Prindere Placute Inmatriculare Cu Banda Dublu Adeziva

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Imi facuse unu semn la intrare in carrefour ca am numaru cazut,dupa eveniment l-am mai ajutat eu cu inca 4 holsuruburi pe suport sa fiu sigur ca nu se mai misca de acolo
    sigpic

    Comment


    • #32
      Daca vopsesc conturul placutei de inmatriculare cu alb, asa cum ne-a aratat ciky, e vreo problema d.p.d.v. legal?

      Comment


      • #33
        eu nu l-am vopsit...am decolorat cu acetona marginea aia neagra.nu ai nici o problema din pct de vedere legal...gandeste-te ca daca pui placuta intr-un suport acopera si marginea neagra...deci nu e problema
        http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
        Sony/Magnat/Alpine/Focal

        Comment


        • #34
          Ms pentru sfat. Voi incerca si eu cu acetona. Ar da bine tare pe masina mea, mai ales ca este alba.
          Am lipit placutele cu banda si nu vad sa se dezlipeasca prea curand. Ramane de vazut cum reactioneaza in contact cu apa.

          Comment


          • #35
            Sunt curios ce fel de dublu adeziv sa caut .. mie unul mi se pare o idee buna asa .. ziceti ce marca e .. ca sa nu iau vreo prostie .. mersi ..

            Comment


            • #36
              Sa scrie pe eticheta ca lipeste cam orice, rezista la temperaturi intre -30 si 50 grade si nu are probleme cu apa.
              Poate pun o poza cu ce am eu, dar cred ca sunt si mai bune.

              Comment


              • #37
                Banda dublu adeziva pentru exterior BISON ! Gasiti prin supermarketuri sau pe la magazinele de materiale de constructii...la mine a nins a plouat peste placute si n-ai sa vezi sa se desprinda...nu mai zic de jeturile de la spalatorie...sa vad cum le-oi da jos cand o fi nevoie vreodata
                http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
                Sony/Magnat/Alpine/Focal

                Comment


                • #38
                  Originally posted by vladmarcu86 View Post
                  Am lipit placutele cu banda si nu vad sa se dezlipeasca prea curand. Ramane de vazut cum reactioneaza in contact cu apa.
                  Vrem poze!

                  Comment


                  • #39
                    @CataLiNNN arata ca un scoci da e un pic mai groasa banda cam 2 mm. lipeste de nu mai dezlipesti. Eu am lipit acasa jaluzele. Jaluzele au cam 1 kg si sunt lipite cu cate 2 bucatele cu lungimea de 5 cm si latime de 1 cm. nu au cazut de vreo 4-5 ani de acolo. ma gandesc cu groaza daca v-a trebuii vreodata sa le dau jos.
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Am şi eu pe Citroenul meu hatchback la nr. din spate. Am folosit Bison dublu adeziv. cea mai practică şi simplă soluţie la zgomote. Deja de un an şi nu am probleme.
                      Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        NU face asa

                        Lucrez in domeniu si stiu banda dubluadeziva...cu timpul cade si daca e frig afara la fel...se deslipeste.
                        Parerea mea este sa opui nr.in suportul ala de plastic sa nu ai neplaceri...

                        Comment


                        • #42
                          Asta este banda cu care am lipit placutele.
                          Problema este ca am dat 24 lei pe ea, deci mult mai mult decat un set de suporti. Oricum, eu am luat banda pentru a-mi rezolva si alte probleme.
                          Daca voi credeti ca merita banii pentru putin design, luati-o cu incredere.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #43
                            Este voie sa montezi numarul in alt loc in afara celui recomandat de producator?Exemplu: colegul nostru,Fane:
                            Eu cand am invatat pentru permis (pe vremea mea...) stiu ca nu era,indiferent ca il aveai in stanga,in dreapta,in parbriz sau ca nu il aveai deloc.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google