Probleme Blocu De Lumini Help Me Please! :(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Blocu De Lumini Help Me Please! :(

    De 2 saptamani numai am faza scurta am fost la un electrician.. a desfacut tot pe acolo.. si a zis ca e de la blocu de lumini... ma poate ajuta cineva cu asa ceva la un pret mai bun chiar si second?
    Ps: blocu de lumini sa fie pt varianta cu halogene...
    Last edited by BecksDCI; 25 August 2009, 17:07.
    Foloseste puterea la maxim!Dar condu prudent!

  • #2
    Blocul de lumini are 2 pini pentru faza scurta respectiv pinii B3 si B5 ,cupla din partea stanga.Din fabrica instalatia vine cu cablu pe B3 iar B5 este rezerva(gol).Poti sa muti pinul ca sa nu dai banii pe alt bloc de lumini.
    Captain of the black pearl

    Comment


    • #3
      aseara am patit o chestie ciudata. Cand am trecut de pe lunga pe scurta am ramas in bezna. Am dat iar lunga si la trecerea inapoi totul normal. S-a intamplat chestia de 2 ori. Dupa aia am tot incercat si functiona normal. Oare ce sa fie?
      sigpic

      Comment


      • #4
        Mai mult ca sigur blocul de lumini.
        I HAVE A !sigpic
        fara linkuri externe in semnatura

        Comment


        • #5
          1-0 pentru blocul de lumini . Oare se rezolva cum a zis @giurisici fabian ?

          nici un electrician pe aici?
          Last edited by yrman; 2 November 2009, 11:04. Reason: Automerged Doublepost
          sigpic

          Comment


          • #6
            becks din cate stiu eu mai sunt in partea soferului sub capota pe langa baterie sunt niste sigurante,uitate ep acolo poate gasesti siguranta arsa si scapi de cheltuieli

            Comment


            • #7
              yrman: Daca te lasa cumva faza scurta atunci fa ce a scris fabian mai sus.
              Last edited by X@by; 2 November 2009, 15:30.
              I HAVE A !sigpic
              fara linkuri externe in semnatura

              Comment


              • #8
                X@by ms frumos. Azi nu a mai facut. daca mai face cred ca o sa imi bag urechile pe acolo :P
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Am avut si eu acceiasi problema....Mi-am luat inima in dinti si l-am desfacut (blocul de lumini) Surpriza...... avea cateva lamele arc....care cu timpul s-au destins.....Le-am mai indoit un pic si gata....Blocul de lumini functioneaza ca nou..... asa am scutit cateva milioane..... Daca vrei sa te bagi sa-l desfaci nu e problema...nu ai ce sa strici....Numai sa nu tragi tare de capacel cand il desfaci.... spor la treaba...

                  Comment


                  • #10
                    Speller - ai bloc de lumini si pentru proiectoare ? Daca da, la ce pret?

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google