Prindere Placute Inmatriculare Cu Banda Dublu Adeziva

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by ciky View Post
    Ce parere aveti ? Rezista banda aia dublu adeziva si pe frig si pe caldura ? Am vazut la mai multi stilul asta de prindere a numerelor si arata bine...si este si practic...nu mai zdrangane numarul :| Aveti idee care este cea mai buna banda si pe unde o gasesc prin Bucuresti ?


    Cum a spus si RedHat mai bine pastreaza si suportul de numar si pune banda dubla adeziva intre el si placuta k asa sigur nu zdrangane.
    Oricum banda aia dublu adeziva cu verde e destul de rezistenta...lipeste pe un perete si o sa vezi k se ia cu tot cu var daca vrei sa o dezlipesti....in cazul tau s-ar putea lua cu tot cu vopseaua de pe spoilere....
    Ca pret nu e mai mult de 10 lei, dar vezi k sunt de mai multe tipuri....si mai inguste si mai late....
    Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari

    Comment


    • #17
      Originally posted by sebyup View Post
      Cum a spus si RedHat mai bine pastreaza si suportul de numar si pune banda dubla adeziva intre el si placuta k asa sigur nu zdrangane.
      Oricum banda aia dublu adeziva cu verde e destul de rezistenta...lipeste pe un perete si o sa vezi k se ia cu tot cu var daca vrei sa o dezlipesti....in cazul tau s-ar putea lua cu tot cu vopseaua de pe spoilere....
      Ca pret nu e mai mult de 10 lei, dar vezi k sunt de mai multe tipuri....si mai inguste si mai late....
      pai nu o sa se ia cu tot cu vopsea...pentru ca vreau sa lipesc mai intai un autocolant pe spoiler...dupa care sa vin cu placuta de inmatriculare peste el :|
      http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
      Sony/Magnat/Alpine/Focal

      Comment


      • #18
        ciky, vezi ca in Carrefour se gaseste banda dublu adeziva care rezista la nu stiu cate zeci de kilograme forta. in instructiuni zice ca se pot fixa si oglinzi pe perete cu ea.
        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

        Comment


        • #19
          Ce Atata bataie de cap cu placutele astea.Daca vrei sa nu mai zdrangane bagati folie de burete(aia care se pune sub parchetul laminat),,,si eliminati zdranganitul.
          In felul asta elimini tot felul de magarii,cum ar fii:prinderea placutelor cu suruburi autofiletante,lipirea lor cu tot felul de arici,sau lipici,etcc....chestii care duc la distrugerea vopselei de pe bara daca ai vreo problema vreodata.
          Folia aia de burete are vreo 2 mm si o poti pune si in doua daca ai jocul prea mare intre numar si bara si nu te mai doare capul deloc cu tot felul de improvizatii.

          Comment


          • #20
            mai bine ar pune pe spatele suporturilor de numere cheder autocolant pentru izolat ferestre.
            se lipeste foarte bine, e moale si nu retine apa.
            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

            Comment


            • #21
              Solutii ieftine sunt destule ,,,dar ca sa se complice treaba,pai apoi chiar trebuie sa se complice.Auzi,sa lipesti ceva pe bara ca apoi sa mai lipesti inca altceva ca sa nu se jupoaie bara!!Sau sa lipesti banda adeziva de nu stiu cate kg. forta....pai voi vreti sa smulgeti bara cu totu din suruburi ca sa scoateti apoi niste numere de inmatriculare?
              Sau sa stai sa gauresti bara cu N...suruburi autofiletante asa ca poate numai pica.
              Acu pe bune,cate placute ati vazut voi pe strada cazute de la altii,sau de cate ori va cazut voua nr de la logan?
              Daca totusi zdrangane,aveti detule materiale ieftine si la indemana prin casa ca sa nu mai dati bani pe prostii.
              Asa cred ca sigur majoritatea dintre voi nu ati dat bani pe numere preferentiale la politie ,adica 80 de lei in loc de 40 cu numere aleatorii si apoi vreti sa dati nu stiu cati bani pe benzi cu arici asa de dragul de a avea arici.
              Fratilor faceti ce vreti cu masina voastra pana la urma,dar eu zic ca este daraua mai mare ca ocaua.
              Mai bine de banii aia va luati suporti de numere cu neon albastru sau orice altceva.
              Toate cele bune.

              Comment


              • #22
                pai dupa cum a zis si el ale lui nu zdrangane,vrea sa arate mai bine,sa le puna cu banda dublu adeziv ca sigur gaseste ceva care sa reziste si sa faca niste poze sa vedem si noi cum cum arata ca pe mine m-a facut curios

                Comment


                • #23
                  Originally posted by sufleth View Post
                  pai dupa cum a zis si el ale lui nu zdrangane,vrea sa arate mai bine,sa le puna cu banda dublu adeziv ca sigur gaseste ceva care sa reziste si sa faca niste poze sa vedem si noi cum cum arata ca pe mine m-a facut curios
                  Ce bine ca esti "cu fatza la joc" Inca nu am apucat sa fac "operatia" din lipsa de timp dar o sa o fac si va arat si poze.Salutari
                  http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
                  Sony/Magnat/Alpine/Focal

                  Comment


                  • #24
                    sall baieti,si eu am placutele de inmatriculare lipite de 3 luni si nu am probleme....nu mai zdrangane de la bass si se vede frumos....dc ai de gand sa iti schimbi bara sa nu le lipesti k nu poti sa le mai dai jos.......

                    Comment


                    • #25
                      Daca vreti sa le lipiti...aveti grija sa puneti mai intai pe spoilerul de plastic o bucata de autocolant ca sa nu lipiti direct pe spoiler...in caz ca vreti sa le dezlipiti vreodata sa nu iasa urat

                      (Degresati bine suprafata!)

                      Poze
                      Attached Files
                      http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
                      Sony/Magnat/Alpine/Focal

                      Comment


                      • #26
                        se vede foarte bine,sa speram ca nu le pierzi

                        Comment


                        • #27
                          ...sau ca nu i le fura.
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • #28
                            De pierdut...sunt sigur ca nu le voi pierde pt ca greu se mai pot da jos....si de furat nu mai zic Ti le fura mai repede daca sunt prinse cu suport pt numar
                            http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
                            Sony/Magnat/Alpine/Focal

                            Comment


                            • #29
                              Nu ar fi indicat sa le lipit ca sa nu le pierdeti,la mine pe o ploaie in vestitele zone problema din bucuresti gen raul colentina, mi-a smuls nr cu suportu din bara mai ramasese atarnat intr-un surub era apa mare. De preferat ar fi ceva mai permanent gen poxipol
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Deci,pana la urma tot e mai sigur prins in holsuruburi,ti-a ramas prins intr-un holsurub.Problema cu zgomotul dat de la suportul pentru numarul de inmatriculare o rezolvati prin a pune in spatele suportului de numar o bucata de burete.Asa am vazut ca au rezolvat cativa prieteni.
                                Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google