal

  • #2
    personal nu as prinde numarul cu banda dublu adeziva. o sa zboare la fel cu mi-a zburat mie o pleoapa cand au fost ai mei la mare luna trecuta. nu stiu cum de tie iti zdrangane cu suport, ca la mine nu e aude nimic. daca chiar vrei sa o prinzi bine, baga si tu cate 6-7 suruburi in fiecare suport si il prinzi bine de bara
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      Pai cu timpul se depune mizerie pe aceasta banda si mai mult ca sigur nu o sa mai aiba aderenta una de alta.
      Este ca la orice accesoriu de imbracaminte sau orice altceva ce foloseste acest sistem,unde daca se depune scame,praf sau alte cele nu se mai inchide bine ariciul ala....apoi si tie la masina o sa te trezesti ca bye,bye nr. la viteza mare sau la un vant din laterala.

      Comment


      • #4
        Originally posted by alindrgn View Post
        personal nu as prinde numarul cu banda dublu adeziva. o sa zboare la fel cu mi-a zburat mie o pleoapa cand au fost ai mei la mare luna trecuta. nu stiu cum de tie iti zdrangane cu suport, ca la mine nu e aude nimic. daca chiar vrei sa o prinzi bine, baga si tu cate 6-7 suruburi in fiecare suport si il prinzi bine de bara
        nu zdrangane la mine...dar sunt multe masini carora le zdrangane numarul din spate (de la basi sau de la gropi)
        http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
        Sony/Magnat/Alpine/Focal

        Comment


        • #5
          pai daca tie nu iti drangane de ce te doare capu? zdrangane la masinile care au numarul de inmatriculare prins pe haion, nu pe spoiler. un exemplu clar e aveo hatch. tu prinde-ti numarul cu banza adeziva, dar nu uita ca dupa aia ai ceva de umblat pana sa iti scoti de la politie altele, ca sa le inlocuiesti pe cele pierdute
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #6
            scoate`tile din suport si prindeti`le direct de spoiler , cu 2 holsuruburi.

            Comment


            • #7
              ...nici mie nu mi se pare indicata treaba cu banda adeziva...si nush unde naiba s-a vazut ca se poarta...probabil e folositoare la liniute(sa dai nr. jos rapid) sa nu te ginesca Garcea cand o tai...

              Comment


              • #8
                Sau mai bine lasa-le asa cum sunt.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • #9
                  numai de rau vad aici am vazut ca sunt colegi de pe forum care le-au prins asa... KYD de exemplu pana la urma le las asa
                  http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
                  Sony/Magnat/Alpine/Focal

                  Comment


                  • #10
                    am eu un prieten pe un opel kadet care are prins numaru cu banda si tine foarte bine
                    laureate 1.5l, albastru marin

                    Comment


                    • #11
                      daca vrei sa faci o treaba, uitate ce zdrangane mai exact... suportul de nr de spoiler sau placut in suport si pune niste banda adeziva intre partile cu problema;)

                      Comment


                      • #12
                        Autorizatiile de taxi au fost pe a mea cu banda dublu adeziva (bine, peste un colant pe tabla) si au rezistat 4 ani, dupa care pe astalalta mai noua stau mult si bine, tot banda dublu adeziva asa ca nu vad de ce nu ar sta numerele de inmatriculare.
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • #13
                          aleXpeed cu ce banda le-ai lipit ? ce "marca" ?
                          http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
                          Sony/Magnat/Alpine/Focal

                          Comment


                          • #14
                            Este la rola una verde. Nu scrie nimic pe ea. Rezista si la ploi, vant, soare, musoane, spalatorii auto, zapezi, vine Apocalipsa si nu s-ar dezlipi singura)).
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • #15
                              lipeste-le cu scoch sau cum se scrie... NOT.mai bn le lasi asa,si cauta mai exact unde zdrangane
                              Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google